Abstract |
Maģistra darba mērķis – izpētīt BMS sistēmas vadības elementu darbības risinājumus energoefektivitātes uzlabošanas pasākumos. Izvērtēt BMS sistēmas pielietojumu mūsdienu ēkās, analizēt tirgus pieprasījumu un veikt tehniski ekonomiskos aprēķinus, lai noskaidrotu BMS sistēmas ekonomisko izdevīgumu.
Maģistra darbs sastāv no ievada, četrām nodaļām, secinājumiem un 2 pielikumiem.
Pirmajā nodaļā ir aprakstīts BMS sistēmas pielietojums un vispārīga nozīme. Galveno inženierkomunikāciju vadības iespējas, to monitorings, uzskaite un uzraudzība, kā arī sistēmas aktualitāte un apraksts par energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem.
Otrajā nodaļā tiek pētītas apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un apgaismojuma sistēmas. Ventilācijas, apkures un gaisa kondicionēšanas sistēmu aprakstā tiek izskaidrots par sistēmu darbības principiem, aktualitāti, energoefektīviem risinājumiem, pielietojumu un sistēmu automatizācijas iespējām, izmantojot BMS. Apgaismojuma sistēmās tika izskatīts apgaismojuma savienojuma shēmas, izmantošanas ērtums, pielietojums un automatizācijas iespējas, pielietojot BMS.
Trešajā nodaļā tika veikta populārāko ēku vadības sistēmu protokolu analīze un pielietojuma iespējas. BMS sistēmu tirgus izpēte Latvijā un Eiropā, nākotnes prognozes un aktualitāte.
Ceturtajā nodaļā tika izstrādāts klasiskās elektroinstalācijas un BMS sistēmas projekts biroju telpām. Izveidoti diennakts un gada slodžu grafiki, aprēķināts katra varianta elektroenerģijas patēriņš un to izmaksas. Analizēta abu projektu variantu ekonomiskā efektivitāte.
Darba apjoms 98 lapas (tai skaitā 3 pielikumi), izmantoti 79 literatūras avoti, 44 attēli, 2 tabulas un 13 formulas. |