Abstract |
Bakalaura darba tēma „Bioloģiskas izcelsmes pildvielu (kaņepju spaļu) un magnija oksihlorīda cementa (MOC) daudzslāņu celtniecības panelis”. Autore: materiālu dizaina un tehnoloģiju bakalaura studiju programmas studente Endija Slivjuka. Zinātniskie vadītāji: Dr. habil. sc. ing., profesore Silvija Kukle un Dr. sc. ing., docents Māris Šinka. Darbs izstrādāts Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūtā un Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūtā.
Bakalaura darbs sastāv no 2 daļām: analītiskās un pētnieciskās.
Analītiskajā daļā ir aprakstītas bioloģiskas izcelsmes pildvielu (kaņepju spaļu) izmantošanas iespējas dabiska, funkcionāla būvmateriāla izstrādē, kas pilda nesošās sienas funkciju, kā arī analizētas būvniecības nozarē eksistējošās problēmas, apskatītas kaņepju un magnija oksihlorīda materiāla īpašības, konstruktīvie risinājumi, kā arī problēmas un iespējamie risinājumi.
Pētnieciskajā daļā ir sniegta informācija par eksperimentālo paraugu izgatavošanu un pētāmo raksturlielumu (blīvuma, siltumvadāmības, mehāniskās īpašības un uguns noturības) noteikšanu, paneļa savienojumu izvēles pamatojums, kā arī apkopoti eksperimentālo pārbaužu rezultāti.
Rezultātā iegūts viegls būvmateriāls, ko var izmantot mazstāvu ēku būvniecībā kā nesošās sienas konstrukciju, kas pilda arī siltumizolācijas funkcijas.
Bakalaura darba mērķis: izpētīt un izstrādāt videi draudzīgu būvmateriālu no bioloģiskas izcelsmes izejvielām – kaņepju spaļiem, ar paaugstinātu slodzes un uguns izturību.
Lai sasniegtu mērķi, izvirzīti šādi uzdevumi:
1. Pētījumu un pieredzes apzināšana par bioloģiskas izcelsmes pildvielu (kaņepju spaļu) un magnija oksihlorīda cementa (MOC) daudzslāņu celtniecības paneļa iegūšanu, lietojumiem un ierobežojumiem,
2. Bioloģiskas izcelsmes pildvielu (kaņepju spaļu) un magnija oksihlorīda (MOC) cementa daudzslāņu celtniecības paneļā īpašību izpēte,
3. Materiāla paraugu izgatavošana, testiem un apskates prezetācijai,
4. Materiāla paraugu uguns noturības, spiedes stiprības, deformācijas un siltumvadītspējas noteikšana,
5. Optimāla izejvielu noteikšana nesošās konstrukcijas materiālam,
6. Paneļa savienojuma izveide. |