Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Atjaunojamo enerģijas avotu ieviešanas aplēse un analīze pilsētas mērogā"
Title in English "Approach and analysis of renewable electric energy source introduction to small cities"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Pāvels Suskis
Reviewer G. Staņa
Abstract Tēmas aktualitāte sakarā ar augošo interesi atjaunojamo resursu integrēšanā jaunajos projektos, paliek aktuāla analīze un novērtēšana to lietderīgai izmantošanai Latvijai raksturīgiem un pieejamiem resursiem. Tāpēc mērķis analizēt un novērtēt vai Latvijā pilsētas mērogā ir iespējams lietderīgi izmantot atjaunojamos energoresursus. Lai to izdarītu ir nepieciešams izstrādāt projektu, kurā būtu apskatītas visas iespējamās atjaunojamo energoresursu iespējas un teorētiski aprēķināt katru no tiem un visus kopā. Rezultāti uzrāda apmierinošu iespēju ražot elektrību (679.358kWh/dienā) izmantojot vietējos atjaunojamos energoresursus, taču izmaksas ir augstas 383 250.09 eiro un atmaksāšanas periods ir 150 gadi. Ar šādu atmaksāšanās periodu ir skaidrs, ka šāda veida sistēmas nav ekonomiski lietderīgas vai izdevīgas, pat ja no sistēmas izņem vēja turbīnas, atmaksas periods vēl aizvien pārsniedz vairākas reizes laika periodu pēc kura iekārtas ir jāmaina. Līdz ar to ja runa ir par finansēm, tad šādas sistēmas nav izdevīgas, taču elektrības ražošanas process ir videi draudzīgs un nerada piesārņojumu, kā arī tas palielina energoneatkarību no gāzes un samazina zaudējumus, kuri rodas avārijas atslēgumos.
Keywords Tāpēc mērķis analizēt un novērtēt vai Latvijā pilsētas mērogā ir iespējams lietderīgi izmantot atjaunojamos energoresursus. Lai to izdarītu ir nepieciešams izstrādāt projektu, kurā būtu apskatītas visas iespējamās atjaunojamo energoresursu iespējas un teorētiski aprēķināt katru no tiem un visus kopā.
Keywords in English Therefore, the objective is to analyze and assess whether it is useful to use renewable energy resources in Latvia at the city level.
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 21.05.2018 09:02:45