Abstract |
Darbā „ Polimēru materiāla žāvētājs” tiek izstrādāta termiskās apstrādes iekārta ar desikanta gaisa sausinātāju, kuras galvenais mērķis ir samazināt ūdens daudzumu, ko polimēru materiāli uzņem no gaisa sastāva. Iekārta sastāv no vairākiem mezgliem: desikanta bloka, cieto daļiņu un hepa filtru bloka, elektronikas bloka un galvenā korpusa. Savukārt desikanta bloks sastāv no 4 apakš mezgliem: ieplūdes vakuuma kameras, desikanta diska, reģenerācijas sildītāja un izplūdes vakuuma kameras. Izstrādājot šo darbu iepriekš tika veiktas vairākas sekmīgas un nesekmīgas iterācijas, kuru rezultātā tika iegūti vairāki secinājumi, kas palīdzēja nonākt līdz gatavam un pilnveidotam gala produktam.
Tika arī apskatīti arī vairāki tirgus varianti, kas tiek izmantoti polimēru žāvēšanā, pašlaik tirgū tas ir unikāls produkts, jo nav tādas iekārtas, kas spētu žāvēt plastmasu granulās vai spolēs. Tirgus piedāvājumā eksistē divas galējības profesionālas industriālas iekārtas, kas ir lielas gabarītos un ar augstu cenu, un mazi pārtikas žāvētāji, kas ir nedroši lietošanai un zemu lietderības koeficientu.
Darbā tiek apskatīti 3 dažādi kinemātiskie risinājumi, no kuriem tiek izvēlēts labākais risinājums gan funkcionalitātē, gan ekonomikā. Pēc inženiertehniskajiem aprēķiniem, tiek izstrādāts funkcionējošs vadības algoritms, ciklogramma, elektriskā shēma un konstruēti nepieciešamie elementi. |