Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Bachelor
Title of the study programm Economics
Title in original language "Darījumu ar kriptovalūtām attīstība pasaules valstīs"
Title in English "Development of Operations with Cryptocurrencies in Countries around the World"
Department 22000 Faculty of Engineering Economics and Management
Scientific advisor Nadežda Semjonova
Reviewer Lektors K. Plotka
Abstract Bakalaura darba tēma ir “Darījumu ar kriptovalūtam attīstība pasaules valstīs”. Darba vadītāja - Mg. oec., docente (prakt.) Nadežda Semjonova. Bakalaura darba autore ir Aleksandra Andreičenko. Bakalaura darba mērķis – Novērtēt kriptovalūtu darījumu attīstību pasaules valstīs. Bakalaura darbs ir sadalīts trijās nodaļās: ievads, teorētiskā daļa un analītiska daļa. Teorētiskā daļā tika izpētīts kriptovalūtas jēdziens un tās būtība, kā arī kopējas tendences kriptovalūtas sfērā. Savukārt praktiskajā daļa ir sadalīta divās apakšnodaļās. Pirmajā tika izanalizēta kriptovalūtas tirgus attīstība, to kapitalizācija un lietotāju skaita izmaiņas. Precīzāk tika izanalizētas trīs kriptovalūtas. Otrajā daļā tika izvēlētas 7 valstis, kur darījumi ar kriptovalūtu ir noteiktajā pakāpē legalizēti, tika apskatīti legalizācijas iemesli un to ietekme; kā arī bija izpētītas trīs valstis, kur darījumi ar kriptovalūtām ir pēc valsts likumiem ierobežoti, vai aizliegti. Bakalaura darbā tika pievērsta uzmanība kriptovalūtas sfēras ekspertu viedokļiem, lai rastos priekšstats par tālāko šī sfēras attīstību. Darba beigās bija izvirzīti secinājumi un izstrādāti priekšlikumi. Pēc izstrādāta darba apkopošanas, tika secināts, ka vairākums pasaules valstu attiecās pret kriptovalūtu pozitīvi, ļauj to izmantot, kā maksāšanas līdzekli starp lietotājiem, tomēr daudzas valstis nesteidzās to legalizēt un pielīdzināt pie reālas valūtas augstas risku pakāpes dēļ. Bakalaura darbā ir: 63 lpp., 14 attēli, 54 izmantoti literatūras un informācijas avoti, 1 pielikums. Bakalaura darbs izstrādāts latviešu valodā Rīgā, 2018. gadā. Kriptovalūta, darījumi ar kriptovalūtu, blokķēde, kriptovalūtas tirgus, kriptovalūtas birža, blokķēdes lietotājs, kriptovalūtas ražošana.
Keywords Kriptovalūta, darījumi ar kriptovalūtu, blokķēde, kriptovalūtas tirgus, kriptovalūtas birža, blokķēdes lietotājs, kriptovalūtas ražošana.
Keywords in English Crypto currency, Transactions with Crypto currency, Blockchain, Crypto currency market, Crypto currency Exchange, crypto currency users, Crypto currency production.
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 22.05.2018 13:05:47