Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Electronics and Mobile Communication
Title in original language "ToF sensora un kameras datu apstrāde un apvienošana ainas 3D rekonstrukcijai un attēlošanai volumetriskā displejā"
Title in English "ToF Sensor"s and Camera's Data Processing and Fusion for Scene 3D Reconstruction and Displaying on a Volumetric Display"
Department Institute of Microwave Engineering and Electronics
Scientific advisor Vents Kanders
Reviewer Mihails Pudžs
Abstract Darbā tiek apskatīti lidojuma laika sensora darbības principi. Darbā izveidota izmēģinājuma stereo hibrīd sistēma, kas sastāv no krāsu kameras un lidojuma laika sensora. Rezultātā iegūts krāsains punktu mākonis, kuram tiek pētīta dziļuma izšķirtspēja, minimālais attālums līdz notiek datu apvienošanās un rezultējošā punktu mākoņa attēlošana uz volumetriskā 3D displeja. Izveidotā sistēma tiek salīdzināta arī ar citas tehnoloģijas dziļuma sensora veidoto krāsaino ainu. Darbs sastāv no teorētiskā pētījuma un praktiskās daļas. Lai sasniegtu vēlamos rezultātus, tika veikti sekojoši uzdevumi: • Izpētīts dziļuma sensoru darbības princips; • Izpētīti ainas 3D rekonstrukcijas metodes un rīki; • Izveidota sistēma ainas dziļuma un krāsas datu iegūšanai; • Izveidots algoritms datu apvienošanai; • Veikta izveidotā algoritma un sistēmas iegūto rezultātu pētīšana. Darbs sastāv no 52 lapaspusēm, 19 attēliem, 2 tabulām, 12 formulām un 4 pielikumiem. Darbā izmantoti 18 informācijas avoti.
Keywords lidojuma laika sensori, krāsu kameras, 3D ainas rekonstrukcija, volumetriskie displeji, attēlveidošana
Keywords in English ToF, Time-of-Flight sensors, color cameras, 3D scene reconstruction, volumetric display, imaging
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 07.06.2018 11:58:03