Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Vidējo attālumu turborektīvās lidmašīnas projektēšana un tās pretapledošanas sistēmas izstrāde.
Title in English Designing a Medium-Range Turbojet Aircraft and Developing its De-Icing System.
Department
Scientific advisor Mārtiņš Kleinhofs
Reviewer Docents Ēriks Ozoliņš
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Vidējo attālumā lidmašīnas projektēšana un tās pretapledošanas sistēmas izstrāde” Darba autors: Antons Romaņenkovs. Darba vadītājs: Dr.h.sc.ing.prof. Mārtiņš Kleinhofs Darba mērķis ir izmantojot reālu lidmašīnu ka prototipu, izmainīt tos parametrus, ka lidojuma attālumu un dzinējus. un izpētīt pretapledošanas sistēmas efektivitātē un izmantošanas iespējas. . Tiek īsumā apskatīta izmantota Latvijā lidmašīna: Boeing 737-300, tā konstrukcija, primāras sistēmas un izmantošana mūsu reģiona, ka ari līnijas apkopes uzdevumi kuri tiek izpildīti Rīgas bāzē . Tiek projektēta lidmašīna AR-88 ar prototipu Boeing 737-300, aprēķinātā to pacelšanas masa un iedziļināti apskatīti pretapledošanas sistēmas, tas diagnosticēšanā, konstrukcijas, tipus priekšrocības un trūkumi, ka ari iespējas tos modificēt lai palielināt efektivitāti, drošību mūsdienas realitāte, apkopes vienkāršumu un paātrināt bojājumu diagnostikas procedūras. Bakalaura darbs ietver sevi: 66 lapaspuses, 4 tabulas, 19 attēlus, 74 formulas un 19 literatūras avotus.
Keywords Pretapledošana, Boeing 737, masas apreķins, TMEDS, elekroimpulsu sistema, kombineta pretapledošana
Keywords in English Anti-icing, de-icing, Boeing 737, estimation of weight, TMEDS, electric expulsion system, combined ice protection systems
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 30.05.2018 03:16:29