Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Heliostata izmantošana Saules uztvērēju montāžas vietu izvēles paplašināšanai un kopējās sistēmas potenciāla novērtēšana Latvijas apstākļos"
Title in English "Utilization of heliostat to extend selection of installation places of Solar receivers and evaluation of system potential in Latvia"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Aleksandrs Suzdaļenko
Reviewer Ingars Steiks
Abstract Darbs sadalīts vairākās daļās, kurās apskatīts – saules enerģijas potenciāls gan Latvijā, gan citviet pasaulē, saules enerģijas koncentrēšanas metodes, heliostata uzbūve, heliostata pozicionēšana un aprēķini, kā arī analizēti reāli meteoroloģiskās stacijas dati. Tika apskatīta arī saules kolektoru pozicionēšana uz ziemeļu pusi un heliostatu izmantošana, lai nodrošinātu saules kolektoru darbību. Heliostatu izmantošana dod plašāku iespējamību variēt ar ģeogrāfisko novietojumu un traucēkļiem dabā. Praktiskajā daļā tika analizēti meteoroloģiskās stacijas dati Latvijā un izmantojot programmu Python, aprēķināti azimuta un pacēluma leņķi visam gadam. No iegūtajiem rezultātiem tika izveidoti uzskatāmi grafiki un apskatīta potenciāla heliostatu efektivitāte Latvijas apstākļos. Darba apjoms ir 64 lpp. un iekļautas 6 tabulas, 43 attēli un 19 izmantoto literatūras avotu.
Keywords Heliostats, saules enerģija, saules gaismas koncentrēšana, saules gaismas atstarošana
Keywords in English Heliostat, solar, solar energy, solar concentrating, solar reflecting
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 28.05.2018 15:58:43