Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Civil Engineering
Title in original language "Liellaiduma tērauda pārseguma racionālo parametru analīze"
Title in English "Rational parameters analyze of long - span steel roof"
Department 24000 Faculty of Civil Engineering
Scientific advisor Mārtiņš Vilnītis
Reviewer Rihards Gailītis
Abstract Maģistra darba tēma ir “Liellaiduma tērauda pārseguma racionāloparametru analīze”. Darbā tiek apskatīti ekonomiski izdevīgākie liellaiduma tērauda pārseguma varianti basketbola hallei ar 200 – 250 skatītāju vietām, par pamatu ņemot kopējo konstrukcijas svaru. Darbā tiek apskatīti dažādi pārseguma veidi un izvēlēts labākais variants – tērauda lokveida kopne. Loka laidums tiek pieņemts 40 m. Tiek apskatīti 27 varianti, lai atrastu racionālākos parametrus, mainot pārseguma soli no 3 m – 7 m, pārseguma augstumu no 10 m – 20 m un kopnes segment skaitu no 40 gb. – 20 gb. Loks tiek slogots ar pārseguma, vēja un sniega slodzi. Lokveida kopnes elementu izmēri tiek pieņemti, tiek aprēķinātas piepūles izmantojot datorprogrammu AXIS VM13 Evaluation un pārbaudīta to nestspēja atbilstoši 3. Eirokodeksam. Iegūtos rezultātus – ēkas kopņu kopējais svars, augšjoslas asspēks N, augšjoslas moments M, augšjoslas šķērsspēks V, stiepto atgāžņu C1 asspēks N, spiesto atgāžņu T1 asspēks N, apakšjoslas asspēks N, pārvietojums pa X asi un pārvietokums pa Y asi, ievadīja datorprogrammā EdaOpt, iegūstot grafisku rezultātu un regresijas koeficientus, kas parādīja mainīgo faktoru ietekmi uz optimizācijas parametriem. Vislielākā ietekme bija pārseguma augstumam, kaut arī pārsegumu solim un segmentu skaitam arī bija liela ietekme. Salīdzinot izdevīgākos eksperimenta rezultātus un analītiski iegūtos rezultātus, tika konstatēts, ka tie ir ļoti līdzīgi. Tas nozīmē, ka eksperimentos iegūtie rezultāti ir reāli. Maģistra darbs uzrakstīts latviešu valodā. Darba saturs: 109 lpp. teksta, 105 attēli, 55 tabulas un 40 izmatotās literatūras avoti.
Keywords Maģistra darba tēma ir “Liellaiduma tērauda pārseguma racionāloparametru analīze”. Darbā tiek apskatīti ekonomiski izdevīgākie liellaiduma tērauda pārseguma varianti basketbola hallei ar 200 – 250 skatītāju vietām, par pamatu ņemot kopējo konstrukcijas svaru.
Keywords in English The topic of this Master thesis is “Rational Parameter’s Analyze of Long-span Steel Roof”. The thesis explores various types of steel roof for a basketball hall with a capacity of 200-250 people.
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 16.01.2018 12:32:47