Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language “Rīgas metropolitēna nepieciešamība”
Title in English “Necessity of Riga Metropolitan”
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Juris Smirnovs
Reviewer Jana Grīhhofa, RDPAD projektu nodaļas vadītāja
Abstract Maģistra darba tēma – „Rīgas metropolitēna nepieciešamība”. Anastasija Dudaļeva. Darba vadītājs: Dr.sc.ing., prof. Juris Smirnovs, Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes dekāns. Darba mērķis: pārliecināties, ka metropolitēns ir nepieciešams Latvijas iedzīvotājiem, ņemot vērā visus šodien iespējamos pārvietošanas veidus Latvijā. Darba uzdevumi: 1. Izpētīt šīs tēmas zinātnisko literatūru; 2. Izpētīt visus iespējamos pārvietošanas veidus Latvijā; 3. Veikt salīdzinošos eksperimentus par iztērēto laiku/naudu, izmantojot dažādus pārvietošanas līdzekļus; 4. Izanalizēt iegūtos datus, secināt kādam pārvietošanās veidam nepieciešams vairāk laika un kādam - vairāk naudas; 5. Apkopot rezultātus un sniegt secinājumus par to, ka tomēr metro ir nepieciešams Rīgā. Īss raksturojums: plānots izpētīt lielāko daļu no iespējamās literatūras par visiem pārvietošanas transportiem un veidiem gan Latvijā gan ārzemēs. Savā darbā, tieši teorētiskajā daļā, izmantošu, cik iespējams vairāk informācijas, par transporta izmaksām, iespējam un atrašanas vietām. Pētnieciskajā daļā mēģināšu atrast vairākus variantus kā nokļūt no viena punkta un otru punktu. Pētījumā secināts, ka Rīgā ir plaša izvēle kā pārvietoties pa pilsētu. Uzzināju kādos apstākļos tiek pārtraukta metro būvniecība Rīgā. Un secināju ka tomēr metro Rīgā ir gandrīz nepieciešams, jo transportlīdzekļu skaits joprojām palielinās, un sastrēgumi kļūst lielāki. Darba struktūra: darbs sastāv no 15 tabulām, 45 attēliem un 71 bibliogrāfiska nosaukuma izmantoto literatūras avotu sarakstā. Darba apjoms – 101 lapas.
Keywords Atslēgvārdi: autostāvvieta, transportlīdzeklis, motocikls, metro, autobuss, trolejbuss, tramvajs, vilciens, velosipēds, statistika, projekts, būvniecība .
Keywords in English _parking, vehicle, motorcycle, metro, bus, trolleybus, tram, train, bike, statistics, project, construction_
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 29.05.2018 09:27:49