Abstract |
Diplomdarbs izstrādāts Rīgas Tehniskajā universitātē, Būvniecības inženierzinātņu fakultātē, Būvražošanas katedrā. Diplomdarbs ir veidots no divām daļām – bakalaura pētījuma daļas “Mehāniskas un līmes stiprinājumu sistēmas salīdzinājums būvkonstrukcijās” un inženierprojekta daļas „Pirmsskolas izglītības iestāde”.
Ēku paredzēts būvēt Rīgas rajonā, netālu no privātmāju mikrorajona Dārziņi, lai nodrošinātu pieaugošu iedzīvotāju skaitu rajonā ar pirmsskolas izglītības iestādi bērniem, izveidot komfortu vidi demogrāfiskas situācijas uzlabošanai. Ēkas statiskā analīze veikta programmā Trimble Tekla Tedds. Darbā tika veikts nesošo konstrukciju – mūra sienas no FIBO blokiem, dobais dzelzsbetona pārsegums, tās balstmezgla un pāļa pamata un pamatnes aprēķins.
Darbā aprēķinātas un salīdzinātas trīs pārseguma konstrukcijas, dobais dzelzsbetona panelis, pārsegums uz metāla sijām un monolīts dzelzsbetona pārsegums, no kurām tika izvēlēts konstruktīvākais un izveidošanā ātrākais, līdz ar to, perspektīvā ekonomiski izdevīgākais risinājums. Pēc salīdzinājuma analīzes secināju, ka izdevīgākais risinājums ir dobais dzelzsbetona pārseguma risinājums, kas nodrošina veidošanas ātrumu un rūpniecisko kvalitāti. Darba apjoms inženierprojektā: 89 lappuses, 30 attēli, 22 tabulas, 18 literatūras avoti.
Pētnieciskās daļas tēma “Mehāniskas un līmes stiprinājumu sistēmas salīdzinājums būvkonstrukcijās”. Pētnieciskā daļa ietver sevī divas globālas daļas – literatūras apskatu un eksperimentālo daļu. Literatūras apskatā tiek apskatīta informācija par bultskrūvēm, kniedēm un enkuriem, kas ir mehāniskie stiprinājumi, vēlāk atspoguļota informācija par līmēm, un atsevišķi par ķīmiskiem enkuriem, kas plaši pielietojas būvkonstrukcijās. Eksperimentālajā daļā veikts statiskais aprēķins kniedes savienojumiem un līmes savienojumiem, attiecībā uz to pielietojumu mūsdienās, kas tiek plaši izmantotas uz fasāžu šķiedrcementa loksnēm. Otrajā eksperimentālajā daļā tiek atspoguļoti un apkopoti rezultāti mehānisko un ķīmisko enkuru izraušanas testu uz būvobjektiem. Pētnieciskās daļas mērķis ir apskatīt mehāniskos stiprinājumus - bultskrūves, kniedes un enkurus, kuri tiek izmantoti metāla un betona ēkas nesošo konstrukciju un ventilējamas fasādes konstrukciju veidošanā, izvērtēt iespēju to aizvietot ar līmes sistēmām, salīdzinot mehāniskas, lietošanas un ekonomiskas īpašības. Mērķa sasniegšanai tika izvirzīti konkrēti darba uzdevumi.
Darba apjoms pētnieciskai daļai: 55 lappuses, 42 attēli, 44 tabulas, 14 literatūras avoti. |