Graduate papers
  
# Title in original language Author Department Scientific advisor
1. Maksims Samušonoks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
2. Kristiāns Slics 13200 Institute of Radioelectronics Krišs Osmanis
3. Genādijs Kobenkins 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Elena Ketnere
4. Iveta Gičevska 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Kristīne Fedotova
5. Laura Liepniece Faculty of Architecture I. Miķelsone
6. Paula Placēna 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
7. Marina Rubana 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Raja Kočanova
8. Karolīna Tabola Institute of Applied Linguistics Larisa Iļinska
9. Keitija Kalniņa-Jakobsone 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
10. Pjotrs Filatovs Jānis Dobelis
11. Antons Kizilovs Oļegs Jakovļevs
12. Ainārs Lociks Vitālijs Beresņevičs
13. Imants Loškarevs 11200 Institute of Power Engineering Sergejs Rubcovs
14. Kārlis Alsiņš 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
15. Madis Braņickis 11200 Institute of Power Engineering Arnis Kalniņš
16. Vladislavs Jamkins 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Janeta Turka
17. Dāvis Ondzulis 24000 Faculty of Civil Engineering Sanita Rubene
18. Jānis Mičulis 11200 Institute of Power Engineering Aleksandrs Dolgicers
19. Ņikita Riļevs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jevgeņijs Kozadajevs
20. Anna Veļičkina Juris Saulītis
21. Irbe Šmite Tatjana Survilo
22. Līga Ostele Uldis Kamols
23. Evija Kitova 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Lauma Žihare
24. Vsevolods Stepanovs 13200 Institute of Radioelectronics Juris Grizāns
25. Juris Fedotovs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Anastasija Žiravecka
26. Edvards Tensons 11200 Institute of Power Engineering Tatjana Lomane
27. Kaspars Pots 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ivars Raņķis
28. Ruslans Aļohno 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ainārs Bikšis
29. Ruslans Aļohno 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Andrejs Potapovs
30. Ainārs Noviks 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
31. Kristīne Laimiņa Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
32. Vladimirs Krupeinikovs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Gintaris Kaklauskas
33. Deniss Zajecs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Anatolijs Borodiņecs
34. Žanete Kuple Institute of Business Engineering and Management Sarmīte Gailīte
35. Anna Polonska Kaspars Plotka
36. Elvijs Melnis Ilze Judrupa
37. Irina Makrekova 11200 Institute of Power Engineering Elena Ketnere
38. Kelvins Kukuks 11200 Institute of Power Engineering Andrejs Utāns
39. Nauris Segliņš 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Pāvels Suskis
40. Ričards Kolāts 13200 Institute of Radioelectronics Artūrs Āboltiņš
41. Madars Mileiko 11200 Institute of Power Engineering Uldis Brakanskis
42. Santa Zunda Institute of Business Engineering and Management Artūrs Zeps,
43. Anna Tūtere 11200 Institute of Power Engineering Anna Mutule
44. Jēkabs Novicāns 11200 Institute of Power Engineering Aleksandrs Dolgicers
45. Roberts Ruks 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Vadims Strelkovs
46. Ričards Poriņš 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Pēteris Apse-Apsītis
47. Nikola Seņina 22603 Department of Quality Technology Anita Straujuma
48. Vlads Vladinovskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Oļegs Linkevičs
49. Maksims Beļkovs 11200 Institute of Power Engineering Oļegs Sļiskis
50. Evita Gaide Inesa Pavlova
51. Eļžbeta Ščerbakova 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
52. Auseklis Mūzis 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Kristīna Bērziņa
53. Aleksandrs Jubels 11200 Institute of Power Engineering Inga Zicmane
54. Dainis Niedra Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
55. Rihards Maurers 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Francesco Romagnoli
56. Gunārs Blumbergs Nadežda Semjonova
57. Dāvis Brikmanis Inna Dovladbekova
58. Hamid Muhamadi Agrita Eiduka
59. Jūlija Ņikonova 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Uldis Kamols
60. Vadims Lazdovskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Elena Ketnere
61. Uģis Alksnis 11200 Institute of Power Engineering Uldis Brakanskis
62. Andžejs Stepančuks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Armands Auziņš
63. Viesturs Vāravs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Mihails Gorobecs
64. Māris Barkāns 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Mihails Gorobecs
65. Reinis Kaspars 13200 Institute of Radioelectronics Deniss Stepins
66. Deniss Dmitrijevs 13200 Institute of Radioelectronics Dmitrijs Pikuļins
67. Aleksandra Iļjina 13200 Institute of Radioelectronics Dmitrijs Pikuļins
68. Dārta Ļaudaka 24000 Faculty of Civil Engineering Modris Dobelis
69. Dāvis Doķis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Josifs Survilo
70. Kristīne Eglīte 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
71. Eva Anna Pasova 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
72. Pēteris Cābulis 24000 Faculty of Civil Engineering Kaspars Kalniņš
73. Henrijs Jaudzems 11200 Institute of Power Engineering Sergejs Ribakovs
74. Santa Šmīdlere Dipl.ing., MBA Modris Ozoliņš
75. Ilze Deksne 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Normunds Balabka
76. Kristīna Tumanova Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
77. Raivis Cimoška 11200 Institute of Power Engineering Ļubova Petričenko
78. Kristaps Sviķis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aleksandrs Dolgicers
79. Miķelis Slotiņš 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Laila Zemīte
80. Vladislavs Smirnovs Vitālijs Beresņevičs
81. Jolanta Butlere 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
82. Maija Baltgalve 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
83. Juris Tarkšs 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
84. Kristaps Šmits Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
85. Māris Avens 24000 Faculty of Civil Engineering Viktors Mironovs
86. Andis Putka 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering V.Haritonovs
87. Aleksandra Hmeļevska 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Inesa Pavlova
88. Darja Poļevaja Svetlana Sokolova
89. Jana Gedule Institute of Business Engineering and Management Sarmīte Gailīte
90. Edgars Lielāmurs 13200 Institute of Radioelectronics Guntars Dziļums
91. Valters Sējāns 24000 Faculty of Civil Engineering Leonīds Pakrastiņš
92. Edijs Jonass 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Jeļena Tihana
93. Alīna Kalniņa Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
94. Anžela Kūlbārde Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
95. Līvija Mičule Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
96. Olga Ormane Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
97. Aleksandra Andreičenko Nadežda Semjonova
98. Marta Rause 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Aldis Rausis
99. Ralfs Eglītis 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
100. Toms Širovs 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
101. Ilmārs Jakobs 24000 Faculty of Civil Engineering Andīna Sprince
102. Andris Auziņš 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
103. Jānis Jankovskis 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
104. Rasa Teivāne Sarmīte Barvika
105. Sintija Rabčevska Uldis Kamols
106. Renārs Kasparovičs 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
107. Jūlija Spodre Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
108. Diāna Daktere Inesa Pavlova
109. Kristiāna Krūmiņa 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ints Lukss
110. Elīza Strode 11200 Institute of Power Engineering Juris Kalniņš
111. Jānis Ķirsis Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
112. Gita Freimane Irina Voronova
113. Roberts Blūms 13200 Institute of Radioelectronics Māris Tērauds
114. Artūrs Toms Plešs Jānis Kuškins
115. Raivo Kivlenieks 24000 Faculty of Civil Engineering Leonīds Pakrastiņš
116. Andrejs Kuļguskins Olga Kononova
117. Amanda Pipare Ilze Judrupa
118. Alina Kolosova Inna Dovladbekova
119. Edgars Rubenis Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
120. Jānis Krainis Tatjana Survilo
121. Mihails Potihonins Kaspars Plotka
122. Deniss Ļeonovs 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Normunds Balabka
123. Dace Krutova 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
124. Viktorija Djomina Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
125. Līga Maksimiva Armands Auziņš
126. Normunds Vēveris 11200 Institute of Power Engineering Ivars Alksnis
127. Viesturs Balodis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Agris Kamenders
128. Reinis Gailītis 24000 Faculty of Civil Engineering Matīss Apsītis
129. Kristīne Tiltiņa Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
130. Kristaps Pakalns 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jānis Valeinis
131. Aleksandrs Konopeļko 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kristaps Vītols
132. Eižens Poišs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kristaps Vītols
133. Rolands Treimanis 11200 Institute of Power Engineering Antons Kutjuns
134. Jānis Bokanovs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Timmermanis
135. Edgars Grīnfogels 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Pēteris Apse-Apsītis
136. Antons Simonovs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Zvirgzds
137. Juris Peniķis 11200 Institute of Power Engineering Renāta Varfolomejeva
138. Viktors Iļdeikins 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anna Mutule
139. Arvils Laķis 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Andrejs Potapovs
140. Sandris Mozulis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anna Mutule
141. Pāvels Losevs 11200 Institute of Power Engineering Irina Oļeiņikova
142. Dāvis Bareika 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jānis Rozenkrons
143. Jānis Makņa 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Andrejs Podgornovs
144. Roberts Vrubļevskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Edmunds Kamoliņš
145. Roberts Gotlaufs 13200 Institute of Radioelectronics Krišs Osmanis
146. Dāvis Caune 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aleksandrs Dolgicers
147. Māris Šaicāns 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
148. Ginta Rudzīte Institute of Business Engineering and Management Laura Kuršīte
149. Edgars Puķītis 13200 Institute of Radioelectronics Ilmārs Slaidiņš
150. Kristaps Daņiļevičs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
151. Annija Lubāne Institute of Environment and Energy Systems Marika Rošā
152. Dmitrijs Dolotovs 11200 Institute of Power Engineering Kristīna Bērziņa
153. Roberts Lazdiņš 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anna Mutule
154. Vaclavs Stankevičs Aivars Jurjāns
155. Iluta Bādere Tatjana Tambovceva
156. Arina Rovņeiko 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jūlija Gušča
157. Jevgenijs Gončars Institute of Business Engineering and Management Uldis Kamols
158. Anete Evelīna Arāja Kristīne Gorbunova
159. Roberts Mālnieks Institute of Business Engineering and Management Uldis Kamols
160. Viktors Miglinieks Leonīds Krilovs
161. Viktorija Safronova Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
162. Gatis Mašinskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Pāvels Suskis
163. Dāvids Arājs 13200 Institute of Radioelectronics Andris Igaunis
164. Ieva Farenhorste 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Didzis Dobelis
165. Edgars Runcis 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Ināra Škapare
166. Arvis Brics 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
167. Edgars Moisejs 11200 Institute of Power Engineering Tatjana Lomane
168. Maija Driķe 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
169. Dace Grīnberga 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Kaminskis
170. Anna Alvīne Vītola 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Inese Rēriha
171. Rihards Gailītis 24000 Faculty of Civil Engineering Andīna Sprince
172. Lāsma Apsīte 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Dainis Jakovels
173. Laura Runce 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
174. Antons Korņilovs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Ināra Škapare
175. Aleksandrs Grigorjevs Vladislavs Jevstigņejevs
176. Artūrs Brīdaks 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Aleksandrs Suzdaļenko
177. Romans Vasiļjevs 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
178. Elmārs Cibis 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Aldis Greķis
179. Ansis Bilkštis 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ivars Raņķis
180. Gunārs Bodnieks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
181. Iveta Benga 22603 Department of Quality Technology Jānis Mazais
182. Jekaterina Tihomirova Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
183. Vladislavs Daņilovs 11200 Institute of Power Engineering Romāns Petričenko
184. Valters Jēkabsons 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering A.Zariņš
185. Anna Akmene Nadežda Semjonova
186. Kristaps Skrulis 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
187. Kristiāns Roga 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Pēteris Apse-Apsītis
188. Jānis Ārents 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Modris Greitāns
189. Ilga Nikolajeva Institute of Business Engineering and Management Deniss Ščeulovs
190. Linda Čakše 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Inesa Pavlova
191. Krista Ance Spale Jānis Kuškins
192. Jānis Bērziņš 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
193. Viktorija Babiča Institute of Business Engineering and Management Deniss Ščeulovs
194. Marta Štube Kristīne Gorbunova
195. Jekaterina Korotkiha Raimonds Lieksnis
196. Viktorija Vorobjova Uldis Kamols
197. Ernests Tumanovskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Tatjana Lomane
198. Eva Bodnarčuka Institute of Business Engineering and Management Laura Langenfelde
199. Gaida Krivāne Institute of Business Engineering and Management Sarmīte Gailīte
200. Alise Bērziņa Institute of Business Engineering and Management Laura Langenfelde
201. Madara Ludžiniece Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
202. Agne Lapsa Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
203. Līva Ķierpe Tatjana Survilo
204. Jurijs Piscovs 11200 Institute of Power Engineering Oļegs Linkevičs
205. Emīls Dīķis Aleksandrs Januševskis
206. Aleksis Stežko Kristīne Gorbunova
207. Artis Jēkabs Dubkevičs Marina Čerpinska
208. Aleksandra Hroļenko Jānis Vība
209. Zinta Zīmele 24000 Faculty of Civil Engineering Māris Šinka
210. Sņežana Šerste Gints Mednis
211. Jānis Meiers 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aivars Pumpurs
212. Rūdolfs Mellēns 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
213. Kalvis Timšāns 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ivars Raņķis
214. Viktorija Švabe 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jūlija Gušča
215. Guna Jākobsone-Šnepste Aigars Laizāns
216. Mārtiņš Jurgevičs Andrejs Krasņikovs
217. Jēkabs Kokars Aleksandrs Januševskis
218. Vilis Sudmalis 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Romāns Neilands
219. Kristīne Dardece Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
220. Māra Priedoliņa Kristīne Gorbunova
221. Daniels Jānis Justs 13200 Institute of Radioelectronics Modris Greitāns
222. Mārtiņš Rudzītis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
223. Ņikita Ksenzovs Inna Dovladbekova
224. Eļdars Veromejs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Oļegs Linkevičs
225. Arta Pīlēna 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Maija Kavosa
226. Larisa Buša 22603 Department of Quality Technology Jānis Mazais
227. Maija Matroze 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Maira Sapata
228. Ilva Līgotne 22603 Department of Quality Technology Anita Straujuma
229. Edgars Pētersons 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jevgeņijs Gavrilovs
230. Lauris Gavars 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Baltputnis
231. Kristaps Brizga 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Olita Metuma
232. Juta Pavītola 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ivars Liepiņš
233. Dita Zībarte 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics O.Bogdanova
234. Anna Jefimova 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Aleksandra Mihņenoka
235. Diāna Štokmane Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
236. Mareks Birznieks 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
237. Māris Sardiko 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Mihails Gorobecs
238. Mārtiņš Logins 24000 Faculty of Civil Engineering Videvuds Ārijs Lapsa
239. Tatjana Belobokaja Institute of Business Engineering and Management Jānis Kuškins
240. Agnis Zīverts Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
241. Vladislavs Pavlovs 13200 Institute of Radioelectronics Mihails Pudžs
242. Elīna Biņkovska 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Arturs Lešinskis
243. Deniss Karhu 13200 Institute of Radioelectronics Juris Grizāns
244. Iļja Rācens 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Ļubova Petričenko
245. Natālija Skakuna Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
246. Maija Dzelde Modris Ozoliņš
247. Oskars Briedis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Gulbis
248. Roberts Otaņķis 11200 Institute of Power Engineering Edmunds Kamoliņš
249. Iļja Šilovs Agrita Eiduka
250. Juris Jakštas 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Marta Frolova
251. Karīna Zilēviča Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
252. Aleksandrs Mihailovs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Andrejs Utāns
253. Iļja Fomkins 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
254. Jānis Laizāns 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Andrejs Podgornovs
255. Viktorija Čebotajeva 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Elena Ketnere
256. Anastasija Rigusa 13200 Institute of Radioelectronics Māris Tērauds
257. Mārtiņš Šahno 24000 Faculty of Civil Engineering Leonīds Pakrastiņš
258. Aleksandrs Golovko 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Romāns Neilands
259. Oskars Reinholds Buls 24000 Faculty of Civil Engineering Baiba Gaujēna
260. Mārtiņš Goldbergs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kristaps Vītols
261. Guna Martinsone 24000 Faculty of Civil Engineering Genādijs Šahmenko
262. Pēteris Zaļūksnis 13200 Institute of Radioelectronics Māris Zeltiņš
263. Madara Šveda 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Maija Kavosa
264. Karīna Bumbule 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
265. Vladislavs Strods 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
266. Ilva Paltere 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
267. Roberts Pāže Nadežda Semjonova
268. Anna Leimane 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Olita Metuma
269. Justīne Martinsone Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
270. Katerīna Gladkova Sandra Jansone
271. Jānis Vērdiņš Institute of Business Engineering and Management Tatjana Tambovceva
272. Dāvis Perševics Ilze Judrupa
273. Kristaps Blumfelds 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
274. Edgars Kudurs 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
275. Kirils Topčijs 24000 Faculty of Civil Engineering Mihails Lisicins
276. Ksenija Golovko 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Kristīna Tihomirova
277. Rostislavs Kondratjevs Institute of Environment and Energy Systems Francesco Romagnoli
278. Andris Ulpke 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Jānis Zaķis
279. Madara Apine 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics M.Šenfelde
280. Aleksandrs Korņejevs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Mihails Gorobecs
281. Didzis Lapsa 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Pāvels Suskis
282. Paula Krumholce Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
283. Aļona Ļeva Institute of Business Engineering and Management Inga Eriņa
284. Dobrosvets Pogodins Kaspars Plotka
285. Mārtiņš Mednis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Zemītis
286. Aina Tkačova Institute of Business Engineering and Management Normunds Balabka
287. Ivonna Bērziņa 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
288. Gunita Mālere Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
289. Kristaps Ločs Tatjana Survilo
290. Aleksandrs Sants Ilze Judrupa
291. Santa Sauliņa Normunds Balabka
292. Sanita Lāčkāja Institute of Business Engineering and Management Guna Ciemleja
293. Vilis Čekšs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
294. Jurijs Kravčuks Jānis Vība
295. Mihails Šepeļevs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aivars Pumpurs
296. Jūlija Tambovceva Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
297. Jānis Ābele Sandra Zelča
298. Natālija Aļeksejeva Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
299. Igors Savčuks Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
300. Dainis Balis Institute of Business Engineering and Management Gailīte Sarmīte
301. Dārta Eizentāle Institute of Business Engineering and Management Sarmīte Gailīte
302. Aija Krūmiņa Institute of Business Engineering and Management Laura Langenfelde
303. Jekaterina Semjonova Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
304. Alise Kuzmina Institute of Business Engineering and Management Laura Langenfelde
305. Sintija Ķipste Institute of Business Engineering and Management Svetlana Štāle
306. Ilona Zālīte Institute of Business Engineering and Management Sandra Reinfelde
307. Olita Hafīza Institute of Business Engineering and Management Gailīte Sarmīte
308. Ģirts Vilks Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
309. Sandijs Cirvelis Jānis Kaņeps
310. Ivars Zikmanis 11200 Institute of Power Engineering Irina Oļeiņikova
311. Nora Zvirbule U.Kamols
312. Zanda Apīne Kaspars Plotka
313. Amanda Griniece Kaspars Plotka
314. Vadims Antoņevičs 13200 Institute of Radioelectronics Mihails Pudžs
315. Vladimirs Pavlovs 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
316. Mihails Ivanovs Olga Kononova
317. Ilgvars Elksnis 13200 Institute of Radioelectronics Jānis Semeņako
318. Līga Ozoliņa 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Inese Rēriha
319. Artūrs Brīdaks 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering P.Apse-Apsītis
320. Armands Tarvids 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Gulbis
321. Signe Ozoliņa 22603 Department of Quality Technology Iveta Daugule
322. Rinalds Bērziņš 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
323. SIGNE ILVITA BITAINE 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Jānis Vanags
324. Sintija Uršte 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Guna Eglīte
325. Simona Gardoviča 22603 Department of Quality Technology Dipl.darba aizs. vec.spec., Liāna Salzemniece
326. Kristīne Vjakse Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
327. Dmitrijs Bovts 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ingars Steiks
328. Raivo Kalderauskis 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
329. Māris Staltmanis Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
330. Jevgēnijs Ņiživijs Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
331. Vineta Pilāte Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
332. Līva Brūvere 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
333. Viesturs Kaģis 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Andrejs Potapovs
334. Lauris Goldbergs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
335. Jānis Arvīds Ilziņš 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
336. Aleksandrs Bubovičs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Iļja Galkins
337. Igors Potapenko 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
338. Sigita Girse 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Jānis Vanags
339. Arta Vāvere 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Jānis Vanags
340. Karīna Plūmane 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Jānis Vanags
341. Oskars Šagiazdanovs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Aldis Greķis
342. Kristīne Dīriņa Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
343. Jānis Grūbe Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
344. Krista Kalniņa Nadežda Semjonova
345. Anna Velikāne Tatjana Survilo
346. Rihards Gross 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Marina Tarasenko
347. Indra Pētersone Jūlija Gušča
348. Dāvis Freidenfelds 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jūlija Gušča
349. Liene Tunne 22603 Department of Quality Technology Guntis Tribis
350. Vladislavs Solovjovs Marina Čerpinska
351. Mareks Višņevskis Svetlana Sokolova
352. Artūrs Ērciņš 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Migails Gorobecs
353. Endija Kalnmale Tatjana Survilo
354. Mareks Korols 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anna Mutule
355. Kaspars Adamovičs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aleksandrs Dolgicers
356. Kristaps Krēsliņš 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Sandis Dejus
357. Agris Ļaksa 24000 Faculty of Civil Engineering Līga Gaile
358. Artūrs Lazdāns 11200 Institute of Power Engineering Uldis Milherts
359. Rūdolfs Ruža 24000 Faculty of Civil Engineering Leonīds Pakrastiņš
360. Laura Vītola 24000 Faculty of Civil Engineering Diāna Bajāre
361. Gatis Rakeckis 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
362. Laine Vilcāne 22603 Department of Quality Technology Maira Sapata
363. Ēriks Orlovskis 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Aivars Pumpurs
364. Olafs Tomsons Uldis Kamols
365. Brita Laura Vespere 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Inese Rēriha
366. Ingus Ozoliņš Institute of Business Engineering and Management Greitāne Rita
367. Toms Voldeks Tatjana Survilo
368. Romāns Jarmuševičs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Maksims Vorobjovs
369. Andrejs Šmidbergs Marina Čerpinska
370. Rolands Vidauskis 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
371. Darja Damroze Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
372. Ieva Liepiņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics V. Ozoliņa
373. Toms Stūrmanis 13200 Institute of Radioelectronics Kaspars Ozols
374. Andris Sijāts 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Mihails Gorobecs
375. Oskars Janševskis 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Agris Vārna
376. Unda Jansone Kristīne Gorbunova
377. Kaspars Jansons Svetlana Sokolova
378. Gunārs Cingels 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Sandra Vītoliņa
379. Juris Lauskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aivars Pumpurs
380. Raitis Agrums Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
381. German Lykin 13200 Institute of Radioelectronics Māris Zeltiņš
382. Toms Medjānovs 24000 Faculty of Civil Engineering Līga Gaile
383. Gundars Zadovskis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Armands Auziņš
384. Kristīne Osipova 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Inesa Pavlova
385. Kristiāna Milaša 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Gulbis
386. Andrejs Kalniņš Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
387. Santa Kalniņa 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
388. Igors Trofimovs 24000 Faculty of Civil Engineering Vadims Goremikins
389. Jānis Petrovskis Institute of Business Engineering and Management Ilona Ezera
390. Rihards Apeināns Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
391. Andris Kučiks 13200 Institute of Radioelectronics Vents Kanders
392. Haralds Greckis 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
393. Edgars Zoltners Institute of Business Engineering and Management Ščeulovs Deniss
394. Edgars Vācietis Maija Šenfelde
395. Dāvis Teirumnieks 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Andrejs Podgornovs
396. Ritvars Valdmanis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Vadims Strelkovs
397. Ieva Volkova Ilze Judrupa
398. Kristiāna Kāle Uldis Kamols
399. Romans Maļiks 13200 Institute of Radioelectronics Modris Greitāns
400. Kārlis Vēveris 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Alvis Sokolovs
401. Kamilla Krilova Institute of Business Engineering and Management Guna Ciemleja
402. Edgars Jēkabs Čiblis 13200 Institute of Radioelectronics Vents Kanders
403. Zane Začeva Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
404. Artjoms Grigorjans Institute of Business Engineering and Management Jānis Kuškins
405. Kristīne Zirne Institute of Business Engineering and Management Uldis Kamols
406. Linda Mežale Institute of Business Engineering and Management Deniss Ščeulovs
407. Ieva Kārkliņa Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
408. Māris Plūme Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
409. Artūrs Zērietis Institute of Business Engineering and Management Greitāne Rita
410. Jurijs Sadovskis 13200 Institute of Radioelectronics Guntars Balodis
411. Dmitrijs Ļebedevs Institute of Business Engineering and Management Guna Ciemleja
412. Diāna Helmane Uldis Kamols
413. Dāvis Bemberis Ilmārs Vīksne
414. Beate Klipa Jānis Kuškins
415. Velta Gončarova Kaspars Plotka
416. Aivo Jasevičs 11200 Institute of Power Engineering Laila Zemīte
417. Dmitrijs Titovičs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ivars Raņķis
418. Laura Cileviča Edgars Kovals
419. Aleksandrs Matkevičs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Pāvels Suskis
420. Konstantīns Medvedevs 24000 Faculty of Civil Engineering Leonīds Pakrastiņš
421. Armands Cīrulis 11200 Institute of Power Engineering Aleksandrs Dolgicers
422. Diāna Gaņijeva 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Ivars Ščerbickis
423. Ojārs Lagzdiņš Institute of Business Engineering and Management Konstantins Kozlovskis
424. Aleksandrs Manajenkovs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Pāvels Suskis
425. Alvis Epners 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Arturs Lešinskis
426. Rihards Landorfs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ksenija Kosenko
427. Olga Griškeviča 11200 Institute of Power Engineering Tatjana Lomane
428. Ivars Dauksts 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Pēteris Apse-Apsītis
429. Dmitrijs Titovičs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ivars Raņķis
430. Marks Miliņkovs 13200 Institute of Radioelectronics Artūrs Āboltiņš
431. Aleksejs Šlapackis Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
432. Harijs Akers 24000 Faculty of Civil Engineering Baiba Gaujēna
433. Aija Balckare-Kalniņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
434. Pēteris Keslers 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
435. Igors Ivanovs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
436. Viktors Skudra 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering J.Bidzāns
437. Kristaps Edvards Nille 12100 Institute of Information Technology Artis Teilāns
438. Edgars Šilbergs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne-Kaldava
439. Ņina Naumenkova 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
440. Elizabete Līga Mitre 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Velga Ozoliņa
441. Armands Antmanis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering A.Zariņš
442. Toms Mengots 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
443. Krists Kārlis Dāvids 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering V.Haritonovs
444. Lana Hmeļņicka 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ivars Pucens
445. Kristaps Logins 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
446. Kristaps Logins 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
447. Rihards Kairišs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
448. Vladislavs Astafjevs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Aleksandrs Kotļars
449. Lauris Šīmanis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering J.Smirnovs
450. Andris Balodis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
451. Andrejs Anaņevičs 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
452. Jūlija Astratova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
453. Kristaps Zadeiks 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Egīls Dzelzītis
454. Arnis Latiks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
455. Kristaps Krastiņš 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
456. Nora Keslere 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
457. Ēriks Lukšēvics 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
458. Ineta Gutāne 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
459. Evita Biezmane 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Arturs Lešinskis
460. Jeļena Lāce 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Velga Ozoliņa
461. Baiba Novika 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs docents, Dr.oec.
462. Edijs Girs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Bidzāns
463. Katrīna Feldmane-Sedliņa 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
464. Endija Namsone 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
465. Aleksandrs Vasiļjevs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Visvaldis Vrubļevskis
466. Sandijs Bērziņš 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jegors Fjodorovs
467. Tatjana Grava 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Anatolijs Borodiņecs
468. Mārtiņš Pušpurs 12100 Institute of Information Technology Egils Ginters
469. Guna Priede 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Māris Kalvāns
470. Angelīna Djakova 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering A.Zariņš
471. Dāvis Kolāts 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering A. Zariņš
472. Krists Barons 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Bidzāns
473. Jānis Žagariņš 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics I.Jurgelāne
474. Poļina Ronča 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Roberts Gailītis
475. Matīss Andrēvičs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
476. Regīna Romanova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Normunds Rudzītis
477. Artūrs Staveckis 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Gaļina Stankeviča
478. Vladislavs Derjagins 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
479. Gvido Juhna 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
480. Baiba Ramlava 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne-Kaldava
481. Baiba Ramlava 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne-Kaldava
482. Aleksandra Prostjakova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne-Kaldava
483. Valentīns Persaņs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne
484. Elizabete Valtere 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
485. Tomass Meļņiks 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Velga Ozoliņa
486. Agnese Batenko 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne-Kaldava
487. Vera Karpoviča 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ģirts Freibergs
488. Kristīne Ansberga 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ivars Pucens
489. Jānis Kanders 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
490. Alīna Šimeļuna 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
491. Nataļja Pasijaka 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Artūrs Zeps
492. Armīns Saidāns 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering J.Mačāns
493. Elīna Aļeiņikova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne
494. Olga Švecova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ivars Pucens
495. Līga Jaudzema 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Kristīna Tihomirova
496. Linda Sudāre 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
497. Kitija Kalniņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
498. Sanda Kaušele 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
499. Kristīne Gorina 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
500. Jānis Freibergs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
501. Jūlija Bajanova 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
502. Kaspars Cercins 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
503. Toms Šepte 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering J.Smirnovs
504. Krista Buša 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dans Bērtulis
505. Lāsma Raģele 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
506. Jevgēnijs Martinovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Mārtiņš Čakste
507. Matīss Dābols 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
508. Solvita Zīriņa 22315 Department of Customs and Taxes S.Kārkliņa-Ādmine
509. Toms Grende 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
510. Emīls Ziemelis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
511. Nadežda Purmale 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
512. Agneta Laura Cīrule 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dita Erna Sīle
513. Haralds Veilands 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
514. Haralds Veilands 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
515. Solvita Roze 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
516. Ieva Pastare 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering V.Haritonovs
517. Elvis Skrīvelis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering J.Smirnovs
518. Māris Zviedris 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Linda Mežule
519. Alberts Bērziņš 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Aleksandrs Kotļars
520. Diāna Feldmane 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
521. Lita Zīdere-Šinke 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Z.Lazda
522. Laura Fogele 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
523. Klaudija Gadišķe 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
524. Kristiāna Alksne 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Normunds Rudzītis
525. Zane Hartmane 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Anatolijs Borodiņecs
526. Viktorija Salimova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
527. Žanete Dijeva 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering A.Paeglītis
528. Emīls Gabrāns 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
529. Anastasija Dudaļeva 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
530. Uģis Kānbergs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Verners Straupe
531. Viesturs Straume 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Andris Paeglītis
532. Emīls Lubējs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
533. Edgars Sauskis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering R.Kivliņš
534. Elīna Karzubova 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
535. Māris Kozlovskis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
536. Armands Plikgalvis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
537. Iluta Plikgalve 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
538. Aleksandrs Romanovs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Ināra Laube
539. Solveiga Strode 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
540. Līva Veinberga 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
541. Vairis Aļeksējevs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
542. Marija Kromska 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
543. Linda Smiltene 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
544. Jēkabs Balceris 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
545. Artūrs Noviks 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Aleksandrs Kotļars
546. Ansis Brikainis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
547. Gatis Vaitkuns 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
548. Dagnija Kiseļeva 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
549. Maksims Černovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
550. Marta Annija Devīte 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ģirts Freibergs
551. Ilona Mekša 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Valērijs Skribans
552. Jevgēnijs Šuļga 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Ināra Škapare
553. Helēna Ostapeca 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
554. Jānis Rasiņš 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ilze Rozentāle
555. Viktors Kavlaks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
556. Elīna Pavāre 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
557. Alisa Pilāne 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
558. Vita Sjomkāne 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering A.Zariņš
559. Alberts Bajārs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Bidzāns
560. Sabīne Sudraba 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
561. Sabīne Sudraba 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
562. Viesturs Dudelis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Verners Straupe
563. Nauris Molčanovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Velga Ozoliņa
564. Ģirts Dubinskis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
565. Jānis Keidāns 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
566. Sanita Stūrmane 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
567. Elīna Smirnova 22315 Department of Customs and Taxes L. Zemīte
568. Jekaterina Solovjova 22315 Department of Customs and Taxes N.Semjonova
569. Dinija Bernāne 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
570. Toms Ostrovskis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering V.Haritonovs
571. Elza Slastjunova 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
572. Rihards Auns 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
573. Sabīne Čekaļina 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
574. Roberts Kuzmins 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
575. Ojārs Dārznieks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Dāvis Bautris
576. Andrejs Koroļkovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Mārtiņš Čakste
577. Arvis Baltgalvis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
578. Kitija Kalve 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
579. Diāna Šadurska 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
580. Tatjana Vasiļjeva 22315 Department of Customs and Taxes V.Andrējeva
581. Jeļena Pozdiševa 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
582. Dāvis Lasmanis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
583. Jānis Adijāns 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
584. Ella Šinko 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
585. Gunta Pālena 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
586. Inese Jasone 22315 Department of Customs and Taxes T.Vanaga
587. Līga Jurdēna 22315 Department of Customs and Taxes V.Andrēveja
588. Viktorija Bulavinceva 22315 Department of Customs and Taxes V.Andrējeva
589. Beāte Beatrise Vāciete 22315 Department of Customs and Taxes J.Ē.Niedrītis
590. Agnese Biņķe 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
591. Ilze Catlakše 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
592. Inguna Semjonova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
593. Madara Dabare 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
594. Līga Skujiņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
595. Elvijs Gravāns 22315 Department of Customs and Taxes A.Valbahs
596. Edgars Abrazuns 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
597. Kalvis Pērkons 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
598. Diāna Januško 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
599. Anastasia Demchenko 22315 Department of Customs and Taxes A.Starčenko
600. Jana Smaļa 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
601. Diāna Ančikovska 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
602. Mārīte Liepa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
603. Artūrs Nerets 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
604. Monta Sandore 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
605. Aleksejs Kropačovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
606. Agnese Antonoviča 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ivars Pucens
607. Viktorija Lizunova 22315 Department of Customs and Taxes J.E.Niedrītis
608. Dairis Prancāns 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
609. Lotārs Šalgūns 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Valērijs Skribans
610. Egita Lūkina 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
611. Pēteris Ernstsons 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
612. Jolanta Tarvida 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Valērijs Skribans
613. Karlīna Smiltāne 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
614. Sintija Ogriņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Valērijs Skribans
615. Līga Gasūne 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
616. Enija Meļķe 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
617. Mihails Ņikulkins 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
618. Marianna Koļevatiha 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
619. Aisma Ziemele 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
620. Laura Jēgere 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
621. Jana Zlobina 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
622. Linda Kradzīte 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
623. Valērija Agapitova 22315 Department of Customs and Taxes S.Kārkliņa-Ādmine
624. Santa Barča 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
625. Marita Kokiņa 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
626. Sindija Purviņa 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
627. Veronika Leontjeva 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
628. Marika Jumiķe 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
629. Ilze Maksimova 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
630. Sanita Rudzāte 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
631. Anastasija Didiško 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
632. Vladlens Burkovs 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
633. Krista Pētersone 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
634. Signija Jermacāne 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
635. Karīna Kiseļova 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
636. Svetlana Tišaloviča 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
637. Kristiāna Gaņa 22315 Department of Customs and Taxes A.Vilks
638. Liene Neimane 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
639. Monta Celmiņa 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
640. Anna Ijevļeva 22315 Department of Customs and Taxes V.Gromule
641. Elīna Bačuka 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
642. Sigita Ragucka-Ragovska 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
643. Arina Hrupina 22315 Department of Customs and Taxes S.Kārkliņa-Ādmine
644. Vlada Zimina 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
645. Aiga Pumpa 22315 Department of Customs and Taxes Māra Pētersone
646. Kristīne Volkova 22315 Department of Customs and Taxes S.Kārkliņa-Ādmine
647. Kristīne Abdulajeva 22315 Department of Customs and Taxes N.Semjonova
648. Kristīne Stepanova 22315 Department of Customs and Taxes T.Vanaga
649. Irina Božko 22315 Department of Customs and Taxes L.Siļčonoka
650. Tatjana Kovaļčuka 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
651. Viktorija Ivanova 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
652. Ieva Švedenberga 22315 Department of Customs and Taxes V.Gromule
653. Marina Volosanova 22315 Department of Customs and Taxes Z.Rostoka
654. Santa Krapāne 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
655. Karīna Pavāre 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
656. Karolīne Kārkliņa 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
657. Renāta Trofimova 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
658. Vija Rubika 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
659. Sintija Sausā 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
660. Laine Mičule 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
661. Sabīne Anita Vāciete 22315 Department of Customs and Taxes J.Ē.Niedrītis
662. Monta Putniņa 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
663. Līga Dārziņa 22315 Department of Customs and Taxes E.Berna
664. Eva Klievēna 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
665. Elmīra Titova 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
666. Katrīna Vītiņa 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
667. Santa Amola 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
668. Jekaterina Borisovska 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
669. Donāts Milašs 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
670. Mareks Ozoliņš 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
671. Jolanta Bringa 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
672. Evija Matjuka 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
673. Kristīne Nezamova 22315 Department of Customs and Taxes A.Valbahs
674. Inita Drēziņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
675. Diāna Kalniete 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
676. Katrīna Loginova 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
677. Diāna Binduka 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
678. Konstantins Calko 22315 Department of Customs and Taxes V.Gromule
679. Elza Čoiča 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
680. Valentīna Bizņa 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
681. Marta Celmiņa 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
682. Oļesja Baltputne 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
683. Dina Pole 22315 Department of Customs and Taxes J.Ē.Niedrītis
684. Karīna Kezika 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
685. Kristīne Matašova 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
686. Diāna Jadzeviča 22315 Department of Customs and Taxes Irina Mogorite
687. Klinta Šmite 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
688. Viktorija Kanuņņikova 22315 Department of Customs and Taxes S.Kārkliņa-Ādmine
689. Sņežana Balode 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
690. Artūrs Skabs 22315 Department of Customs and Taxes K.Korotkijs
691. Edgars Eiduks 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
692. Viktorija Jevdokimova 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
693. Olga Adamenko 22315 Department of Customs and Taxes M.Pētersone
694. Olga Adamenko 22315 Department of Customs and Taxes M.Pētersone
695. Jevgēnija Vladiko 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Svetlana Čornaja
696. Jānis Stodoļņiks 11200 Institute of Power Engineering Guntars Vempers
697. Aizhamal Subanbekova International Cooperation and Foreign Students Department Kirill Shubin
698. Akmal Kosimov International Cooperation and Foreign Students Department Kirill Shubin
699. Luīze Marta Aizpurva Faculty of Architecture Ilmārs Dirveiks
700. Krišjānis Jurāns Egils Cēders
701. Andis Melderis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
702. Dāvis Zvanis 12100 Institute of Information Technology Inese Upīte
703. Toms Ulmanis J.Lungevičs
704. Hasans Nakipovs 13100 Institute of Telecommunications Aleksandrs Ipatovs
705. Suraj Balaso Paigude Foreign Students Department Jurģis Poriņš
706. Ivars Dumbris 02063 External and Part-Time Studies Department I.Slaidiņš
707. Anastasija Gaile 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Nelli Batenko
708. Olga Barbina Institute of Design Technologies Ausma Viļumsone
709. Vanda Tomasa 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Katrina Boločko
710. Naveen Chilukuri International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
711. Tomass Lausmā 22200 Institute of Labour and Civil Safety J.Ļabis,
712. Kristaps Abakuks 13100 Institute of Telecommunications Rolands Parts
713. Jānis Kokins 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
714. Kristīne Orleāne Faculty of Architecture Ieva Miķelsone
715. Jēkabs Bažbauers 12300 Institute of Applied Computer Systems Egons Lavendelis
716. Ģirts Zemītis 12300 Institute of Applied Computer Systems Egons Lavendelis
717. Tatjana Čugunova Institute of Design Technologies Eva Lapkovska
718. Kristīne Puhtajeviča 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
719. Edijs Timuls 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Dmitrijs Bļizņuks
720. Guna Stikāne Institute of Design Technologies Ausma Viļumsone
721. Annija Marija Silanagle Faculty of Architecture S. Treija
722. Santa Ērgle Faculty of Architecture D. Bērziņa
723. Sergejs Ivanovs Ruslans Muhitovs
724. Arsenijs Temjašovs Valerijs Muhins
725. Aleksejs Kuklišins Valerijs Muhins
726. Signe Bulava 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
727. Odiljon Khaydarov International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
728. Sergejs Cudzanovskis 02063 External and Part-Time Studies Department Inga Zicmane
729. Tyla Nicole Beckett-Groth International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
730. Thomas Bomjan Tamang International Cooperation and Foreign Students Department Aleksandrs Januševskis
731. Rūdolfs Maurāns Faculty of Architecture Egons Bērziņš
732. Zane Spriņģe 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
733. Zigfrīds Kapilinskis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
734. Armands Sebris 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
735. Viktors Freimanis Gundars Zalcmanis
736. Ralfs Hlibovs 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
737. Milana Lomakina Aloizs Lešinskis
738. Sandris Galiņš 02063 External and Part-Time Studies Department G.Balodis
739. Vadims Milaševičs Aleksejs Kataševs
740. Sergejs Cibulis 12300 Institute of Applied Computer Systems Marina Uhanova
741. Romāns Voznijs Mareks Mezītis
742. Jevģenijs Karpenko 02063 External and Part-Time Studies Department A.Avotiņš
743. Igors Makarenkovs Mareks Mezītis
744. Benjamin Ngongo Kabwende Foreign Students Department Jūlija Bistrova
745. Darja Luņeva Institute of Design Technologies Dana Beļakova
746. Anželika Šatere Institute of Design Technologies Dr.sc.ing. Inga DĀBOLIŅA
747. Elīna Linde Institute of Design Technologies Agnese Volmāre
748. Lelde Putniņa Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
749. Katrīna Bogdanova Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
750. Oksana Petunova 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Solvita Bērziša
751. Līva Augule 22200 Institute of Labour and Civil Safety Daina Pužule
752. Nadežda Fedorjana Jurijs Dehtjars
753. Aleksandrs Jeņins 13100 Institute of Telecommunications Jurģis Poriņš
754. Anete Smoča Institute of Design Technologies Silvija Kukle
755. Krišs Rozenštoks Jos Vander Sloten, jos.vandersloten@kuleuven.be
756. Edgars Čimbars Jurijs Dehtjars
757. Pauls Pāvils Ārgalis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Ruģele
758. Jēkabs Krīgerts Juris Lauznis
759. Jolanta Rimša 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Šalma-Ancāne
760. Liene Kāposta Institute of Design Technologies Inga Zotova
761. Sabīne Ščegoļeva 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kaspars Ozols
762. Kristaps Blaubergs Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
763. Laimdota Vilcēna Institute of Design Technologies Silvija Kukle
764. Dārta-Zelma Skrastiņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inese Mieriņa
765. Elīna Peipiņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inese Mieriņa
766. Vija Vovka 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inese Mieriņa
767. Olga Leduskukaine 01B00 Riga Business School A.Koliškins
768. Katrīna Marta Peizuma Faculty of Architecture M. Švēde
769. Akmal Kurbonov International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
770. Kaspars Zviedrāns 02063 External and Part-Time Studies Department Irina Oļeiņikova
771. Lauma Augstkalne Institute of Design Technologies Edgars Kirilovs
772. Harikrishnan Shaji Foreign Students Department Agrita Eiduka
773. Priya Karthikeyan Foreign Students Department Juris Dehtjars
774. Priya Karthikeyan Foreign Students Department Juris Dehtjars
775. Uvis Veikšāns Vladislavs Ņesterovskis
776. Pāvels Šefers Mareks Mezītis
777. Vitālijs Hodiko 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering V. Zagurskis
778. Dāvis Dumburs 12100 Institute of Information Technology Egils Ginters
779. Darja Kudrjavceva 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
780. Helēna Magone 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Romāns Taranovs
781. Emīls Starodubcevs 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
782. Nataļja Škirina Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
783. Nodir Tojiev Foreign Students Department Pēteris Apse-Apsītis
784. Guntars Reiss 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
785. Kristaps Kolbergs 22200 Institute of Labour and Civil Safety A.Putrālis
786. Marika Mosina 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jurijs Ozoliņš
787. Pāvels Baikovs 02063 External and Part-Time Studies Department T.Lomane
788. Andris Mālnieks 02063 External and Part-Time Studies Department S.Guseva
789. Vineta Sārtaputna Faculty of Architecture Guntis Grabovskis
790. Vilmārs Radivinskis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
791. Jānis Adijāns 02063 External and Part-Time Studies Department Māris Zemītis
792. Azimjon Mirbabaev International Cooperation and Foreign Students Department Oļegs Jakovļevs
793. Junsheng Yang International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Vība
794. Rihards Dievapēds 13100 Institute of Telecommunications Nikolajs Bogdanovs
795. Atis Antons Jānis Lungevičs
796. Andrejs Raščevskis 02063 External and Part-Time Studies Department J.Kaminskis
797. Anna Paula Kinstlere 13100 Institute of Telecommunications Nikolajs Bogdanovs
798. Artūrs Ardavs 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
799. Rinalds Zāģeris 12300 Institute of Applied Computer Systems Maija Strautmane
800. Edgars Feldmanis Jānis Līpenīts
801. Vladislavs Goroško Jurijs Dehtjars
802. Jūlija Gruznova 12100 Institute of Information Technology Matīss Eriņš
803. Liene Jansone 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing.Artūrs Bartusevičs
804. Ralfs Feņuks J.Kaņeps
805. Žanna Kostina Sergejs Kuzņecovs
806. Eduards Mukāns Artis Kromanis
807. Mārtiņš Krauklis Juris Kreicbergs
808. Pāvels Jakušenoks Jānis Rudzītis
809. Austris Kilups Jānis Rudzītis
810. Ringolds Zvaigzne 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
811. Andrejs Ziļs Aloizs Lešinskis
812. Vitālijs Nikolašenkovs Gundars Zalcmanis
813. Irēna Kononova 24000 Faculty of Civil Engineering Raimonds Ozoliņš
814. Shokhrukhbek Abdurasulov Foreign Students Department Marina Čerpinska
815. Elvijs Kindzulis Emma Šidlovska
816. Artūrs Mālnieks Emma Šidlovska
817. Natalija Haritonova Māris Hauka
818. Andrejs Bogdanovs Ilmārs Ozoliņš
819. Jaroslavs Ņevidomskis Ilmārs Ozoliņš
820. Oļegs Miguts 02063 External and Part-Time Studies Department Ingars Steiks
821. Vadims Novikovs Sergejs Kuzņecovs
822. Anta Eveliņa 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Oksana Pavļenko
823. Temurbek Sharifov International Cooperation and Foreign Students Department Nataļja Lāce
824. Sunatullo Kurbonov International Cooperation and Foreign Students Department Jūlija Bistrova
825. Ričards Kudojars 13100 Institute of Telecommunications Inna Kurbatska
826. Inga Piscova Institute of Design Technologies Dana Beļakova
827. Aswathy Rajendran International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Tatarinovs
828. Agnese Romane Institute of Design Technologies Gaļina Terļecka
829. Anda Ščerbaka Institute of Design Technologies Silvija Kukle
830. Linna Lada Boze Faculty of Architecture Jānis Krastiņš
831. Rolands Skrebutens 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Artjoms Supoņenkovs
832. Pauls Bračs 13100 Institute of Telecommunications Andis Supe
833. Anvar Zabirov Foreign Students Department Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
834. Sindija Čerņavska Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
835. Andrejs Galahins Viktors Ivanovs
836. Vitor Goncalves Da Silva International Cooperation and Foreign Students Department Gundars Alksnis
837. Kristaps Snarskis 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Dmitrijs Bļizņuks
838. Valts Klibiķis 13100 Institute of Telecommunications Nikolajs Bogdanovs
839. Rihards Mūrnieks 13100 Institute of Telecommunications Andris Skrastiņš
840. Aleksejs Jurjkovskis 12300 Institute of Applied Computer Systems Oksana Zavjalova
841. Agnija Pastare Faculty of Architecture Egons Bērziņš
842. Vita Ieleja Faculty of Architecture Aldis Lapiņš
843. Māris Līdaka Faculty of Architecture U. Bratuškins
844. Karina Egle 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Arita Dubņika
845. Sai Srinivas Chowdary Komatineni International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
846. Marta Slobodjane Faculty of Architecture Edgars Bondars
847. Aiga Pugače 12100 Institute of Information Technology Madara Gasparoviča-Asīte
848. Pēteris Lapiņš Faculty of Architecture S. Treija
849. Mārtiņš Pētersons 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
850. Mārtiņš Feifers 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
851. Arnis Sirkels 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
852. Aivars Bricītis 02063 External and Part-Time Studies Department A.Zariņš
853. Kristaps Babris 12300 Institute of Applied Computer Systems O.Ņikiforova, Dr.sc.ing.
854. Matīss Rīders 12100 Institute of Information Technology Ainārs Auziņš
855. Shivam Vohra International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Jurenoks
856. Mārtiņš Rozentāls 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
857. Eva Einmane 01B00 Riga Business School A.Dzedons
858. Eva Leja 01B00 Riga Business School I.Jākobsone
859. Vinu Jayachandran International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Ščeulovs
860. Vinu Jayachandran International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Ščeulovs
861. Nadir Nurkashev International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
862. Akshay Hitendrabhai Parmar International Cooperation and Foreign Students Department Ali Arshad
863. Kaspars Zīle 12300 Institute of Applied Computer Systems Renāte Strazdiņa
864. Mārtiņš Pjalkovskis 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
865. Geo Antony Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
866. Artūrs Perederijs Juris Kreicbergs
867. Jānis Heniņš 02063 External and Part-Time Studies Department I.Raņķis
868. Kirils Palejs Jānis Rudzītis
869. Matijs Babris Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
870. Āris Klešs 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Vanags
871. Krishnamurthy Hariharan International Cooperation and Foreign Students Department Ņikita Kočanovs
872. Mihails Šapovalovs Oksana Iščuka
873. Madara Varkale 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Remo Merijs-Meri
874. Anastasija Naumova 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Lazdoviča
875. Edgars Livčāns 02063 External and Part-Time Studies Department V.Haritonovs
876. Armands Šaraks 02063 External and Part-Time Studies Department M.Zemītis
877. Edgars Kaņepējs 02064 BALTECH Study Centre Mārīte Kirikova
878. Artūrs Kanders 12300 Institute of Applied Computer Systems P.Rusakovs, Dr.sc.ing.
879. Valdis Linde Faculty of Architecture S.Levāne
880. Ketija Kalniņa 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
881. Elīza Puriņa Faculty of Architecture Marts Švēde
882. Shekhar Pradeepbhai Bahuguna International Cooperation and Foreign Students Department Ingars Steiks
883. Dāvis Krēgers 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Aleksandrs Sisojevs
884. Anastasija Oļenkina 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
885. Elvis Čops J.Lungevičs
886. Vjačeslavs Ivanovs 02063 External and Part-Time Studies Department Juris Noviks
887. Edgars Ozols Viktors Gutakovskis
888. Anda Barkāne 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Sergejs Gaidukovs
889. Andrejs Lohmatovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
890. Jurijs Gammeršmidts Aleksejs Vasiļjevs
891. Viktorija Jakovļeva Faculty of Architecture E. Bondars
892. Baiba Gūtmane 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
893. Tatjana Piskunova Faculty of Architecture I. Miķelsone
894. Anna Urtāne 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Antra Kundziņa
895. Egle Anuzyte International Cooperation and Foreign Students Department Kārlis Valters
896. Sandija Vītola 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bartušauskis
897. Agnese Strazdiņa 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
898. Krista Jākobsone 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bartušauskis
899. Guna Bazone 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
900. Uldis Ķevers 22200 Institute of Labour and Civil Safety Igors Urbanovičs
901. Rasma Rudakova 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bartušauskis
902. Kitija Roze 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
903. Inga Dauškane 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
904. Evita Biezmane 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
905. Juris Rusiņš 22200 Institute of Labour and Civil Safety Vladimirs Jemeļjanovs
906. Matīss Šmitiņš 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
907. Marita Kukjāne 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bartušauskis
908. Linda Ostrovska 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
909. Sergejs Timofejevs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
910. Romāns Bogdanovs Ļubova Kirillova
911. Arturs Birznieks 22200 Institute of Labour and Civil Safety Ineta Tērauda
912. Līga Paņko 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
913. Anita Jaška 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bartušauskis
914. Elvija Hvaleja 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
915. Zinta Ekimane 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
916. Katrīna Irbe 01B00 Riga Business School Gregory Scott Mathers
917. Maksims Komars Mareks Mezītis
918. Zane Zentele Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
919. Inese Jesse 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
920. Kārlis Jonāss 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
921. Alise Linda Valdheima Institute of Design Technologies Agnese Nagle
922. Reinis Rupeiks 12100 Institute of Information Technology Nadežda Zeņina
923. Andrejs Misjuns 12100 Institute of Information Technology Nadežda Zeņina
924. Irīna Šitova 12100 Institute of Information Technology Jelena Pečerska
925. Kirill Abramov International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Grundspeņķis
926. Kirill Abramov International Cooperation and Foreign Students Department Mārīte Kirikova
927. Ernests Kalniņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksis Liekna
928. Paula Kristiāna Plauča 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Artjoms Supoņenkovs
929. Oļegs Bogdanovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
930. Batuhan Arslanoglu International Cooperation and Foreign Students Department Larisa Zaiceva
931. Viacheslav Kireev Foreign Students Department Larisa Zaiceva
932. Maksims Gusakovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Eleonora Latiševa
933. Linda Jautre 12100 Institute of Information Technology Madara Gasparoviča-Asīte
934. Ksenija Vasjko 12100 Institute of Information Technology Jānis Eiduks
935. Edgars Zēbergs 12100 Institute of Information Technology Arnis Kiršners
936. Aleksejs Ļeonovs 12100 Institute of Information Technology Pāvels Gončarovs
937. Toms Kaupužs 12300 Institute of Applied Computer Systems J.Eiduks
938. Arranya Balaram Foreign Students Department Jānis Grundspeņķis
939. Amin Safavi Foreign Students Department Aleksejs Jurenoks
940. Germans Rajevskis 13100 Institute of Telecommunications Elmārs Lipenbergs
941. Eduards Upenieks 13100 Institute of Telecommunications Andris Skrastiņš
942. Olga Bondare 12100 Institute of Information Technology Mārtiņš Bonders
943. Artūrs Pipers 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
944. Pauls Kupčs 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Kristīne Fedotova
945. Sofija Griņevska 24000 Faculty of Civil Engineering Jans Veļičko
946. Santa Pikuma Institute of Design Technologies Edgars Kirilovs
947. Jekaterina Olonkina Faculty of Architecture D. Kalvāne
948. Jānis Braunfelds 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
949. Roberts Nerips 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
950. Toms Līmanis Faculty of Architecture A. Lapiņš
951. Reinis Režais 01B00 Riga Business School A.Dzedons
952. Dāniels Jukna 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Nataļja Budkina
953. Sandis Āboliņš 22200 Institute of Labour and Civil Safety M.Ziemelis
954. Toms Ūdris Faculty of Architecture S. Treija
955. Valērija Okuņeva Faculty of Architecture E. Bondars
956. Arvīds Kozinda Pāvels Stankevičs
957. Gundars Kokins Ļubova Kirillova
958. Larisa Koroševska Oksana Iščuka
959. Jurijs Skerba Oksana Iščuka
960. Rita Kravceviča 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Ruģele
961. Khojiakbar Fatkhullaev International Cooperation and Foreign Students Department Tatjana Smirnova
962. Ilze Hartmane 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
963. Henrijs Flemmings 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
964. Anastasija Prisjažņuka 13100 Institute of Telecommunications Ģirts Ivanovs
965. Shivam Rajput International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Grundspeņķis
966. Mārtiņš Dermanis 12300 Institute of Applied Computer Systems J.Eiduks
967. Darja Tretjakova 12300 Institute of Applied Computer Systems Oksana Ņikiforova
968. Marija Salijenko 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
969. Jānis Peipers 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
970. Oļegs Kovzels Vitālijs Pavelko
971. Vitālijs Langenfelds 02063 External and Part-Time Studies Department M.Vorobjovs
972. Viktorija Rāviņa 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Tatjana Tambovceva
973. Vyacheslav Lisenkov International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Ščeulovs
974. Līva Luriņa Institute of Business Engineering and Management Leonards Budņiks
975. Zane Strautmane 01B00 Riga Business School K.Kuzikovs
976. Muthu Sankar Venkatachalam International Cooperation and Foreign Students Department Eleonora Latiševa
977. Vyacheslav Lisenkov International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Ščeulovs
978. Aiga Malēja Institute of Design Technologies Ausma Viļumsone
979. Klinta Krasauska 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inese Mieriņa
980. Anna Ivanova 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Pāvels Arsenjans
981. Krists Kristaps Bergmanis 12100 Institute of Information Technology Jānis Grundspeņķis
982. Sarvarbek Kholikov Foreign Students Department Marina Čerpinska
983. Jeļena Romanseviča Mareks Mezītis
984. Artūrs Ketlers 12100 Institute of Information Technology Repelis Pēteris
985. Lauris Kamarūts Māris Gailis
986. Dairis Brokāns Jānis Eiduks
987. Jurijs Popkovskis Mareks Mezītis
988. Valērijs Dudevičs Pāvels Gavrilovs
989. Aleksandrs Sudņikovičs Mihails Gorobecs
990. Elvis Ustinovs Pāvels Gavrilovs
991. Edgars Akots Jānis Eiduks, J.Strods
992. Sanita Valtere Oksana Iščuka
993. Balaji Natarajan International Cooperation and Foreign Students Department Ņikita Kočanovs
994. Vadims Bogdanovs Emma Šidlovska
995. Gints Ruiss 02063 External and Part-Time Studies Department A.Avotiņš
996. Valts Orniks 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Zigurds Markovičs
997. Ņikita Kutepovs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Zigurds Markovičs
998. Abror Nuriddin Foreign Students Department Deniss Brodņevs
999. Roberts Vēbers 12100 Institute of Information Technology Jānis Pekša
1000. Alvis Paeglis Māris Gailis
1001. Mārtiņš Lišmanis 12300 Institute of Applied Computer Systems G.Alksnis, Dr. sc. ing.
1002. Krista Meržvinska Institute of Design Technologies Andra Ulme
1003. Sabīne Krēgere Faculty of Architecture S. Barvika
1004. Aleksandrs Sivodeds Aleksandrs Rumjancevs
1005. Vladimirs Osadčuks Mareks Mezītis
1006. Oļegs Krukovskis Jūlija Freimane
1007. Mateus Renan Fritzen International Cooperation and Foreign Students Department Marina Čerpinska
1008. Monika Aleknaite International Cooperation and Foreign Students Department Sarma Valtere
1009. Jevgenijs Ņeverovs Nataļja Ivaškovska
1010. Artūrs Veikšs Aleksandrs Rumjancevs
1011. Merin Raj Paul Raj International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1012. Jurijs Krasovskis 12100 Institute of Information Technology Jurijs Čižovs
1013. Navinraj Soosairaj International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Mazais
1014. Dhanush Settipalli Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1015. Yekanth Vanukuru Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
1016. Normunds Pipars 24000 Faculty of Civil Engineering Sanita Rubene
1017. Rihards Kokins 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
1018. Jekaterina Seredenko 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Sanda Geipele
1019. Boriss Meikšāns 02063 External and Part-Time Studies Department A.Korjakins
1020. Jānis Pohevičs 02063 External and Part-Time Studies Department I.Raņķis
1021. Matīss Dūviņš 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Kristīne Fedotova
1022. Kiran Kumar Raju International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Grabis
1023. Ieva Bārbale 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Ginta Majore
1024. Nauris Osis 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1025. Viktorija Bogačova Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
1026. Aleksandrs Lazarevs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jevgeņijs Carkovs
1027. Ozoemena Joseph Chukwu Foreign Students Department Nataļja Lāce
1028. Sergejs Bezuščonoks 02064 BALTECH Study Centre Vladimirs Šatrevičs
1029. Tīna Marta Verpakovska Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa
1030. Sanjar Abdulkhakov International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Grundspeņķis
1031. Azizbek Halilov Foreign Students Department Oksana Ivanova
1032. Dmitrijs Bažanovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Sintija Petroviča
1033. Jekaterina Jašina Viktors Feofanovs
1034. Elvis Valts Soja Aloizs Lešinskis
1035. Rakesh Ragi Suresh International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
1036. Viktorija Belina 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1037. Artūrs Bērziņš Aloizs Lešinskis
1038. Oskars Sīlis 22200 Institute of Labour and Civil Safety V.Ziemelis
1039. Sergejs Rosuščans 22200 Institute of Labour and Civil Safety V.Jančevskis
1040. Raivis Jānis Mucenieks Faculty of Architecture M. Švēde
1041. Dainis Žauna 22200 Institute of Labour and Civil Safety J.Vaivods
1042. Nurmuhammad Khakimov International Cooperation and Foreign Students Department Zane Seņko
1043. Vladislavs Maskaļonoks 02063 External and Part-Time Studies Department I.Buņina
1044. Sergejs Šumovs 02063 External and Part-Time Studies Department V.Ņikišins
1045. Emil Abbaszada International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1046. Gatis Junghāns 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
1047. Elvis Kokins 02063 External and Part-Time Studies Department Irina Oļeiņikova
1048. Aldis Skromāns Mihails Gorobecs
1049. Valentīns Voitenko 02063 External and Part-Time Studies Department J.Gerhards
1050. Ārijs Verze 02063 External and Part-Time Studies Department I.Oļeiņikova
1051. Toms Kramfts Ēriks Ozoliņš
1052. Sneha Tanwar International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Stepins
1053. Vitālijs Devjatovskis 13100 Institute of Telecommunications Inna Kurbatska
1054. Vadims Gališkins 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1055. Vlada Gračova Jurijs Dehtjars; H.Sorokins
1056. Andris Jermacāns 02063 External and Part-Time Studies Department Ļ.Petričenko
1057. Artjoms Rozevika Kataševs Aleksejs
1058. Pauls Pērkons 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1059. Alīna Tumiloviča 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inese Mieriņa
1060. Monta Pļiskova 12300 Institute of Applied Computer Systems Māra Pudāne
1061. Reinis Znotiņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Māra Pudāne
1062. Kristīne Kazaka 12300 Institute of Applied Computer Systems Māra Pudāne
1063. Rinalds Vīksna 12300 Institute of Applied Computer Systems Gints Jēkabsons
1064. Igors Lavrentiks Dmitrijs Rusovs
1065. Māris Rendenieks 02063 External and Part-Time Studies Department S.Jermuts
1066. Guna Barkāne 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Iveta Puķīte
1067. Vladislavs Siņicins 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Raja Kočanova
1068. Oļegs Kozočkins 02063 External and Part-Time Studies Department R.Petričenko
1069. Sankar Surya Teja Tirumanadham Foreign Students Department Jānis Vība
1070. Vadims Sipailo 12100 Institute of Information Technology Natālija Prokofjeva
1071. Raivis Sausais 22200 Institute of Labour and Civil Safety Ineta Tērauda
1072. Nataļja Karčevska Mareks Mezītis
1073. Dmitrijs Rjazanovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Egons Lavendelis
1074. Dinārs Krauss 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Remo Merijs-Meri
1075. Edgars Šēnbergs I.Boiko
1076. Sabīne Strazdiņa Faculty of Architecture I. Dirveiks
1077. Dinesh Chandrasekaran International Cooperation and Foreign Students Department Gundars Alksnis
1078. Diāna Viktorija Broka Gaļina Boka
1079. Nikola Elīza Neimane Viktors Feofanovs
1080. Edgars Ramanis 02063 External and Part-Time Studies Department A.Korjakins
1081. Emīls Dūnis 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1082. Undīne Ģemze Faculty of Architecture S. Treija
1083. Katrīne Matisone 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Vineta Minkēviča
1084. Edgars Brīvkalns 12100 Institute of Information Technology Jānis Bicāns
1085. Kristīne Kitoka 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristaps Jaudzems
1086. Aivars Sazanovičs 12300 Institute of Applied Computer Systems G.Alksnis, Dr. sc. ing.
1087. Krista Kušķe Faculty of Architecture Guntis Grabovskis
1088. Elīna Pasečnaja 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry I.Pērkons; D.Začs
1089. Harshalkumar Ratilal Patil International Cooperation and Foreign Students Department Ingars Steiks
1090. Harshalkumar Ratilal Patil Foreign Students Department Ingars Steiks
1091. Aleksandrs Čmiļs Jurijs Dehtjars
1092. Artjoms Habaņens 22200 Institute of Labour and Civil Safety V.jemeļjanovs
1093. Sobirdzhoni Abdullozoda International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1094. Adylzhan Zhamalov International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1095. Ģirts Dziedātājs 02063 External and Part-Time Studies Department I.Raņķis
1096. Gunta Bensone Institute of Design Technologies Andra Ulme
1097. Agnese Ansonska Māris Hauka
1098. Kalvis Linmeijers Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
1099. Valdis Bušs Vitālijs Pavelko
1100. Miks Hēls Vitālijs Pavelko
1101. Zarif Zabirov Foreign Students Department Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
1102. Roberts Edvards Beļskis Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
1103. Viktors Soročins Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
1104. Anna Maslovska Mārtiņš Kleinhofs
1105. Mārtiņš Vīksna Māris Hauka
1106. Sintija Zeltiņa Mārtiņš Kleinhofs
1107. Jevgēnijs Tereščenko Vladimirs Šestakovs
1108. Jānis Lesītis Juris Kreicbergs
1109. Alise Leite Faculty of Architecture A. Koroļova
1110. Akmal Kubaev Foreign Students Department Antra Roskoša
1111. Marina Konopeļko Fjodors Mihailovs
1112. Gunārs Livdāns Viktors Ivanovs
1113. Laura Vikmane Institute of Design Technologies Ilze Gūtmane
1114. Aleksandrs Požarskis 02063 External and Part-Time Studies Department Ināra Laube
1115. Jānis Zimka RTU Liepāja Affiliation Andris Priževaitis
1116. Shakhryar Mokhammad Daud International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1117. Pavel Romazov Foreign Students Department Ēriks Pālītis
1118. Jorens Jasevičs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Sergejs Gaidukovs
1119. Laila Vaišļa Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
1120. Kristīne Strazdiņa RTU Liepāja Affiliation Konstantins Didenko
1121. Laura Eglīte 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Ēriks Birks
1122. Nawaz Sharief Shaikh International Cooperation and Foreign Students Department Edgars Pudzis
1123. Vijay Kumar Ojha International Cooperation and Foreign Students Department Edgars Kovals
1124. Marija Korago 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering V. Zagurskis
1125. Vadims Pavlovs 12100 Institute of Information Technology Jelena Pečerska
1126. Modris Laizāns 02063 External and Part-Time Studies Department A.Litviņenko
1127. Vitālijs Tresikovs 13100 Institute of Telecommunications A.Baranovskis
1128. Ivans Samoiļenko Valentīns Popovs
1129. Līva Salaka Institute of Design Technologies Silvija Kukle
1130. Reinis Brezinskis Armands Leitāns
1131. Olga Jansena 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
1132. Nodirbek Malikov International Cooperation and Foreign Students Department Marina Platonova
1133. Laura Krauja Aleksandrs Rumjancevs
1134. Vjačeslavs Čebikins 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1135. Agris Vadzišs Jānis Rudzītis
1136. Sendija Liniņa RTU Liepāja Affiliation Dr.oec.Guna Ciemleja
1137. Elvis Skačkauskis Astrīda Priževoite
1138. Alberts Kozlovs 02063 External and Part-Time Studies Department A.Podgornovs
1139. Viktorija Bitiņa 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1140. Niks Mazvērsītis 02064 BALTECH Study Centre Deniss Ščeulovs
1141. Linda Vītoliņa Aldis Balodis
1142. Vijay Vyas Vadhiraj International Cooperation and Foreign Students Department Jurijs Dehtjars
1143. Jānis Kārlis Kļaviņš 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
1144. Danuta Maļecka Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
1145. Helmuts Medinieks Faculty of Architecture S. Barvika
1146. Ilze Grickus Institute of Design Technologies Gunta Zommere
1147. Ģirts Striebulis 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Jurijs Grizāns
1148. Zane Lāce Faculty of Architecture M. Švēde
1149. Sintija Erte Faculty of Architecture U. Bratuškins
1150. Rihards Čakstiņš Faculty of Architecture Sarmīte Barvika
1151. Akshai Thanikkal Sushilkumar International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Boļšakovs
1152. Māris Ābele Armands Vagris
1153. Elza Dobičina Faculty of Architecture Dace Kalvāne
1154. Sabīne Artamonova Faculty of Architecture Dace Kalvāne
1155. Jānis Barščausks 12300 Institute of Applied Computer Systems Ē.Nazaruka, Dr. sc. ing.
1156. Anna Konovalova 12300 Institute of Applied Computer Systems Anita Finke
1157. Srivatsan Sivagananam International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
1158. Toms Škarsts 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1159. Ulmas Gafurov International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
1160. Ogheneweware Omogha Foreign Students Department Gundars Alksnis
1161. Farrukhjon Mingbaev International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
1162. Mārtiņš Sedelnieks 02064 BALTECH Study Centre Jānis Mazais
1163. Aija Valberga 02064 BALTECH Study Centre Gaļina Merkurjeva
1164. Vignesh Govindarajulu Foreign Students Department Jānis Grundspeņķis
1165. Oleg Tsoy International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Grundspeņķis
1166. Kaspars Graudiņš 12300 Institute of Applied Computer Systems J.Grundspeņķis
1167. Jeļena Gulbinska 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Katrina Boločko
1168. Ņikita Belovs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Zigurds Markovičs
1169. Karīna Dudinova Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1170. Nellija Karpušenkova 13100 Institute of Telecommunications Elmārs Lipenbergs
1171. Vladislav Zhukov 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1172. Jekaterina Arhipova Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
1173. Pjotrs Kamjaks 02063 External and Part-Time Studies Department Gints Jaudzems
1174. Ibrahim Adeboye Apena International Cooperation and Foreign Students Department Mārīte Kirikova
1175. Ralfs Firsts 12300 Institute of Applied Computer Systems O.Ņikiforova, Dr.sc.ing.
1176. Jānis Biedriņš 12100 Institute of Information Technology Vineta Minkēviča
1177. Laine Bērziņa 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Jānis Grabis
1178. Marta Barkoviča 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
1179. Artjoms Nikolajevs Juris Kreicbergs
1180. Dmitrijs Harčuks Valentīns Popovs
1181. Stanley David 01B00 Riga Business School I.Jākobsone
1182. Reinis Kazulis Egils Cēders
1183. Ritvars Krastiņš Faculty of Architecture M. Švēde
1184. Lauma Purmale-Brokāne Faculty of Architecture Edgars Bondars
1185. Naga Raghunath Babu Yarlagadda Foreign Students Department Oļģerts Belmanis
1186. Bakhtiyor Umarov International Cooperation and Foreign Students Department Mikus Dubickis
1187. Lelde Liepiņa Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
1188. Nigina Inoyatkulova International Cooperation and Foreign Students Department Ieva Andersone
1189. Farid Behbudov International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1190. Anna Mažarova 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1191. Santa Zvirbule 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
1192. Ruslan Dvornikov International Cooperation and Foreign Students Department Aleksandrs Korjakins
1193. Armands Zomerfelds 01B00 Riga Business School Valters Kaže
1194. Hari Krishnan Muralidhara Panicker International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
1195. Kristiāns Kronis 12300 Institute of Applied Computer Systems Marina Uhanova
1196. Kirils Paļčikovskis 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1197. Dainis Skuja Viktors Ivanovs
1198. Mārtiņš Sūna Emma Šidlovska
1199. Vigo Kronbergs Faculty of Architecture G. Grabovskis
1200. Rūta Pickaine Institute of Design Technologies Toms Mūrnieks
1201. Arta Annija Āboliņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jana Vecstaudža
1202. Marta Lapiņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jānis Ločs
1203. Sabīne Blaua 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Valdis Kampars
1204. Valdis Valeika 01B00 Riga Business School I.Eglīte
1205. Kaspars Inapis 02063 External and Part-Time Studies Department M.Zeltiņš
1206. Satish Kumar Reddy Kona Foreign Students Department Jānis Vība
1207. Vladislavs Pūcēns 02063 External and Part-Time Studies Department Mārīte Bižāne
1208. Endija Slivjuka Institute of Design Technologies Silvija Kukle
1209. Nodira Usmanova International Cooperation and Foreign Students Department Jūlija Bistrova
1210. Laura Eriņa 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Svetlana Krivova
1211. Henri Stephen Raj Michael International Cooperation and Foreign Students Department Nataļja Lāce
1212. Sandis Radziņš Faculty of Architecture M. Švēde
1213. Staņislavs Kurjāns Faculty of Architecture M. Švēde
1214. Mārtiņš Burkovskis 24000 Faculty of Civil Engineering Kaspars Kalniņš
1215. Jānis Butāns 02063 External and Part-Time Studies Department Uģis Osis
1216. Sandra Sidenko Marijans Valpēteris
1217. Ilze Skrinda Institute of Design Technologies Dr.sc. ing., Ilze BALTIŅA
1218. Dagnija Kroģere Aldis Balodis
1219. Srinadh Thakkalapally Foreign Students Department Jurģis Poriņš
1220. Verners Riekstiņš 12100 Institute of Information Technology Egils Ginters
1221. Everita Kondratjeva Institute of Design Technologies Dana Beļakova
1222. Mārtiņš Šmits 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1223. Dāvis Rudzišs 02064 BALTECH Study Centre Jānis Mazais
1224. Jahn Haldorsen 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1225. Eduards Misiņš 12300 Institute of Applied Computer Systems P.Rusakovs, Dr.sc.ing.
1226. Laila Ruža Faculty of Architecture I. Miķelsone
1227. Jānis Aizups 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
1228. Jānis Aizups 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
1229. Tshinyeta Mike Kasongo International Cooperation and Foreign Students Department Mārtiņš Vilnītis
1230. Inga Peneze Institute of Design Technologies Marts Švēde
1231. Ieva Kreile Institute of Design Technologies Gunta Zommere
1232. Aigars Vaivods 24000 Faculty of Civil Engineering Videvuds Ārijs Lapsa
1233. Oskars Zirnis Irīna Boiko
1234. Aiga-Anna Pudule 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inna Juhņeviča
1235. Vineta Afanasjeva Institute of Design Technologies Silvija Kukle
1236. Artūrs Vasiļjevs Viktors Mjagkovs
1237. Kristiāns Krauklis Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
1238. Dmitrijs Pokatovs Institute of Business Engineering and Management Iveta Pokromoviča
1239. Nithin Talluri International Cooperation and Foreign Students Department Linda Kauškale
1240. Elza Muraševa 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Raja Kočanova
1241. Beāte Spure Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa
1242. Paula Gāgane Faculty of Architecture R. Čaupale
1243. Uģis Zariņš 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1244. Askhat Urkenov International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
1245. Mohammad Ruhid - Foreign Students Department Olga Kononova
1246. Marina Harlamova 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
1247. Iļja Demjanovs 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
1248. Maksims Kozirs 02063 External and Part-Time Studies Department A.Kanbergs
1249. Jolanta Švabe Emma Šidlovska
1250. Dmitrijs Bernateks Ļubova Kirillova
1251. Ēriks Blaževičs Ļubova Kirillova
1252. Monta Misūna Faculty of Architecture Sandra Treija
1253. Lauris Heinsbergs Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
1254. Egita Fabiane Faculty of Architecture Marts Švēde
1255. Alīna Beitane Faculty of Architecture Agate Eniņa
1256. Jevgeņijs Voitovs 01B00 Riga Business School Gregory Scott Mathers
1257. Agita Solzemniece 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1258. Madara Zeile Institute of Design Technologies Agnese Volmāre
1259. Maija Daukšte Faculty of Architecture U. Bratuškins
1260. Mihails Saveļjevs Viktors Ivanovs
1261. Margarita Pļečistaja Mihails Gorobecs
1262. Aleksandrs Sergijevičs Pāvels Stankevičs
1263. Jānis Lūķis Pāvels Gavrilovs
1264. Lauris Jarmolavičs Pāvels Gavrilovs
1265. Sergejs Panfilovs Pāvels Stankevičs
1266. Inga Berjozkina Ļubova Kirillova
1267. Dmitrijs Kaļdi Emma Šidlovska
1268. Gundega Circene Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
1269. Ritvars Kinstlers Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
1270. Daiga Ramona 01B00 Riga Business School William Schaub
1271. Sai Krishna Potla International Cooperation and Foreign Students Department Konstantins Kozlovskis
1272. Artūrs Reiters Aldis Balodis
1273. Ronalds Braivo 12100 Institute of Information Technology Egils Ginters
1274. Pārsla Esmeralda Sietiņa Faculty of Architecture E. Bondars
1275. Sergejs Pilipecs Nataļja Ivaškovska
1276. Jurijs Hapilovs Aleksandrs Rumjancevs
1277. Rolands Viļums 02063 External and Part-Time Studies Department A.Avotiņš
1278. Elvijs Rasčevskis 13100 Institute of Telecommunications Andris Igaunis
1279. Otto Šteinbaums 12300 Institute of Applied Computer Systems J.Eiduks
1280. Srinivasa Manoj Mungamuri International Cooperation and Foreign Students Department Jurijs Grizāns
1281. Toms Loris Faculty of Architecture S. Treija
1282. Pēteris Švēde Faculty of Architecture S. Treija
1283. Mārtiņš Mārcis Putniņš 22200 Institute of Labour and Civil Safety M.Ziemelis
1284. Reinis Vilnītis Faculty of Architecture U.Bratuškins
1285. Anitra Bebre 12100 Institute of Information Technology Solvita Bērziša
1286. Inese Šmite Institute of Design Technologies Ilze Baltiņa
1287. Zane Hovlanne Institute of Design Technologies Dana Beļakova
1288. Ēriks Legzdiņš 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1289. Oskars Rūdolfs Harkevičs Viktors Feofanovs
1290. Līva Ludviga Faculty of Architecture Egons Bērziņš
1291. Arina Kovaļeviča 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Oksana Pavļenko
1292. Klāvs Bernhards 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1293. Laura Ķiece 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1294. Āris Dzērvāns 01B00 Riga Business School Tatjana Ņikitina
1295. Milana Matorigina Faculty of Architecture Jānis Krastiņš
1296. Edijs Frēlihs Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
1297. Jana Tretjakova 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1298. Rasa Grāvīte Faculty of Architecture G. Grabovskis
1299. Marina Marčenko Institute of Design Technologies Dana Beļakova
1300. Mihails Smirnovs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Ieva Markoviča
1301. Elīza Hertele 12100 Institute of Information Technology Ludmila Aleksejeva
1302. Jevgēnijs Mironovs Valerijs Muhins
1303. Anastasija Markova Māris Hauka
1304. Vjačeslavs Konstantinovs Vladimirs Šestakovs
1305. Prabh Simranjeet Singh Ahluwalia International Cooperation and Foreign Students Department Kristīne Carjova
1306. Marats Priede 02063 External and Part-Time Studies Department N.Breners
1307. Sivatej Velcheti International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
1308. Renārs Ņikitins 02063 External and Part-Time Studies Department I.Raņķis
1309. Laura Siliņa Sigurds Jaundālders
1310. Olga Plūme Oksana Iščuka
1311. Sandijs Liepiņš 12100 Institute of Information Technology Mg. sc. ing. Raitis Linde
1312. Aleksandrs Uļjanovs 13100 Institute of Telecommunications Jans Jeļinskis
1313. Dzintars Ramats 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
1314. Aleksandrs Ivaščevs 12100 Institute of Information Technology Jānis Kampars
1315. Svetlana Jegorova 02063 External and Part-Time Studies Department Oskars Lauva
1316. Mareks Goldbergs 02063 External and Part-Time Studies Department M.Vilnītis
1317. Artūrs Jašins Hermanis Sorokins
1318. Mārīte Skrinda 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Arita Dubņika
1319. Liene Ozoliņa Fjodors Mihailovs
1320. Zigmunds Pulveris 13100 Institute of Telecommunications Andris Skrastiņš
1321. Akmal Kubaev Foreign Students Department Antra Roskoša
1322. Valeriia Honcharova Foreign Students Department Antra Roskoša
1323. Sergejs Borisenko Pāvels Gavrilovs
1324. Nauris Černišovs Jānis Eiduks
1325. Andrejs Aleksejevs Guntis Strautmanis
1326. Andrejs Billers 13100 Institute of Telecommunications Jans Jeļinskis
1327. Aija Svikle 13100 Institute of Telecommunications Ģirts Ivanovs
1328. Sergejs Semenčukovs Mareks Mezītis
1329. Madara Priediena Institute of Design Technologies Anna Kalnāja
1330. Dace Nartiša Institute of Design Technologies Anna Kalnāja
1331. Ali Garayev International Cooperation and Foreign Students Department Marina Čerpinska
1332. Vadims Gurinovičs 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
1333. Intars Arvils Lasmanis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Remo Merijs-Meri
1334. Artūrs Šuleiko 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Juris Vanags
1335. Aleksejs Juvženko 02063 External and Part-Time Studies Department I.Raņķis
1336. William Stuart Galloway Foreign Students Department Sergejs Kuzņecovs
1337. Armands Bušs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Ruģele
1338. Laura Zorģe-Zālīte 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Valerijs Zagurskis
1339. Anita Žimante 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Vanags
1340. Pāvels Garkalns 12100 Institute of Information Technology Jurijs Čižovs
1341. Māris Jurgenbergs 12300 Institute of Applied Computer Systems P.Rusakovs, Dr.sc.ing.
1342. Jurijs Orehs 12300 Institute of Applied Computer Systems Artūrs Bartusevičs
1343. Konstantīns Kozirevs 12300 Institute of Applied Computer Systems Marina Uhanova
1344. Georgijs Stakanovs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Dace Rasiņa
1345. Rihards Pauliņš Faculty of Architecture E. Bērziņš
1346. Muzaffar Zakirov International Cooperation and Foreign Students Department Elīna Gaile-Sarkane
1347. Liene Mārtiņa Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
1348. Farzona Kurbonova International Cooperation and Foreign Students Department Ieva Andersone
1349. Kristiāna Lasmane 01B00 Riga Business School Poļina Nazarova
1350. Maija Afanasjeva 01B00 Riga Business School Inese Eglīte
1351. Fuad Karimli International Cooperation and Foreign Students Department Ieva Andersone
1352. Durbek Madaminov International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Ščeulovs
1353. Kārlis Frīdenbergs Faculty of Architecture Agate Eniņa
1354. Evgeny Karataev International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
1355. Ludmila Maļceva Institute of Design Technologies Silvija Kukle
1356. Liene Bakāne Institute of Design Technologies Gunta Zommere
1357. Josna Sebastian Foreign Students Department Agrita Eiduka
1358. Elvis Baranovskis Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
1359. Sandra Mačukāne Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
1360. Sindisiwe Octavia Magcaba 01B00 Riga Business School Aldis Greitāns
1361. Sintija Veselova Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
1362. Kristaps Palmakovskis Aloizs Lešinskis
1363. Kristaps Butāns Institute of Design Technologies Jānis Kalniņš
1364. Sigita Muratova Institute of Design Technologies Andra Ulme
1365. Oļesja Minejeva 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Z. Markovičs
1366. Valters Mežulis Juris Kreicbergs
1367. Vladimirs Minkevičs Mareks Mezītis
1368. Sandis Menska 12300 Institute of Applied Computer Systems Jānis Eiduks
1369. Viktors Kļujevs Valentīns Popovs
1370. Ņikita Činsnovičs Valentīns Popovs
1371. Kristaps Sokolovskis 02063 External and Part-Time Studies Department A.Pumpurs
1372. Renata Stankeviča Kristīne Carjova
1373. Ramona Rītiņa Kristīne Carjova
1374. Kārlis Skrodelis 13100 Institute of Telecommunications V.Bobrovs
1375. Dāvis Fridvalds 12300 Institute of Applied Computer Systems A. Bartusevičs
1376. Gunita Kagaine Institute of Design Technologies Andra Ulme
1377. Ilze Viņķe 22200 Institute of Labour and Civil Safety A.Krauklis
1378. Kristiāna Līdaka Institute of Design Technologies Baiba Lukaševiča
1379. Edgars Daņko Mareks Mezītis
1380. Aleksandrs Kovšovs Mareks Mezītis
1381. Sindija Lapčinska 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Andrejs Pelšs
1382. Artjoms Šutovs 12100 Institute of Information Technology Jurijs Čižovs
1383. Ainis Zaharāns 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Māris Ziema
1384. Sanita Samoška 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
1385. Anna Reingardte 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1386. Igors Fedešins 02063 External and Part-Time Studies Department J.Kozadajevs
1387. Beāte Lācīte 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Ruģele
1388. Aldis Svjaščenkovs 02063 External and Part-Time Studies Department Mihails Gorobecs
1389. Emīls Boltris 02063 External and Part-Time Studies Department A.Avotiņš
1390. Miķelis Cinis Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
1391. Annija Kalniete Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa
1392. Aleksandrs Okss Pēteris Eizentāls
1393. Romāns Troščenkovs 01B00 Riga Business School Sanita Meijere
1394. Rūdolfs Ceipe Faculty of Architecture U. Bratuškins
1395. Diāna Unbedahte 12300 Institute of Applied Computer Systems Eleonora Latiševa
1396. Ričards Armans Kuodis 12300 Institute of Applied Computer Systems Marina Uhanova
1397. Ieva Alksne 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Mārcis Dzenis
1398. Ruslans Jarmuševičs Fjodors Mihailovs
1399. Arman Almuratov International Cooperation and Foreign Students Department Igors Uteševs
1400. Māris Sauka Valentīns Popovs
1401. Annija Admidiņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Zilgma Irbe
1402. Sintija Toma Institute of Design Technologies Ilze Gudro
1403. Evita Bērziņa Institute of Design Technologies Baiba Lukaševiča
1404. Raimonds Henks 01B00 Riga Business School Daiga Ērgle
1405. Jurijs Šišlovs Jānis Rudzītis
1406. Jevgeņijs Švabs 02063 External and Part-Time Studies Department J.Rudzītis
1407. Kristaps Kiršfelds Māris Gailis
1408. Stefans Vilciņš 02063 External and Part-Time Studies Department J.Rudzītis
1409. Igors Suharevskis Jurijs Dehtjars
1410. Pāvels Saveļjevs Faculty of Architecture I. Dirveiks
1411. Dmitrijs Čuvikovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1412. Karan Gahlot International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Boļšakovs
1413. Sandis Mališevs 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1414. Rihards Šīns 12100 Institute of Information Technology Pāvels Osipovs
1415. Elza Taube Faculty of Architecture S. Freimane
1416. Maruta Zalāne Institute of Applied Linguistics Antra Roskoša
1417. Laura Kozule Faculty of Architecture Ojārs Šablovskis
1418. Azizbek Mirzaolimov International Cooperation and Foreign Students Department Antra Roskoša
1419. Valērija Markeviča Institute of Applied Linguistics Marina Platonova
1420. Ulla Kalinka 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Zigurds Markovičs
1421. Artūrs Dzenis Juris Kreicbergs
1422. Anna Tarasenko Institute of Design Technologies Dr.sc.ing. Ausma VIĻUMSONE
1423. Pāvels Budrevičs Valentīns Popovs
1424. Una Endziņa 01B00 Riga Business School Valters Kaže
1425. Pāvels Rodionovs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jānis Grabis
1426. Pēteris Āboliņš 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Tālis Laizāns
1427. Kamilija Joničonoka Institute of Design Technologies Dana Beļakova
1428. Valdis Deksnis Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
1429. Ronalds Rozenfelds Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
1430. Beatrise Šteina Faculty of Architecture M. Švēde
1431. Sanita Zērvena 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Māris Krastiņš
1432. Nataļja Samuilova 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Iveta Stāmure
1433. Vitālijs Deņisovs 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Raja Kočanova
1434. Jeļena Gavrilova 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
1435. Ineta Sīpola 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
1436. Igors Kļimovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Jens Myrup Pedersen
1437. Irina Breus 12300 Institute of Applied Computer Systems Konstantīns Gusarovs
1438. Linda Čerdancova Institute of Design Technologies Dana Beļakova
1439. Laura Abace 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Romāns Taranovs
1440. Agne Simanoviča 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1441. Gustavs Gulbis Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
1442. Kaspars Logins 24000 Faculty of Civil Engineering Juris Noviks
1443. Jānis Beķers 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
1444. Nadīna Miezīte 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
1445. Tatjana Cvetkova Oksana Iščuka
1446. Paula Polačenko 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1447. Aleksejs Tihomirovs-Vinogradovs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Zigurds Markovičs
1448. Santija Laizāne Institute of Applied Linguistics Antra Roskoša
1449. Krišjānis Artis Čeksters 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Olga Krutikova
1450. Laima Leimane 12300 Institute of Applied Computer Systems Oksana Ņikiforova
1451. Andrejs Visockis 02063 External and Part-Time Studies Department A.Korjakins
1452. Staņislavs Stankevičs Andrejs Aņiskevičs
1453. Rūdis Rubenis Faculty of Architecture J.Alksnis
1454. Tatjana Ūdre Faculty of Architecture Ieva Miķelsone
1455. Zane Ķēde 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jolanta Goldšteine
1456. Ilva Aleksandrova 13100 Institute of Telecommunications Ernests Pētersons
1457. Māris Vaivads 01B00 Riga Business School R.Lucijanovs
1458. Deniss Beļajevs 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1459. Arnis Leitens Jurijs Dehtjars
1460. Māra Šmite Aldis Balodis
1461. Vlads Lapo 13100 Institute of Telecommunications V.Bobrovs
1462. Evita Erele Ivans Griņevičs
1463. Anete Jēkabsone 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1464. Krista Kristīne Kaštānova 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1465. Rinalds Lācis 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1466. Antons Aļohins 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1467. Violeta Omeļusika 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1468. Edgars Burijs 13100 Institute of Telecommunications Ģirts Ivanovs
1469. Oluwatayo Jeremiah Agboola Foreign Students Department Vjačeslavs Bobrovs
1470. Yogesh Ramdas Peddiwar Foreign Students Department Jurģis Poriņš
1471. Kristaps Babrovskis 12300 Institute of Applied Computer Systems G. Alksnis, Dr. sc. ing.
1472. Anna Blaua Institute of Design Technologies Gunta Zommere
1473. Vivek Selvaraj Foreign Students Department Vjačeslavs Bobrovs
1474. Lauris Krištopanovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Normunds Kante
1475. Viktors Buivids Gundars Zalcmanis
1476. Ralfs Aldis Augulis Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1477. Ilze Kalniņa Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
1478. Santa Kromāne Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1479. Sintija Ivanovska RTU Liepāja Affiliation Konstantins Didenko
1480. Dāvis Leitis Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1481. Ērika Lazareviča Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
1482. Jekaterīna Funte Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
1483. Jolanta Striela RTU Liepāja Affiliation Irina Voronova
1484. Nataļja Skladova Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
1485. Justīne Nikolaisone Institute of Design Technologies Baiba Lukaševiča
1486. Olga Adele Institute of Design Technologies Inga Zotova
1487. Anna Paula Strupiņa Institute of Applied Linguistics Marina Platonova
1488. Ieva Knēziņa-Kļaviņa 01B00 Riga Business School J.Bancroft
1489. Līga Lesiņa 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Iveta Puķīte
1490. Aleksandrs Volodkevičs Mareks Mezītis
1491. Aleksandrs Sipļivijs Mareks Mezītis
1492. Mukesh Gaddamedi Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1493. Gaļina Podgaiska Mihails Gorobecs
1494. Ivans Požitnovs Jeļena Stepanova
1495. Viesturs Romanovs Aleksandrs Rumjancevs
1496. Andris Tračums Aleksandrs Rumjancevs
1497. Vitālijs Oblakovs Jūlija Freimane
1498. Valdis Stavro Viktors Ivanovs
1499. Vadims Janels Nataļja Ivaškovska
1500. Sergejs Kičigins Nataļja Ivaškovska
1501. Sergejs Tihans Viktors Ivanovs
1502. Guntis Straupenieks Aleksandrs Rumjancevs
1503. Aleksandrs Pavļučenko Aleksejs Vasiļjevs
1504. Srinidhi Chintham International Cooperation and Foreign Students Department Vjačeslavs Bobrovs
1505. Sandis Vītols 01B00 Riga Business School William Schaub
1506. Lība Ēce-Kalniņa 01B00 Riga Business School Inga Jākobsone
1507. Azamat Ozotov International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1508. Kristaps Ozoliņš 22200 Institute of Labour and Civil Safety K.Bendzule-Zālīte
1509. Andis Prūsis 22200 Institute of Labour and Civil Safety J.Malahova
1510. Aiva Dorbe Faculty of Architecture Marts Švēde
1511. Oskars Brokāns Faculty of Architecture Marts Švēde
1512. Vineta Vaišļa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inna Juhņeviča
1513. Nishanthan Murugavel International Cooperation and Foreign Students Department Ieva Andersone
1514. Rita Kukliča 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Jānis Uzulēns
1515. Andrejs Kņazs 02063 External and Part-Time Studies Department Aleksandrs Zajacs
1516. Laura Birina Faculty of Architecture A. Lapiņš
1517. Vsevolod Burenin International Cooperation and Foreign Students Department Ingars Steiks
1518. Ernests Ķirsis 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
1519. Toms Donerblics 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1520. Gerda Vitkauskaite International Cooperation and Foreign Students Department Dzintars Jaunzems
1521. Kristaps-Pēteris Rubulis 12100 Institute of Information Technology Vineta Minkēviča
1522. Kristaps Vilcāns 12300 Institute of Applied Computer Systems I.Birzniece
1523. Edgars Kukulis 02063 External and Part-Time Studies Department A.Šenfelds
1524. Jevgenija Potalujeva 12300 Institute of Applied Computer Systems Oksana Zavjalova
1525. Gustavs Brigmanis 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1526. Jurijs Vasiļevičs 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1527. Jānis Odiņš Ēriks Vonda
1528. Arta Buceniece Faculty of Architecture E. Bērziņš
1529. Deniss Maruhļenko Faculty of Architecture S. Treija
1530. Elīna Potapova 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Oksana Pavļenko
1531. Inga Sniķere Institute of Design Technologies Baiba Lukaševiča
1532. Dagnija Grīnberga Gints Cīrulis
1533. Rolands Gradovskis 13100 Institute of Telecommunications Jānis Klūga
1534. Vladlens Kurajevs Faculty of Architecture Sandra Treija
1535. Staņislavs Kirillovs Sergejs Kuzņecovs
1536. Anna Posohova 02063 External and Part-Time Studies Department K.Kostjukovs
1537. Dace Legzdiņa 22200 Institute of Labour and Civil Safety V.Jemeļjanovs
1538. Egija Stupāne 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Jānis Grabis
1539. Ričards Mauriņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Konstantīns Gusarovs
1540. Kristaps Paļskis Gaļina Boka
1541. Austra Kaķeševa Faculty of Architecture Dace Bērziņa
1542. Jānis Bērziņš 02063 External and Part-Time Studies Department A.Pumpurs
1543. Ainārs Zībarts 02063 External and Part-Time Studies Department A.Šenfelds
1544. Lelde Zābere Jurijs Dehtjars
1545. Valentīna Putriņa 13100 Institute of Telecommunications Jurģis Poriņš
1546. Nika Ijudina 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Oskars Platnieks
1547. Reinis Lazdāns J.Lungevičs
1548. Inna Devjatņina 12100 Institute of Information Technology Inese Upīte
1549. Adelīna Kondratjeva 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Līga Stīpniece
1550. Anta Krūmiņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Arita Dubņika
1551. Rashmee Pramodya Samarajeewa International Cooperation and Foreign Students Department Irina Voronova
1552. Sergejs Bondarenko 12300 Institute of Applied Computer Systems P.Rusakovs, Dr.sc.ing.
1553. Aleksandrs Sergijenko Aleksejs Kataševs
1554. Sanda Kronberga Aldis Balodis
1555. Rolands Brenčs Poļakovs Maksims
1556. Iļja Sosunovs Aleksejs Kataševs
1557. Emīls Lagzdiņš O.Liniņš
1558. Kristīne Sokolova Mihails Gorobecs
1559. Jurģis Grasmanis Faculty of Architecture U. Bratuškins
1560. Anna Ratniece Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa
1561. Matīss Ziemelis Ivars Bekmanis
1562. Ernests Cerbulis Faculty of Architecture E. Bērziņš
1563. Baiba Lasmane Institute of Design Technologies Jānis Kalniņš
1564. Katrīna Dimitre 02064 BALTECH Study Centre Mārīte Kirikova
1565. Ugochukwu Henry Emenike International Cooperation and Foreign Students Department Ilze Birzniece
1566. Didzis Gorbenko 02064 BALTECH Study Centre Jānis Mazais
1567. Ainārs Bērziņš 12100 Institute of Information Technology Solvita Bērziša
1568. Linda Ārende Institute of Design Technologies Inga Dāboliņa
1569. Monta Kate Zviedre 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1570. Dmitrijs Pavlovičs 02063 External and Part-Time Studies Department A.Podgornovs
1571. Dana Matisone Institute of Business Engineering and Management Leonards Budņiks
1572. Emīls Trezuns 13100 Institute of Telecommunications Andris Skrastiņš
1573. Pauls Henke 13100 Institute of Telecommunications Oļģerts Belmanis
1574. Liene Kursiša 12300 Institute of Applied Computer Systems Larisa Zaiceva
1575. Valērija Platonova 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Solvita Bērziša
1576. Laila Bergmane 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Edžus Žeiris
1577. Andrejs Galzons 12300 Institute of Applied Computer Systems Artūrs Bartusevičs
1578. Andrejs Andris Jencis 12100 Institute of Information Technology Artis Teilāns
1579. Mareks Puksts Juris Lauznis
1580. Marta Vīksne 12300 Institute of Applied Computer Systems Normunds Kante
1581. Aleksandra Semendjajeva Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
1582. Ieva Bumbiere 12100 Institute of Information Technology Solvita Bērziša
1583. Farrukh Rikhsibaev International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
1584. Digna Vietniece Māris Hauka
1585. Mareks Vasiļčuks 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
1586. Lauma Vosa Faculty of Architecture A. Eniņa
1587. Dāvis Arājs Faculty of Architecture A.Viļuma
1588. Anete Luste Faculty of Architecture A. Eniņa
1589. Juris Gailis Faculty of Architecture A. Koroļova
1590. Jānis Saliņš 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Matīss Eriņš
1591. Rustem Kadirov International Cooperation and Foreign Students Department Mārtiņš Vilnītis
1592. Kehinde Lydia Oyeniyi Foreign Students Department Jurģis Poriņš
1593. Anastasija Kovaļevska Igors Smirnovs
1594. Laura Miezīte Faculty of Architecture Sandra Treija
1595. Lauris Allens Institute of Design Technologies Inga Zotova
1596. Bakhtiyor Ergashev Foreign Students Department Oļegs Jakovļevs
1597. Laura Āboltiņa 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
1598. Beāte Šīmane 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1599. Jānis Madernieks Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
1600. Dana Afanaseviča Institute of Business Engineering and Management Inga Eriņa
1601. Karīna Gerbere Vladimirs Šestakovs
1602. Annemari Meinerte Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
1603. Aleksejs Spiridonovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Ērika Nazaruka
1604. Kristaps Leškovskis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
1605. Ronalds Joels 02063 External and Part-Time Studies Department P.Suskis
1606. Liene Ludborža 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Inese Šūpulniece
1607. Edvards Valdmanis Vladislavs Ņesterovskis
1608. Kārlis Prolis Faculty of Architecture Edgars Bondars
1609. Mahmoud Samy Abdelhamid Ibrahim Elshenawy International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Ščeulovs
1610. Mārtiņš Karlsons 12300 Institute of Applied Computer Systems Jānis Eiduks
1611. Shokhruz Sattarov International Cooperation and Foreign Students Department Oksana Ņikiforova
1612. Natālija Tarasova Ļubova Kirillova
1613. Oksana Reinikova Oksana Iščuka
1614. Kristaps Silbaums 02063 External and Part-Time Studies Department J.Grizāns
1615. Aleksejs Franskevičs Ļubova Kirillova
1616. Artūrs Kuzmans 02063 External and Part-Time Studies Department maģ. D.Pāls
1617. Alīna Baltrukeviča Ļubova Kirillova
1618. Madara Šadrina Faculty of Architecture Guntis Grabovskis
1619. Undīne Poriņa Faculty of Architecture Treija
1620. Jurijs Apsītis 12100 Institute of Information Technology Jānis Kampars
1621. Oskars Zukuls 22200 Institute of Labour and Civil Safety J.Malahova
1622. Inatilla Sunatov International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1623. Mārtiņš Leimanis 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Māris Grīnbergs
1624. Ziming Wang International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Jurenoks
1625. Rolands Indruškevičs 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1626. Artūrs Oņiščenko 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
1627. Toms Kronbergs 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
1628. Dita Oberšate Faculty of Architecture R. Čaupale
1629. Elīna Dutkeviča Vladislavs Ņesterovskis
1630. Iveta Visocka Fjodors Mihailovs
1631. Sintija Kupča 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, L.Kristberga un I.Muzikante
1632. Ēriks Malahovs 02063 External and Part-Time Studies Department M.Tams
1633. Ingus Konovalovs 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
1634. Marta Kulitāne Faculty of Architecture E. Bērziņš
1635. Anita Apele Faculty of Architecture S. Levāne
1636. Maija Iveta Gaiduka 12300 Institute of Applied Computer Systems Egons Lavendelis
1637. Kirils Sidorenko Dmitrijs Rusovs
1638. Lauris Kanderis Astrīda Rijkure
1639. Sergejs Kačanovskis Valentīns Popovs
1640. Mikus Elksnītis 12300 Institute of Applied Computer Systems Konstantīns Gusarovs
1641. Jānis Ažēns 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1642. Thilina Buddhika Nuwan Kottege International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1643. Tatjana Debiša Dmitrijs Rusovs
1644. Edgars Leimanis Viktors Feofanovs
1645. Kristīne Meļņikova 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Armands Auziņš
1646. Līva Kenkle Faculty of Architecture E. Bondars
1647. Ņikita Masjuks Nikolajs Krilovs
1648. Valērijs Goreļko Jūlija Freimane
1649. Yuliya Eremina International Cooperation and Foreign Students Department Nataļja Lāce
1650. Vjačeslavs Amosejevs 13100 Institute of Telecommunications Oļģerts Belmanis
1651. Ralfs Pomilovskis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Aivars Žūriņš
1652. Krista Beļauniece Faculty of Architecture D. Kalvāne
1653. Reinis Nudiens 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
1654. Mārtiņš Franks Gundars Zalcmanis
1655. Raivis Ziemelis Juris Kreicbergs
1656. Modris Kalniņš 01B00 Riga Business School Inese Eglīte
1657. Gatis Fromanis 01B00 Riga Business School A.Dzedons
1658. Sabīne Temne 12100 Institute of Information Technology Vladislavs Minkevičs
1659. Agnese Strautiņa Institute of Design Technologies Andra Ulme
1660. Agris Horevs 02063 External and Part-Time Studies Department A.Litviņenko
1661. Pāvels Kritenko Mareks Mezītis
1662. Muratbek Nauryzgaliyev International Cooperation and Foreign Students Department Marina Čerpinska
1663. Harpreet Singh Dhaliwal International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1664. Alexandr Soudnikovich Aleksejs Kataševs
1665. Deniss Šablinskis Guntis Strautmanis
1666. Jānis Mertens Sigurds Jaundālders
1667. Jevgēņijs Kirillovs Dmitrijs Rusovs
1668. Sabina Hondožko 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Utināns
1669. Mārtiņš Mihaeljans 13100 Institute of Telecommunications Ingrīda Lavrinoviča
1670. Arta Akurātere-Freiberga Juris Lauznis
1671. Māris Loginovs Jānis Rudzītis
1672. Lauris Elvijs Mačāns 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1673. Oļegs Osipovs Viktors Ivanovs
1674. Ivans Hvatiks Nataļja Ivaškovska
1675. Valdemārs Stūris 02063 External and Part-Time Studies Department A Paeglītis
1676. Aleksejs Popovs Mareks Mezītis
1677. Oļegs Bobrovičs Mareks Mezītis
1678. Nida Anjum Syed Foreign Students Department Arnis Lektauers
1679. Helmuts Nežborts Faculty of Architecture M. Švēde
1680. Sunil Yajaman Lakshminarayan International Cooperation and Foreign Students Department Edgars Pudzis
1681. Kristiāns Sikora 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1682. Alisher Djalilov International Cooperation and Foreign Students Department Mārīte Kirikova
1683. Karīna Timošenkova 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing.Gusts Linkevičs
1684. Kristīne Kārkliņa 12100 Institute of Information Technology Rūta Pirta
1685. Lauris Murāns 12300 Institute of Applied Computer Systems Alla Anohina-Naumeca
1686. Farrukh Rikhsibaev International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
1687. Kristaps-Jānis Dambenieks Kataševs Aleksejs
1688. Aleksandrs Dvurečenskis 02063 External and Part-Time Studies Department A.Dolgicers
1689. Gatis Gavars 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1690. Armands Girbe Vladislavs Ņesterovskis
1691. Judith Chijioke Ezeakudo Foreign Students Department Ieva Andersone
1692. Vugar Hajiyev International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1693. Jorens Kaupe 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1694. Valērija Gavričeva Institute of Design Technologies Inese Ziemele
1695. Anna Makņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Dagnija Loča
1696. Katrīna Stepiņa Institute of Design Technologies Toms Mūrnieks
1697. Ilze Kalniņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Ruģele
1698. Elīna Bondareva Jurijs Dehtjars
1699. Karthikeyan Vaitheeswaran International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1700. Artūrs Zaremba 01B00 Riga Business School Sanita Meijere
1701. Inese Gusta Faculty of Architecture Guntis Grabovskis
1702. Līga Ganiņa Faculty of Architecture S. Levāne
1703. Vilnis-Juris Turkovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Jānis Grundspeņķis
1704. Deniss Ivanovs 12100 Institute of Information Technology Inese Upīte
1705. Laima Eglīte Institute of Design Technologies Dr.sc.ing. Inga DĀBOLIŅA
1706. Barba Romanovska Institute of Design Technologies Andra Ulme
1707. Jānis-Miķelis Zaķis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
1708. Poļina Stendere Institute of Design Technologies Gaļina Terļecka
1709. Imants Cīrulis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Linards Lapčinskis
1710. Santa Verpakovska Aloizs Lešinskis
1711. Elvis Auzāns 12100 Institute of Information Technology Ēriks Kļaviņš
1712. Kristīne Zobilaite Sergejs Bratarčuks
1713. Imants Zālītis 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1714. Alper Dinckan International Cooperation and Foreign Students Department Sandis Spolītis
1715. Klinta Vilcāne 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1716. Viesturs Kaģis Iļja Korago,
1717. Dāvis Mosāns 12300 Institute of Applied Computer Systems N. Prokofjeva, Dr.sc.ing.
1718. Alexander Anthoniraj International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šestakovs
1719. Shakhnozakhon Nasivalieva Foreign Students Department Marina Platonova
1720. Gita Tarasova Institute of Applied Linguistics Diāna Rūpniece
1721. Oksana Dolženko Olga Podsosonnaja
1722. Līva Vucina Institute of Applied Linguistics Tatjana Smirnova
1723. Khusniddin Isomiddinov International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1724. Khusniddin Isomiddinov International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1725. Juris Lazdiņš Nataļja Ivaškovska
1726. Annija Embrika Institute of Design Technologies Inga Dāboliņa
1727. Krishna Kiran Annamaneni International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Lūsis
1728. Farasath Hussain Mirza International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Lūsis
1729. Vladimirs Pimanovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Ērika Nazaruka
1730. Valters Veispals Aleksejs Kataševs
1731. Yorkinjon Yakubov Foreign Students Department Oksana Ivanova
1732. Temur Sayfullaev International Cooperation and Foreign Students Department Antra Roskoša
1733. Mareks Kokorīts Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
1734. Egils Siliņš RTU Liepāja Affiliation Dmitrijs Ļitvinovs
1735. Valters Ķupis 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
1736. Harish Kumar Thimmaiah Foreign Students Department Mārtiņš Vilnītis
1737. Artūrs Krastiņš Institute of Applied Linguistics Marina Platonova
1738. Kristaps Šulcs Artis Kromanis
1739. Juta Ērgle 12300 Institute of Applied Computer Systems Larisa Zaiceva
1740. Sreejith Sreekumar International Cooperation and Foreign Students Department Arnis Lektauers
1741. Sanda Krūma 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Aleksandrs Sisojevs
1742. Nataļja Černohajeva 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
1743. Jans Lapkovskis 12100 Institute of Information Technology Natālija Prokofjeva
1744. Artūrs Grebņevs 12300 Institute of Applied Computer Systems Anastasija Špakova
1745. Jūlija Taraņenko 12300 Institute of Applied Computer Systems Marina Uhanova
1746. Beatrise Opmane 12100 Institute of Information Technology Ainārs Auziņš
1747. Jānis Edgars Zusāns 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
1748. Edgars Veteris 12300 Institute of Applied Computer Systems Oksana Zavjalova
1749. Mārtiņš Būmanis 12100 Institute of Information Technology Inese Upīte
1750. Sabīne Presnikova Institute of Business Engineering and Management Inga Eriņa
1751. Anda Kauliņa Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
1752. Kristiāns Bērziņš Institute of Business Engineering and Management Leonards Budņiks
1753. Megija Liebusa RTU Liepāja Affiliation Konstantins Didenko
1754. Sandris Vjakse Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1755. Vladislavs Zinovjevs Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
1756. Katrīna Liepiņa 02064 BALTECH Study Centre Mikus Dubickis,
1757. Himanshu Madaan International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1758. Himanshu Madaan International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
1759. Elvijs Liepiņš 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
1760. Līva Faituša Institute of Design Technologies Inese Ziemele
1761. Baiba Grīsle Oksana Iščuka
1762. Ieva Dzirkale Institute of Design Technologies Inese Ziemele
1763. Gustavs Šķērstiņš Institute of Design Technologies Jānis Kalniņš
1764. Viesturs Vecvagars 13100 Institute of Telecommunications Dr. sc. ing. E.Grabs
1765. Abbos Amirov Foreign Students Department Tatjana Novohatska
1766. Diāna Jakovļeva 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Dmitrijs Bļizņuks
1767. Arslanbek Khudaybergenov Foreign Students Department Oļegs Jakovļevs
1768. Dmitrijs Stepanovs 12300 Institute of Applied Computer Systems G.Alksnis, Dr. sc. ing.
1769. Monta Jankovska Institute of Design Technologies Inese Ziemele
1770. Ilze Balgale Institute of Design Technologies Ilze Baltiņa
1771. Anna Ozoliņa 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1772. Ivans Ļihačovs Ilmārs Ozoliņš
1773. Inga Anmane Ilmārs Ozoliņš
1774. Jurģis Leonovs Ilmārs Ozoliņš
1775. Dairis Ceriņš Ilmārs Ozoliņš
1776. Nadir Nurkashev International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
1777. Dmitrijs Ņevjadomskis S.Jaundālders
1778. Jaiveer Singh International Cooperation and Foreign Students Department Oļegs Jakovļevs
1779. Oksana Aržanika Jeļena Stepanova
1780. Jānis Seņkāns 22200 Institute of Labour and Civil Safety J.Malahova
1781. Agnese Viņķe 22200 Institute of Labour and Civil Safety J.Vaivods
1782. Ivo Grauss 22200 Institute of Labour and Civil Safety V.Jančevskis
1783. Dagnis Jansons 22200 Institute of Labour and Civil Safety M.Ziemelis
1784. Alberts Pundurs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Ineta Tērauda
1785. Lilija Kasape 02063 External and Part-Time Studies Department Sarmīte Jansone
1786. Edgars Vējš 22200 Institute of Labour and Civil Safety J.Ļabis
1787. Nabin Timalsina International Cooperation and Foreign Students Department Oksana Ņikiforova
1788. Iļja Ļebedevs 12100 Institute of Information Technology Sergejs Paršutins
1789. Mairis Ņikiforovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1790. Viktorija Verenkova Faculty of Architecture I. Rukmane-Poča
1791. Doston Hamrakulov International Cooperation and Foreign Students Department Vadims Žuravļovs
1792. Sandis Sticers 12100 Institute of Information Technology Jānis Kampars
1793. Parvesh Kumar Kaler Foreign Students Department Vjačeslavs Bobrovs
1794. Emīls Strumpe 12300 Institute of Applied Computer Systems Alla Anohina-Naumeca
1795. Agnija Cirvele 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Laimonis Mālers
1796. Ajit Singh Panju International Cooperation and Foreign Students Department Andis Supe
1797. Egija Stepiņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Dagnija Loča
1798. Mihails Ņikitins 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Kalniņš
1799. Anita Eversa 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1800. Aija Kandele 01B00 Riga Business School William Schaub
1801. Saodat Ergashova International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1802. Signe Remese 12100 Institute of Information Technology Andrejs Romānovs
1803. Sendijs Dzenītis 12100 Institute of Information Technology Rūta Pirta
1804. Shokhrukh Usmonov International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1805. Kaspars Kokins 12100 Institute of Information Technology Mārtiņš Bonders
1806. Jana Ivanova Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
1807. Edijs Šenbergs Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
1808. Pēteris Vilciņš 12100 Institute of Information Technology Mārtiņš Bonders
1809. Jekaterina Podoļako Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
1810. Iveta Butlere Institute of Business Engineering and Management Ilona Ezera
1811. Gayan Deshapriya Peramuna Peramune Rallage International Cooperation and Foreign Students Department Irina Voronova
1812. Rui Jiang International Cooperation and Foreign Students Department Irina Voronova
1813. Marta Dīce 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Raja Kočanova
1814. Samanta Eihenbauma Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
1815. Madara Petkeviča 12100 Institute of Information Technology Jānis Pekša
1816. Artis Mucenieks 12100 Institute of Information Technology Jānis Pekša
1817. Madara Sapiete RTU Liepāja Affiliation Dr.oec. Irina Voronova
1818. Amirkhon Shakirov International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Ščeulovs
1819. Krists Patmalnieks 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1820. Andrejs Aristovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
1821. Emmanuel Chinwendu Onwukwe International Cooperation and Foreign Students Department Mihails Gorobecs
1822. Toms Kusiņš Gaļina Boka
1823. Jūlija Zūna RTU Liepāja Affiliation Judīte Jakubāne
1824. Grigorijs Škuļteckis Jurijs Dehtjars
1825. Elīza Anete Kaužēna Faculty of Architecture G. Grabovskis
1826. Darija Pauļska 13100 Institute of Telecommunications Ingrīda Lavrinoviča
1827. Diāna Ivanova Institute of Applied Linguistics A.Roskoša
1828. Egils Blauzde 02063 External and Part-Time Studies Department Deniss Stepins
1829. Aleksandrs Fiļipovs Aleksandrs Rumjancevs
1830. Sindija Virse 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
1831. Gustavs Garaissils Institute of Business Engineering and Management Mikus Dubickis
1832. Liena Gūtmane Faculty of Architecture E. Bondars
1833. Naveen Kumar Gedala International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1834. Jānis Vasiļjevs 02063 External and Part-Time Studies Department I.Steiks
1835. Kalvis Grīgs Ēriks Vonda
1836. Grieta Rubina Institute of Design Technologies Ilze Gūtmane
1837. Ernests Stūriška Jurijs Dehtjars
1838. Diāna Balode Faculty of Architecture I. Miķelsone
1839. Jūlija Golosova 12100 Institute of Information Technology Andrejs Romānovs
1840. Laura Dārta Ivane Faculty of Architecture Guntis Grabovskis
1841. Faisal Khan - International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Vība
1842. Roberts Grants 02063 External and Part-Time Studies Department N.Breners
1843. Aleksandrs Baranovskis Mārtiņš Kleinhofs
1844. Ņikita Gulakovs Mārtiņš Kleinhofs
1845. Antons Romaņenkovs Mārtiņš Kleinhofs
1846. Viktorija Jenča 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Māris Ziema
1847. Laura Šustova Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1848. Jevgeņijs Gorbačenko 12300 Institute of Applied Computer Systems M.Uhanova, Dr.sc.ing.
1849. Jurģis Volodins Faculty of Architecture R. Čaupale
1850. Vladimirs Karčevskis 02063 External and Part-Time Studies Department Josifs Survilo
1851. Elvis Grāveris 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anna Mutule
1852. Agnese Mālniece Faculty of Architecture A. Lapiņš
1853. Jānis Simanovičs 13100 Institute of Telecommunications Guntars Balodis
1854. Raitis Grišuļs 02063 External and Part-Time Studies Department J.Grizāns
1855. Samanta Smirnova 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1856. Vitālijs Stasjuks Juris Kreicbergs
1857. Edgars Vīksne 02063 External and Part-Time Studies Department Ēriks Vonda
1858. Rendijs Arno 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1859. Ņikita Krupeņins 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1860. Kristīne Carjabina 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1861. Igors Sviderskis Nataļja Ivaškovska
1862. James Chittattukara Devassy International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Serdjuks
1863. Monvīds Bekmanis Faculty of Architecture J. Krastiņš
1864. Elza Paukšena 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
1865. Andris Kozinda 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Vanags
1866. Ilona Bogdanoviča Oksana Iščuka
1867. Valerijs Karasinskis Mareks Mezītis
1868. Artūrs Anševics Jeļena Stepanova
1869. Anna Anetjko Oksana Iščuka
1870. Kaspars Ābelītis 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Māris Ziema
1871. Igors Griščenko 12100 Institute of Information Technology Egils Ginters
1872. Andris Zābers 01B00 Riga Business School J.Grēviņš, I.Muzikante, J.Turner, K.Agarwal
1873. Zigmārs Zariņš 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1874. Igors Kolčins 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1875. Jevģenijs Marčenko Valentīns Popovs
1876. Romil Rameshbhai Patel International Cooperation and Foreign Students Department Edgars Pudzis
1877. Jānis Libers 02063 External and Part-Time Studies Department Gaļina Stankeviča
1878. Jūlija Ļebedeva Ļubova Kirillova
1879. Aleksandrs Kiseļs Ļubova Kirillova
1880. Boburmirzo Mukhtarov International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
1881. Georgijs Agurjanovs 02063 External and Part-Time Studies Department A.Podgornovs
1882. Raivis Eglītis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Gundars Mežinskis
1883. Bhauman Nayankumar Pandya International Cooperation and Foreign Students Department Mārtiņš Vilnītis
1884. Raimonds Kolnejs Ļubova Kirillova
1885. Mārtiņš Veisbārdis 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1886. Fahri Okan Kayrak International Cooperation and Foreign Students Department Leonards Budņiks
1887. Romans Tumans 12300 Institute of Applied Computer Systems Ērika Nazaruka