Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Aviation Transport
Title in original language Gaisa kuģa fizelāžas hermētiskās daļas tehniskā stāvokļa monitoringa vibrācijas analīzes sistēmas izstrāde.
Title in English Developing a Vibration Analysis System for Monitoring the Technical Condition of the Pressurized Part of Aircraft Fuselage.
Department
Scientific advisor Vitālijs Pavelko
Reviewer Profesors Aleksandrs Urbahs
Abstract Bakalaura darbs “Gaisa kuģa fizelāžas hermētiskās daļas tehniskā stāvokļa monitoringa vibrācijas analīzes sistēmas izstrāde”, kurš sastāv no satura, ievada, divām daļām – teorētiskās un pētījuma daļas, un secinājumiem. Darbu izstrādāja studiju programmas: “Aviācijas transporta” students: Miks Hēls, Profesora, Dr.habil.sc.ing. Vitālijs Pavelko vadībā. Darba mērķis ir pētīt GK fizelāžas hermētiskās daļas tehniskā stāvokļa monitoringa sistēmu uz vibrācijas analīzes metodes bāzes. Darbā tika izvirzīti sekojoši uzdevumi: • Nesagraujošas kontroles metodes (NDT) un tehniskā stāvokļa uzraudzības sistēmas (TSUS) izpēte un teorētiskā analīze; • GK HD fizelāžas fragmenta 3D modeļa izveidošana un spriegumu datoraprēķins; • Tehniskā stāvokļa monitoringa izstrāde un datoraprēķins uz vibrācijas analīzes metodes bāzes; • Rezultātu analīze, rasējumu un darba kopējā noformēšana. Bakalaura darbā izvirzītās hipotēzes tika pārbaudītas un apstiprinājās. Rezultātā tika izstrādāti secinājumi un ieteikumi tehniskā stāvokļa monitoringa sistēma uz vibrācijas analīzes metodes bāzes, kas norāda uz bojātu fizelāžas hermētiskās daļas apšuvumu un iespējamiem aptuveniem bojājuma izmēriem. Darbs kopuma izklāstīts 60 lappaspusēs, tajās iekļautas 33 attēliem, 2 tabulām, 2 grafikiem un 1 metožu modeli. Tajā izmantoti 14 literatūras avoti un 5 pielikumi.
Keywords Monitoringa sistēma; vibrācijas analīzes metode; Nesagraujošās kontroles metodes
Keywords in English Monitoring system; vibration analysis method; Nos-destructive testing methods
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 30.05.2018 16:50:21