Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Administration of Customs and Taxes
Title in original language „Muitas policijas darbības analīze narkotisko un psihotropo vielu nelegālās aprites ierobežošanā”
Title in English “Analysis of Customs Police Operations to Restrict Illegal Circulation of Narcotic Drugs and Psychotropic Substances”
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor A.Čevers
Reviewer N.Rudzītis, RTU Muitas un nodokļu katedras docents (prakt.)
Abstract Maritas Kokiņas bakalaura darba tēma ir „Muitas policijas darbības analīze narkotisko un psihotropo vielu nelegālas aprites ierobežošanā”. Bakalaura darba mērķis ir, apkopojot pieejamo informāciju un statistikas datus, izpētīt un analizēt Muitas policijas darbības rezultātus narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgas aprites ierobežošanā laika posmā no 2013. līdz 2017.gadam, lai piedāvātu risinājumus darba pilnveidošanai. Pētījuma priekšmets ir Valsts ieņēmumu dienesta bijušās struktūrvienības - Muitas policijas darbības principi, metodes un rezultāti, savukārt pētījuma objekts ir narkotisko un psihotropo vielu nelegālā aprite. Darba tēma ir aktuāla, jo narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgas aprites rezultātā tiek nodarīts būtisks kaitējums ne tikai šo vielu lietotājiem, bet tas atstāj negatīvu ietekmi arī uz pasaules ekonomiku un sabiedrības drošumu kopumā. Nelegālais narkotiku tirgus visā pasaulē turpina attīstīties, tā vērtība Eiropā sasniedz ik gadu sasniedz vairākus miljardus eiro. Bakalaura darba apjoms ir 78 lapaspuses. Darbs sastāv no 3 daļām, 9 nodaļām un 4 apakšnodaļām. Pirmajā bakalaura darba daļā tiek raksturotas narkotiskās un psihotropās vielas un to lietošanas kaitīgās sekas, kā arī tiek apzinātas šo vielu izplatības tendences Eiropā. Otrajā darba daļā tiek izpētīts narkotisko un psihotropo vielu aprites tiesiskais regulējums pasaulē, Eiropas Savienībā un Latvijas Republikā. Bakalaura darba trešajā daļā darba autore pēta Muitas policijas darbības ietvaru un vēsturi, kā arī tās sadarbību ar citām institūcijām. Tiek analizētas Muitas policijas darbības aktualitātes un rezultāti narkotisko un psihotropo vielu nelegālas aprites ierobežošanā. Atspoguļotās informācijas vieglākai uztverei darbā ietvertas 10 tabulas un 13 attēli un 2 pielikumi. Bakalaura darba izstrādei tika izmantoti 50 informācijas avoti.
Keywords kriminālprocess, Muitas policija, narkotiskās un psihotropās viela
Keywords in English criminal procedure, Customs Police, narcotic drugs and psychotropic substances
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 14.05.2018 17:34:30