Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language "Racionālas koka tiltu konstrukcijas meža autoceļiem" ("Viesturu tilta pār Tērvetes upi pārbūve")
Title in English "Rational timber bridge structures for forest roads" ("Reconstruction of Viesturu Bridge over the River Tervete")
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Ainārs Paeglītis
Reviewer Raitis Lācis, tiltu inženieris, SIA "Inženierbūve"
Abstract Bakalaura darba “Racionālas koka tiltu konstrukcijas meža autoceļiem” mērķis ir noskaidrot ekonomiski efektīvākos koka tiltu konstrukcijas veidus, kurus projektēt AS “Latvijas valsts meži” tiltu būvniecības vai pārbūves pasūtījumiem. Bakalaura darbā ir izvērtētas un apkopotas prasības, kas jānodrošina projektējot meža autoceļu tilta konstrukcijas - slodzes modelis, ass slodze, brauktuves platums, seguma veids un prasības tilta margām. Lai pēc iespējas objektīvāk izvērtētu atšķirīgu koka tiltu konstrukciju veidu savstarpējās priekšrocības un trūkumus ir izstrādāta matrica ar koeficientu metodi. Izvērtēšanas metode ir pielietojama katram objektam individuāli, nosakot koeficientu īpatsvaru. Inženierprojektā ir izstrādāts meža autoceļa Viesturu ceļš un tilta pār Tērvetes upei pārbūves tehniskais risinājums. Darbā ir veikta divu konstruktīvo variantu salīdzināšana, vērtējot objekta tiešās būvniecības izmaksas, būvniecības sarežģītību un riskus, arhitektoniku, uzturēšanas izdevumus un būvniecības procesā radītā oglekļa dioksīda daudzumu. Darba kopējais apjoms ir 123 lappuses, ievietoti 35 attēli, 14 tabulas. Darbā ir atsauces uz 36 avotiem un tam pievienots 1 pielikums.
Keywords tilts, koka tilts, līmētas konstrukcijas tilts, masīvkoksne, meža autoceļi
Keywords in English bridgen timber bridge, glulam bridge, forest road bridge
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 02.06.2018 22:45:36