Abstract |
Projekts nodarbojas ar vibrācijas mehānismu - objekta, piemēram, iekārtas daļas, no vibrācijas avota izolēšanas process.
Vibrācija ir nevēlama daudzās jomās, galvenokārt inženierijas sistēmās un apdzīvojamajās vietās, un ir izstrādātas metodes, lai novērstu vibrācijas nodošanu šādai sistēmai. Vibrācijas izplatās caur mehāniskiem viļņiem, un dažas mehāniskās saites veic vibroces daudz efektīvāk nekā citas. Pasīvās vibrācijas izolēšana izmanto materiālu un mehānisko savienojumu, kas absorbē un mitrina šos mehāniskos viļņus. Aktīvās vibrācijas izolācija ietver sensorus un izpildmehānismus, cepure rada traucējošu traucējumu cepuri, kas atceļ ienākošo vibrāciju.
Vibrācijas vienmēr ir nevēlamas. Vibrations ir periodiskas vai izlases kustības no līdzsvara stāvokļa. Tērauda rūpniecībā vibrācijas ir nevēlamā parādība, jo tās izšķiež enerģiju un rada troksni. Piemēram, vibrācija ietekmē tērauda sloksnes velšanas un transportēšanas laikā, radot nejaušās un periodiskās vertikālās kustības, kad tās virzās uz priekšu gar ruļļa ceļu. Vibrācija ietekmē dažas fiziskās īpašības, piemēram, plakanums, platums, virsmas apdare un garums. Vibrācijas ietekmē arī mehāniskās īpašības, piemēram, izturību, maksimālo stiprumu.
Slīdņa vibrāciju analīzē ļoti svarīga nozīme ir tādiem faktoriem kā velmēšanas ātrums, slīdņa spiediena sadalījums un slīdņa pieliktais spēks.
Atslēgas vārdi: slīdētāja vibrācijas, velmēšanas stabs, vibrācijas analīze slīdņā, spiediena sadalījums veltņos. |