Graduate papers
  
# Title in original language Author Department Scientific advisor
1. Dmitrijs Bulkins 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
2. Krišs Rozenštoks Jan Rusz
3. Ojārs Naglis 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Jānis Zvirgzdiņš
4. Āris Klešs 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Iveta Stāmure
5. Arta Kaņepe 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Viesturs
6. Anita Tepfere 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Jānis Vanags
7. Vladislavs Timofejevs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
8. Ģirts Pavlovs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
9. Valērija Goričkina 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
10. Zane Kapūna 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
11. Kristaps Grūslis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
12. Jānis Riekstiņš 24000 Faculty of Civil Engineering Uldis Lencis
13. Kristaps Kļava 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
14. Pēteris Fedorovičs 13200 Institute of Radioelectronics Deniss Stepins
15. Zane Eglīte 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
16. Arturs Gasjulis 11200 Institute of Power Engineering Tatjana Lomane
17. Liene Stankevica 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
18. Vidaga Paulauska 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Ivars Ščerbickis
19. Mihails Vinogradovs Institute of Business Engineering and Management Konstantins Kozlovskis
20. Ksenija Golovko 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Kristīna Tihomirova
21. Vladimirs Jaruļevičs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Andrejs Podgornovs
22. Gusts Pavlovskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Laila Zemīte
23. Mārcis Zībergs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Gaļina Stankeviča
24. Sandra Sidenko 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Andris Krūmiņš
25. Ainārs Noviks 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
26. Madara Zvejniece Institute of Business Engineering and Management Deniss Ščeulovs
27. Elīna Minajeva Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
28. Līga Kareļkova Iveta Ozoliņa-Ozola
29. Vadims Kuļešovs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Ketners
30. Zane Cīrule 22315 Department of Customs and Taxes Agnese Grosa
31. Karīna Suharevska Institute of Environment and Energy Systems Dagnija Blumberga
32. Mārtiņš Teivišs Institute of Business Engineering and Management Uldis Kamols
33. Arnis Gulbis Māris Millers
34. Janīna Bočenkova Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
35. Ilva Grigorjeva 22603 Department of Quality Technology Inga Lapiņa
36. Juris Latišs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ziedonis Lazda
37. Pāvels Popovs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Elena Ketnere
38. Artūrs Cinis Elīna Gaile-Sarkane
39. Raimonda Kursīte 11200 Institute of Power Engineering Aleksandrs Dolgicers
40. Aleksejs Mališevs 22603 Department of Quality Technology Svetlana Mjakuškina
41. Inta Ivanova 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
42. Viktorija Zaharova 24000 Faculty of Civil Engineering Andris Zabrauskis
43. Lauma Rudzīte 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
44. Rūdis Apalītis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Laila Zemīte
45. Angelīna Djakova 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Kristīna Tihomirova
46. Jevgēnijs Zotovs 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
47. Marta Amoliņa 24000 Faculty of Civil Engineering Raivo Kalderauskis
48. Rihards Kalniņš 24000 Faculty of Civil Engineering Baiba Gaujēna
49. Martins Vainoras 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
50. Kristaps Brūniņš 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
51. Baiba Meijere Institute of Business Engineering and Management Uldis Kamols
52. Egita Mihailova Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
53. Santana Dortiņa 22603 Department of Quality Technology Maija Kavosa
54. Mārcis Galejs 24000 Faculty of Civil Engineering Līga Gaile
55. Aleksandra Novikova Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
56. Kaspars Iesalnieks 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
57. Iveta Pokromoviča Konstantins Didenko
58. Jurģis Dzērve Institute of Business Engineering and Management Laura Celmiņa
59. Vita Pastare Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
60. Līga Visocka Institute of Business Engineering and Management Zane Rostoka
61. Vladislavs Baranovs 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
62. Ivars Vanags 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
63. Jānis Ziediņš 24000 Faculty of Civil Engineering Raivo Kalderauskis
64. Paula Jansone 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
65. Jans Ratkevičs 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
66. Mārtiņš Sināts 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Lana Migla
67. Māris Strazdiņš 24000 Faculty of Civil Engineering Kaspars Bondars
68. Linards Šmeiksts 13200 Institute of Radioelectronics Dmitrijs Pikuļins
69. Deniss Vētra 13200 Institute of Radioelectronics Mihails Pudžs
70. Ģirts Aploks 11200 Institute of Power Engineering Ivars Alksnis
71. Kristaps Koponāns 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Jurģis Zemītis
72. Aleksejs Borisovs 11200 Institute of Power Engineering Nikolajs Breners
73. Matīss Grietēns 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Arturs Lešinskis
74. Māris Rudovics 11200 Institute of Power Engineering Anta Baķe
75. Mārtiņš Makreckis 11200 Institute of Power Engineering Ivars Alksnis
76. Matīss Seilis Institute of Business Engineering and Management Inga Eriņa
77. Kalvis Kalniņš Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
78. Anda Penka Valters Kaže
79. Sergejs Ļuļaks 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Andrejs Podgornovs
80. Vladimirs Kostenko 11200 Institute of Power Engineering Jevgeņijs Kozadajevs
81. Aleksejs Dmitrijevs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jānis Dirba
82. Kirils Grickevičs 11200 Institute of Power Engineering Ļubova Petričenko
83. Mārtiņš Vidauskis 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
84. Deniss Visockis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Zvirgzds
85. Santa Strautmane Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
86. Yana Grishchenko 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Lana Migla
87. Jānis Šulcs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Lana Migla
88. Filips Čapligins 13200 Institute of Radioelectronics Anna Litviņenko
89. Māris Gāters 13200 Institute of Radioelectronics Dmitrijs Pikuļins
90. Valters Krasts 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Oļegs Tetervenoks
91. Kristaps Kaža 13200 Institute of Radioelectronics Guntars Balodis
92. Angelina Degterenko Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
93. Einārs Eglītis Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
94. Anita Mihaeļjana Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
95. Katrīna Meržvinska Institute of Business Engineering and Management Deniss Ščeulovs
96. Līga Bertmane Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
97. Evita Medne Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
98. Aleksandra Ļisica Institute of Business Engineering and Management Laura Celmiņa
99. Aldis Dilevka Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
100. Ēriks Dinga 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
101. Daniils Miņenoks 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anatolijs Mahņitko
102. Valters Žeižis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Zvirgzds
103. Uldis Deivs Gailis 11200 Institute of Power Engineering Ivars Alksnis
104. Līva Suhane 22603 Department of Quality Technology Maira Sapata
105. Vineta Mežale 22603 Department of Quality Technology Irina Degtjarjova
106. Nadežda Griženkova 22603 Department of Quality Technology Anita Straujuma
107. Liene Grunda 22603 Department of Quality Technology Irina Degtjarjova
108. Ērika Buliņa 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
109. Mārīte Luriņa 24000 Faculty of Civil Engineering Māris Šinka
110. Arta Pīlēna 22603 Department of Quality Technology Maija Kavosa
111. Raivis Līcītis Institute of Business Engineering and Management Konstantins Kozlovskis
112. Jānis Dzelme 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
113. Dagmāra Krūmiņa 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
114. Normunds Pipars 24000 Faculty of Civil Engineering Sanita Rubene
115. Līga Zverbule Andris Balodis
116. Alise Kapteine 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
117. Lūcija Elizabete Smilškalne 22603 Department of Quality Technology Baiba Drēgere-Vaivode
118. Lelde Zemberga 22603 Department of Quality Technology Inga Lapiņa
119. Dāvis Kūms 13200 Institute of Radioelectronics Artūrs Āboltiņš
120. Pēteris Cābulis 24000 Faculty of Civil Engineering Kaspars Kalniņš
121. Lāsma Ratnika 24000 Faculty of Civil Engineering Normunds Tirāns
122. Valērijs Kobzars 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Tatjana Lomane
123. Stanislavs Mančinskis 11200 Institute of Power Engineering Nikolajs Breners
124. Inga Pedane 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
125. Sergejs Hlusovs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Svetlana Guseva
126. Gatis Molodcovs 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
127. Dāvids Kroņkalns 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anna Mutule
128. Aleksejs Koroļenko 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
129. Mareks Birznieks 24000 Faculty of Civil Engineering Mārtiņš Vilnītis
130. Kristiāns Aļķis 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
131. Rolands Fedotovs 24000 Faculty of Civil Engineering Raivo Kalderauskis
132. Lelda Eistere 11200 Institute of Power Engineering Nikolajs Breners
133. Mārtiņš Logins 24000 Faculty of Civil Engineering Videvuds-Ārijs Lapsa
134. Vladislava Janukoviča Institute of Business Engineering and Management Inga Eriņa
135. Ruslans Ivanovs 13200 Institute of Radioelectronics Deniss Stepins
136. Arnis Labans 11200 Institute of Power Engineering Arvīds Kanbergs
137. Rita Trama Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
138. Anna Elarte Institute of Business Engineering and Management Andersone Ieva
139. Oskars Belcāns Institute of Business Engineering and Management Normunds Balabka
140. Juris Jakštas 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Marta Zemīte
141. Ēriks Trišins 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
142. Andrejs Cvetkovs 13200 Institute of Radioelectronics Guntars Dziļums
143. Ginta Ozoliņa Institute of Business Engineering and Management Deniss Ščeulovs
144. Ritvars Freimanis Institute of Environment and Energy Systems Andra Blumberga
145. Marija Gončaruka 11200 Institute of Power Engineering Svetlana Berjozkina
146. Kristiāna Galstjana Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
147. Krists Ziemelis 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
148. Aleksandrs Isajevs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Romāns Neilands
149. Sintija Girgensone Kristīne Carjova
150. Gļebs Kuzminovs 13200 Institute of Radioelectronics Jānis Semeņako
151. Reinis Vargulis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
152. Pāvels Parhomenko 13200 Institute of Radioelectronics Deniss Stepins
153. Anželika Ļaskova 22603 Department of Quality Technology Iveta Daugule
154. Arvis Brics 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
155. Raimonds Vērdiņš Institute of Business Engineering and Management Laura Celmiņa
156. Salvis Jānis Vecelis 11200 Institute of Power Engineering Nikolajs Breners
157. Dita Alsiņa 22603 Department of Quality Technology Jānis Pildavs
158. Kristīne Biciņa Institute of Business Engineering and Management Sarmīte Gailīte
159. Alīna Isajeva Institute of Business Engineering and Management Laura Langenfelde
160. Ruta Sarkane Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
161. Ričards Buners Institute of Business Engineering and Management Sarmīte Gailīte
162. Amanda Zalpētere Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
163. Anna Zīle Sandra Zelča
164. Annija Kalniņa Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
165. Ilze Inese Priževaite Institute of Business Engineering and Management Reinfelde Sandra
166. Anžela Sapogova Institute of Business Engineering and Management Irina Voronova
167. Ella Spuriņa 24000 Faculty of Civil Engineering Kaspars Kalniņš
168. Maiga Veinberga Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
169. Rolands Bužs 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Sandis Dejus
170. Anastasija Butoļina 11200 Institute of Power Engineering Svetlana Guseva
171. Elīna Ņeverčika 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Ināra Laube
172. Laura Leikuma 24000 Faculty of Civil Engineering Māris Šinka
173. Uldis Zeile Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
174. Kristaps Juška 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
175. Arvīds Dovidens Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
176. Māris Šaicāns 24000 Faculty of Civil Engineering Sanita Rubene
177. Kristiāns Krists Birķis 22603 Department of Quality Technology Mg.oec., Guna Eglīte
178. Veronika Prilucka 22603 Department of Quality Technology Anita Straujuma
179. Aleksandra Taraseviča 22603 Department of Quality Technology Anita Straujuma
180. Signe Ozoliņa 22603 Department of Quality Technology Iveta Daugule
181. Kristaps Kurmis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jevgēnijs Kučkovskis
182. Ralfs Jurgens 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
183. Alvis Reinsons 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
184. Dainis Budrevičs Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
185. Ritvars Grēbers 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Pēteris Apse-Apsītis
186. Everita Marija Zeimule 22603 Department of Quality Technology Baiba Drēgere-Vaivode
187. Lelde Lēvalde 22603 Department of Quality Technology Jānis Vanags
188. Darja Džimula 22603 Department of Quality Technology Aija Medne
189. Jekaterina Tokaļčika Institute of Business Engineering and Management Inga Eriņa
190. Sergejs Kompa Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
191. Ginta Pētersone Institute of Business Engineering and Management Sandra Reinfelde
192. Lāsma Ignatāne 22603 Department of Quality Technology Maija Kavosa
193. Gatis Jankovskis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Olita Metuma
194. Tatjana Lazdāne 11200 Institute of Power Engineering Aleksandrs Dolgicers
195. Dita Žviriņa 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
196. Andrejs Zubaničs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
197. Igors Neviero 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Aleksandrs Zajacs
198. Olga Šutenkova 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Lana Migla
199. Andrejs Macevičs 24000 Faculty of Civil Engineering Līga Gaile
200. Artūrs Golubevs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
201. Baiba Priedīte Jānis Caune
202. Vasilijs Marčuks Ervīns Butkevičs
203. Elīna Jorena Rita Greitāne
204. Mārtiņš Lācis Ervīns Butkevičs
205. Arkādijs Brehovs 24000 Faculty of Civil Engineering Videvuds-Ārijs Lapsa
206. Raivis Širmelis Institute of Environment and Energy Systems Andra Blumberga
207. Agrita Vingre 24000 Faculty of Civil Engineering Baiba Gaujēna
208. Kristers Alksnis 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
209. Karīna Beridze 24000 Faculty of Civil Engineering Leonīds Pakrastiņš
210. Andrejs Boroņenko 11200 Institute of Power Engineering Nikolajs Breners
211. Tomass Piternieks 12100 Institute of Information Technology Inese Upīte
212. Edgars Dudko Anita Straujuma
213. Laura Siliņa 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Kristīna Tihomirova
214. Evita Kairiša 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Anna Mutule
215. Emīls Stūrītis 13200 Institute of Radioelectronics Deniss Stepins
216. Dita Anančonoka 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
217. Mārcis Kazakevičs 24000 Faculty of Civil Engineering Kaspars Kalniņš
218. Ēriks Austrums 13200 Institute of Radioelectronics Krišs Osmanis
219. Artis Rušiņš 13200 Institute of Radioelectronics Krišs Osmanis
220. Jānis Saulītis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Kaļinka
221. Matīss Pastars 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
222. Andrejs Podkoritovs 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
223. Ilze Dāle 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
224. Didzis Dāvis Šūpulnieks 24000 Faculty of Civil Engineering Raivo Kalderauskis
225. Pāvels Ludišs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Elena Ketnere
226. Ēriks Buls 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kristīna Bērziņa
227. Ēriks Buls 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kristīna Bērziņa
228. Dmitrijs Dimovs 11200 Institute of Power Engineering Igors Semjonovs
229. Raimonda Vutkēviča 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
230. Jānis Ločmanis 24000 Faculty of Civil Engineering Aleksandrs Korjakins
231. Armands Melngailis Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
232. Deivis Dvinskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jānis Dirba
233. Arnis Kalniņš 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Tālis Juhna
234. Roberts Strazdiņš 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Sandis Dejus
235. Raimonds Strauss 24000 Faculty of Civil Engineering Andris Zabrauskis
236. Roberts Kirillovs Institute of Business Engineering and Management Elīna Gaile-Sarkane
237. Ints Dimiņš Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
238. Sintija Lībenzone Institute of Business Engineering and Management Inga Eriņa
239. Margarita Ņikiforova Institute of Business Engineering and Management Jānis Kuškins
240. Harijs Cerus 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
241. Harijs Cerus 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Nadežda Kuņicina
242. Karīna Tērauda Institute of Business Engineering and Management Laura Celmiņa
243. Anda Pikšena 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
244. Mārtiņš Broks 24000 Faculty of Civil Engineering Kārlis Kostjukovs
245. Marks Begens 24000 Faculty of Civil Engineering Vitālijs Lūsis
246. Ruta Gaidule 24000 Faculty of Civil Engineering Dmitrijs Serdjuks
247. Roberts Nelsons 24300 Institute of Heat, Gas and Water Technology Gaļina Stankeviča
248. Rūdolfs Kunkulbergs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Gulbis
249. Kristians Kņigins 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Kārlis Ketners
250. Zane Lenša 24000 Faculty of Civil Engineering Kaspars Kalniņš
251. Artūrs Stradiņš 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Mārtiņš Reiniks
252. Agija Reča 22603 Department of Quality Technology Inga Lapiņa
253. Egija Veseļuna Institute of Business Engineering and Management Laura Langenfelde
254. Konstantīns Kasperuks 11200 Institute of Power Engineering Kristīna Bērziņa
255. Aļina Ļovkina 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Armands Auziņš
256. Jānis Berkolds 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aleksandrs Dolgicers
257. Oskars Staļģis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Guntars Vempers
258. Jānis Vaits 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Andrejs Potapovs
259. Kaspars Neimanis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
260. Elīna Strazdiņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Normunds Rudzītis
261. Laura Ieva Zemīte 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
262. Maija Jansone 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Renāte Cāne
263. Una Ločmele 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
264. Marta Mikosa-Gē 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
265. Daniels Jankevičs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
266. Roberts Šnikvalds 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
267. Marta Madara Dundure 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
268. Aleksis Iļjins 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
269. Artūrs Lācis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
270. Kristaps Krekovskis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
271. Reinis Kalnrācenis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
272. Oskars Ūdris 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Liāna Supe
273. Agnese Ivane 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
274. Aija Balckare-Kalniņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
275. Klinta Grīmiņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Līga Jankova
276. Mairis Leons 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Valērijs Skribans
277. Linards Zvaigzne 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
278. Marta Kaparkalēja 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
279. Ekaterina Kapustinskaya 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Nadīna Moroza
280. Laima Lāce 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Rita Rozentāle
281. Paula Rossinska 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
282. Aleksandrs Ivaško 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
283. Lita Sekste 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dans Bērtulis
284. Dinija Paegle-Bukša 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Justīna Hudenko
285. Jūlija Undīne Dindune 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
286. Edgars Dumbrovskis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
287. Nauris Rikveilis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
288. Andris Širokovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Edgars Rantiņš
289. Oļesja Markova 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
290. Viktorija Petkeviča 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
291. Annija Rocēna 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ivars Pucens
292. Kalvis Dobkevičs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
293. Kristiāna Liekniņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
294. Marta Sauša 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
295. Maksims Černovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
296. Pēteris Keslers 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
297. Rēzija Zvaigzne 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
298. Agnija Skodžus 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
299. Dace Baltiņa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
300. Edgars Pantjuks 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Rinalds Pļavnieks
301. Eduards Borisāns 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
302. Jānis Praličs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
303. Armands Šimens 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering R. Īzaks
304. Jurijs Steržanovs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
305. Roberts Lasis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
306. Jānis Rasiņš 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
307. Artūrs Keiselis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
308. Artis Soste 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering J.Smirnovs
309. Elvis Skrīvelis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
310. Rita Elste 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne-Kaldava
311. Jānis Freibergs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
312. Einārs Ervarts 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
313. Edgars Štāls 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
314. Toms Ķirsis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
315. Kristaps Maneks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
316. Agnese Antonoviča 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ivars Pucens
317. Edijs Gulbis 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Astra Auziņa-Emsiņa
318. Jēkabs Agris Roziņš 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Ingūna Jurgelāne-Kaldava
319. Anna Sjomina 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
320. Mahdi Faycal Bentahar International Cooperation and Foreign Students Department Vadims Žuravļovs
321. Igors Malijs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
322. Žanna Mālniece 22315 Department of Customs and Taxes I.Jevinga
323. Liāna Šnevele 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Jānis Bidzāns
324. Raitis Miglāns 12100 Institute of Information Technology Ēriks Kļaviņš
325. Jānis Ozoliņš 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
326. Ēriks Malahovs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Māris Tams
327. Romāns Kornišovs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Viktors Haritonovs
328. Rūta Zemīte 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
329. Igors Suhoverhovs 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Alla Starčenko
330. Anna Andžāne 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
331. Sandis Pāps 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Jānis Kuškins
332. Lauris Šīmanis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
333. Valentīna Barkova 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
334. Rihards Lubarskis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
335. Jānis Beļickis 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
336. Anete Petrone 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Gusts Linkevičs
337. Dace Voiča 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Olga Bogdanova
338. Līva Bleidele 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics R.Cāne
339. Nauris Apeināns 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
340. Toms Galejs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering A. Paeglītis
341. Aldis Konošonoks 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
342. Pāvels Truņins 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Ainārs Paeglītis
343. Rihards Keišs 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
344. Roberts Bautra 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Juris Smirnovs
345. Edgars Krūmiņš 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering Atis Zariņš
346. Rita Strika 22315 Department of Customs and Taxes M.Jurušs
347. Lelde Ģēģere 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
348. Amanda Cīrule 22315 Department of Customs and Taxes Jānis Ēriks Niedrītis
349. Anda Paegle-Kadiķe 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
350. Daiga Sondore 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
351. Anna Kondratjeva 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
352. Gita Hincenberga 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
353. Katrīna Loginova 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
354. Diāna Grabeževa 22315 Department of Customs and Taxes Valentīna Andrējeva
355. Ivo Šteinbergs 22315 Department of Customs and Taxes Jānis Kuškins
356. Guntars Urtāns 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
357. Daiga Beitāne 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
358. Jeļena Karnote 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
359. Aiga Ūbelīte 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
360. Alina Volončauskaite 22315 Department of Customs and Taxes Zane Rostoka
361. Ilze Doma 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
362. Viktorija Baumane 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
363. Linda Krūmiņa 22315 Department of Customs and Taxes Kaspars Plotka
364. Ramona Vlasova 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
365. Sintija Ķerpe 22315 Department of Customs and Taxes Sanita Dzene
366. Aija Kļaviņa 22315 Department of Customs and Taxes Andželika Vilks
367. Mihails Gavrilovs 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
368. Linda Bāliņa 22315 Department of Customs and Taxes Taivo Hanzens
369. Ieva Švedenberga 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
370. Annija Balčūna 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
371. Ieva Pidze 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
372. Ludmila Žiļeviča 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
373. Santa Ozola 22315 Department of Customs and Taxes Dzintra Amerika
374. Svetlana Saveiko 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
375. Ieva Burmeistere 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
376. Angelīna Zotova 22315 Department of Customs and Taxes Jānis Ēriks Niedrītis
377. Laura Malinovska 22315 Department of Customs and Taxes Zane Rostoka
378. Alīna Možarova 22315 Department of Customs and Taxes Sanita Dzene
379. Mārīte Liepa 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics Dmitrijs Solovjovs
380. Jolanta Rosicka 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
381. Lauma Tenasa 22315 Department of Customs and Taxes Marika Krauja
382. Anfisa Sidorova 22315 Department of Customs and Taxes Andrejs Valbahs
383. Andis Kļanskis 22315 Department of Customs and Taxes Andrejs Valbahs
384. Stefānija Pakalne-Piterāne 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
385. Ludmila Meikšāne 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
386. Jana Sokolova 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
387. Jeļizaveta Mazurinova 22315 Department of Customs and Taxes Andrejs Valbahs
388. Ņikita Bondars 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
389. Olga Rogova 22315 Department of Customs and Taxes Gunārs Zambars
390. Vitālijs Volkovs 22315 Department of Customs and Taxes Andrejs Valbahs
391. Aleksandrs Vasiļjevs 22315 Department of Customs and Taxes A.Čevers
392. Kristīne Hermansone 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
393. Sandis Melnis 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
394. Aleksandrs Dedels 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
395. Lelde Rozenštengele 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
396. Kristīne Stepanova 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
397. Jūlija Jelinska 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
398. Artis Jezupovs 22315 Department of Customs and Taxes Santa Sietniece
399. Elīna Akimova 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
400. Anastasija Muravjova 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
401. Paula Grēviņa 22315 Department of Customs and Taxes Jānis Ēriks Niedrītis
402. Elizabete Gellere 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
403. Viktorija Skrastiņa 22315 Department of Customs and Taxes Sandra Kārkliņa - Ādmine
404. Dāvis Dāvids Tālums 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
405. Renata Tarasova 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
406. Matīss Reinis Rūters 22315 Department of Customs and Taxes Kaspars Plotka
407. Sallija Kraukle 22315 Department of Customs and Taxes Sandra Kārkliņa - Ādmine
408. Ilze Varlamova 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
409. Vlada Cibuļska 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
410. Māris Razujevs 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
411. Lilija Šiļvjana 22315 Department of Customs and Taxes Andrejs Valbahs
412. Ivars Žuks 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
413. Igors Savičs 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
414. Amanda Viļuma 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
415. Jeļizaveta Dedele 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
416. Artūrs Švarcbahs 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
417. Agnese Varlamova 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
418. Laura Laurencija Krāmere 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
419. Anastasija Bogdāne 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
420. Konstantins Calko 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
421. Ilana Rītiņa 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
422. Inesa Groma 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
423. Veronika Ivanova 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
424. Linda Leščinska 22315 Department of Customs and Taxes Justīna Hudenko
425. Darja Aļeņevska 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
426. Gusts Garkalns 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
427. Aigars Barans 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
428. Zaiga Buiķe 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
429. Alise Priedola 22315 Department of Customs and Taxes Andželika Vilks
430. Jeļizaveta Paškeviča 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
431. Daiga Bremmere 22315 Department of Customs and Taxes Valentīna Andrējeva
432. Lilija Ivanova 22315 Department of Customs and Taxes Māris Jurušs
433. Liāna Fomenko 22315 Department of Customs and Taxes A.Gulbis
434. Valts Jākobsons 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
435. Kristians Kazainis 22315 Department of Customs and Taxes N.Rudzītis
436. Viktorija Znudova 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
437. Jeļena Seļicka 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
438. Jurijs Kiseļovs 22315 Department of Customs and Taxes Normunds Rudzītis
439. Didzis Lange 22315 Department of Customs and Taxes Mārtiņš Lielkalns
440. Alina Boļšakova 22315 Department of Customs and Taxes Irina Jevinga
441. Kristiāna Aksenoka 22315 Department of Customs and Taxes Vaira Gromule
442. Marta Blaua 22315 Department of Customs and Taxes Valentīna Andrējeva
443. Linda Kradzīte 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
444. Alīna Dolotova 22315 Department of Customs and Taxes Jānis Ēriks Niedrītis
445. Renārs Geks 22315 Department of Customs and Taxes Aldis Čevers
446. Mārtiņš Ločmelis 22315 Department of Customs and Taxes Aivars Gulbis
447. Dmitrijs Kostrovs 11200 Institute of Power Engineering Nikolajs Breners
448. Ilmārs Purviņš 11200 Institute of Power Engineering Jānis Kreilis
449. Jana Žoludova 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
450. Rūdolfs Beļaunieks 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
451. Konstantīns Griščenko Dmitrijs Rusovs
452. Jevgēnijs Teličko Kaspars Burbeckis
453. Uvis Štrauss 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
454. Ļubova Burceva Institute of Design Technologies Inga Dāboliņa
455. Vladislav Kroshkin 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Vitālijs Rjabovs
456. Mihails Stasjuks 13100 Institute of Telecommunications Elans Grabs
457. Karīna Ņikitina 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Vitālijs Rjabovs
458. Māris Bokta 13100 Institute of Telecommunications Ģirts Ivanovs
459. Vineela Gonemadatala International Cooperation and Foreign Students Department Jurģis Poriņš
460. Ranjith Kumaran Marappan Ramasamy International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
461. Artūrs Balcers Institute of Business Engineering and Management Zane Rostoka
462. Māris Rucko 12300 Institute of Applied Computer Systems Jurijs Čižovs
463. Alise Trokša Tatjana Survilo
464. Supun Anjana Samarasinghe International Cooperation and Foreign Students Department Ali Arshad
465. Shivam Vohra International Cooperation and Foreign Students Department Egons Lavendelis
466. Rihards Breicis 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
467. Linda Šarakova 13100 Institute of Telecommunications Oļģerts Belmanis
468. Vadims Kudrins Aleksejs Vasiļjevs
469. Aleksejs Burcevs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Irina Novosjolova
470. Ingus Mellers 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valdis Ziemelis
471. Akmalkhuja Ibrokhimov International Cooperation and Foreign Students Department Mukharbiy Banov
472. Jēkabs Seredins 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jegors Fjodorovs
473. Andrejs Freiss Aleksandrs Januševskis
474. Vladimirs Kļimjuks 02063 External and Part-Time Studies Department Inga Zicmane
475. Ronalds Joels 02063 External and Part-Time Studies Department Ivars Raņķis
476. Romāns Jermakovs Aleksejs Vasiļjevs
477. Sergejs Cudzanovskis 02063 External and Part-Time Studies Department Inga Zicmane
478. Armands Maļeckis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Ruta Švinka
479. Ksenija Kudrjavceva 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Šalma-Ancāne
480. Maksims Razživins 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Dagnija Loča
481. Marina Pinčuka 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
482. Yashoda Savanth Raghunatha Rao International Cooperation and Foreign Students Department Gundars Alksnis
483. Maksims Gorelovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Kaspars Auzarējs-Auzers
484. Mārcis Cibiņš 02063 External and Part-Time Studies Department Mihails Gorobecs
485. Vadims Milaševičs Aleksejs Kataševs
486. Eva Mazura RTU Liepāja Affiliation Irina Voronova
487. Pēteris Valmanis Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
488. Kārlis Raimonds Eniņš 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Ēriks Kļaviņš
489. Mārtiņš Zavickis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
490. Zanda Undīne Ozola 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Dagnija Blumberga
491. Gatis Nāckalns 02063 External and Part-Time Studies Department Viktors Haritonovs
492. Reinholds Stūriška 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bartušauskis
493. Mārtiņš Miezis 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
494. Jānis Jumītis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inese Mieriņa
495. Andris Jeminejs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Ērika Bizdēna
496. Laimonis Rozenbergs 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
497. Mārtiņš Bergsons 02063 External and Part-Time Studies Department Baiba Gaujēna
498. Juris Āmars 02063 External and Part-Time Studies Department Kristīna Bērziņa
499. Dmitrijs Litvins 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
500. Artis Goldbergs Ventspils Branch of Riga Tehnical University Rahims Geidarovs
501. Elīna Dacjuka Institute of Applied Linguistics Inese Kočote
502. Kristīna Dubiņina 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
503. Aigars Leicis 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Olga Krutikova
504. Artjoms Lužnovs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Artjoms Supoņenkovs
505. Una Vagale Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa-Siliņa
506. Ieva Šūmane Institute of Design Technologies Inese Ziemele
507. Arjun Manjunath Sagar International Cooperation and Foreign Students Department Nadežda Kuņicina
508. Laima Kalniņa 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Katrina Boločko
509. Konstance Saltupe 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
510. Zane Ermansone 01B00 Riga Business School Daiga Ērgle
511. Krišs Jānis Mežiels Institute of Business Engineering and Management Konstantins Didenko
512. Oļģerts Smalkais 22200 Institute of Labour and Civil Safety Normunds Jēkabsons
513. Rustem Kadirov International Cooperation and Foreign Students Department Genādijs Šahmenko
514. Mayur Pravinbhai Surani International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
515. Ēriks Podgurskis Ilmārs Ozoliņš
516. Elīza Viļuma Institute of Design Technologies Gunta Zommere
517. Rakhimjon Ergashev International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
518. Reinis Zēbergs RTU Liepāja Affiliation Andris Priževaitis
519. Ashwin Kumar Kannan International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Boļšakovs
520. Vadims Tarvids 02063 External and Part-Time Studies Department Andrejs Potapovs
521. Muruganantham Mohan International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
522. Ivars Koreņiks Artis Kromanis
523. Jevģenijs Špaks Natālija Mozga
524. Edgars Budreckis RTU Liepāja Affiliation Dmitrijs Ļitvinovs
525. Vladislavs Goroško Hermanis Sorokins
526. Jevgēnijs Raģiņa 12100 Institute of Information Technology Jānis Kampars
527. Amith Indika Karunarathna International Cooperation and Foreign Students Department Vladislavs Jevstigņejevs
528. Ali Erdem Koyun International Cooperation and Foreign Students Department Arnis Lektauers
529. Vadims Serguns Māris Gailis
530. Ludmila Pimenova 02063 External and Part-Time Studies Department Mihails Gorobecs
531. Olga Žuka 13100 Institute of Telecommunications Alīna Stafecka
532. Vladimirs Oļesiks Pāvels Stankēvičs
533. Kaspars Vinogradovs Vladislavs Ņesterovskis
534. Jūlija Lilika Viktors Feofanovs
535. Didzis Trijēcis Ēriks Ozoliņš
536. Jānis Goldbergs 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
537. Vladislavs Čikins Valentīns Popovs
538. Edgars Grebežs Irina Voronova
539. Liliāna Puriņa Institute of Design Technologies Eva Lapkovska
540. Pattabiraman Rajakumar International Cooperation and Foreign Students Department Sigurds Jaundālders
541. Signe Korfa Institute of Design Technologies Inese Ziemele
542. Mārtiņš Namsons 02063 External and Part-Time Studies Department Aleksandrs Korjakins
543. Sagar Sureshbhai Savaliya International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
544. Konstantin Mamay International Cooperation and Foreign Students Department Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
545. Anna Marija Vrubļevska 12300 Institute of Applied Computer Systems Valdis Pavļukevičs
546. Olafs Slabkovskis Aloizs Lešinskis
547. Vitālijs Langenfelds 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Jānis Zaķis
548. Armands Blekte Deniss Brodņevs
549. Valērija Ladika Institute of Design Technologies Gaļina Terļecka
550. Jānis Šlapiņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Gints Jēkabsons
551. Sandis Icaks 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Ineta Geipele
552. Nauris Neibolts 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Sergejs Gaidukovs
553. Vladislavs Birjukovs Reinis Ozoliņš
554. Nadeeshika Harshani Silva Sampathawaduge International Cooperation and Foreign Students Department Dagnija Blumberga
555. Jānis Baranovskis Sigurds Jaundālders
556. Elīza Tračuma 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Dagnija Loča
557. Evelīna Birjukovska 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
558. Anete Gobleja 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
559. Arun Kappil Madam Narayanan International Cooperation and Foreign Students Department Gaļina Merkurjeva
560. Arvīds Jēgers 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
561. Atis Meiers 02064 BALTECH Study Centre Uldis Cimdiņš
562. Karina Priedēna 12100 Institute of Information Technology Solvita Bērziša
563. Jānis Ducens 12100 Institute of Information Technology Rūta Pirta
564. Artis Ozols 12100 Institute of Information Technology Henrihs Gorskis
565. Jurģis Kociņš 01B00 Riga Business School Aldis Greitāns
566. Aleksandrs Kublinskis 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
567. Reinis Skorovs 12100 Institute of Information Technology Jūlija Golosova
568. Toms Aizpuris 12100 Institute of Information Technology Egils Ginters
569. Inese Lavrinoviča Vitālijs Beresņevičs
570. Mārtiņš Cinīts 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
571. Jurijs Turkovs Mihails Gorobecs
572. Vladislavs Barabaškins Kaspars Plotka
573. Artūrs Jumiķis Ilmārs Ozoliņš
574. Sholpan Tazhdavletova International Cooperation and Foreign Students Department Aleksandrs Januševskis
575. Irina Shvetsova International Cooperation and Foreign Students Department Aleksandrs Korjakins
576. Andrejs Balackis 02063 External and Part-Time Studies Department B.Gaujēna
577. Ilona Tupule 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
578. Gusts Sproģis 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Ineta Geipele
579. Kavan Nalinbhai Desai International Cooperation and Foreign Students Department Tatjana Tambovceva
580. Juris Kučiks 02063 External and Part-Time Studies Department K.Kostjukovs
581. Gints Zazerskis Māris Hauka
582. Krishnamurthy Hariharan International Cooperation and Foreign Students Department Ņikita Kočanovs
583. Daniils Daņilovs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Dmitrijs Karpovs
584. Liene Ķaukule Institute of Business Engineering and Management Ludmila Kasperoviča
585. Jevgēnijs Protopopovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
586. Artjoms Apsītis Vitālijs Beresņevičs
587. Renāts Konovalovs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Anna Borisova
588. Vladimirs Žukovs Viktors Ivanovs
589. Seif Youssef Omar Ahmed International Cooperation and Foreign Students Department Vladislavs Jevstigņejevs
590. Seif Youssef Omar Ahmed International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
591. Konstantin Konstantinov International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Gonca
592. Anna Belikh International Cooperation and Foreign Students Department Nataļja Lāce
593. Uģis Āboltiņš 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Armands Šenfelds
594. Lāsma Baltace Vineta Zemīte
595. Gatis Paeglis Artis Kromanis
596. Ajith Nariyelil Saji International Cooperation and Foreign Students Department Vladislavs Jevstigņejevs
597. Edgars Tjarve 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Dmitrijs Bļizņuks
598. Danila Georgijs Dzehs 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
599. Matīss Niklāvs Juhna 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
600. Ričards Sakovičs 13100 Institute of Telecommunications Rolands Parts
601. Romāns Pacjuks 12100 Institute of Information Technology Jana Bikovska
602. Marks Ozolinkevičs Māris Hauka
603. Nauris Bankavs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Vunders Zitāns
604. Madara Vīcupe Māris Hauka
605. Kristaps Sokolovskis 02063 External and Part-Time Studies Department Viesturs Bražis
606. Kristaps Bērziņš Artis Kromanis
607. Raimonds Kramēns 13100 Institute of Telecommunications Jurģis Poriņš
608. Diāna Krasavceva 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bartušauskis
609. Aleksandra Pucika 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
610. Sergejs Koļesņičenko 22200 Institute of Labour and Civil Safety Guna Bazone
611. Elvijs Koniševs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
612. Edgars Rumjancevs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
613. Edgars Rumjancevs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
614. Andris Ambrazēvičs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
615. Jānis Brics 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
616. Madara Vaivade 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
617. Rolands Popovs 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
618. Romāns Soldatenko 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
619. Sintija Briede Maija Šenfelde
620. Andrejs Rogovs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Ineta Tērauda
621. Mārtiņš Vasiļjevs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Ineta Tērauda
622. Kristīne Anufrijeva 22200 Institute of Labour and Civil Safety Ineta Tērauda
623. Gunārs Cvetkovs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
624. Marinika Manžosa Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
625. Anda Anmane Institute of Business Engineering and Management Līga Kamola
626. Austris Ārbergs 01B00 Riga Business School Daiga Ērgle
627. Annija Emersone 01B00 Riga Business School Daiga Ērgle
628. Joseph Jose International Cooperation and Foreign Students Department Henrihs Gorskis
629. Aleksandrs Toršins 12100 Institute of Information Technology Sergejs Paršutins
630. Igors Višņakovs 12100 Institute of Information Technology Arnis Kiršners
631. Jānis Andrejs Ķikāns 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Artjoms Supoņenkovs
632. Eliass Šumahers 12100 Institute of Information Technology Sergejs Paršutins
633. Toms Kristaps Sniedziņš 12100 Institute of Information Technology Sergejs Paršutins
634. Vladislavs Žaļins 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
635. Dmitrijs Kravčonoks 12300 Institute of Applied Computer Systems Larisa Zaiceva
636. Rainers Rečs 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
637. Katrīna Kronberga 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
638. Vita Puškele Sergejs Bratarčuks
639. Lāsma Rutmane 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
640. Valters Svilāns 12300 Institute of Applied Computer Systems Egons Lavendelis
641. Laima Daberte Faculty of Architecture Sandra Treija
642. Mārtiņš Upītis 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Ineta Geipele
643. Elza Elīza Vītola Faculty of Architecture Agate Eniņa
644. Ziedonis Vilde 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Iveta Puķīte
645. Linda Lapoška 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Viesturs
646. Ieva Pastare Faculty of Architecture Ieva Miķelsone
647. Vilnis Blaubergs Ventspils Branch of Riga Tehnical University Jevgeņijs Kozadajevs
648. Antons Koļenčenko Vladimirs Šestakovs
649. Alvis Žuravskis 12100 Institute of Information Technology Henrihs Gorskis
650. Jolanta Graudone 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Pēteris Apse-Apsītis
651. Maksims Ivanovs Mihails Gorobecs
652. Kristīne Lakševica 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Anna Borisova
653. Renārs Ronis Dmitrijs Rusovs
654. Sandeep Damarla International Cooperation and Foreign Students Department Andris Skrastiņš
655. Vishnu Shankar Venkataperumal International Cooperation and Foreign Students Department Andris Skrastiņš
656. Artjoms Ragozins Aleksandrs Rumjancevs
657. Sanda Andersone Aloizs Lešinskis
658. Monta Megre Kristīne Gorbunova
659. Amina Latroche International Cooperation and Foreign Students Department Mārīte Kirikova
660. Gustavs Mārtiņš Liepiņš 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
661. Matīss Vaivods Jurijs Dehtjars
662. Praveen Francis International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
663. Krista Akmene Irina Voronova
664. Midhun Karatte Bharathan International Cooperation and Foreign Students Department Egils Ginters
665. Zane Kārklevalka Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
666. Artis Mihailovs 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
667. Jānis Simsons 02063 External and Part-Time Studies Department I.Steiks
668. Edgars Vilks Gundars Zalcmanis
669. Edgars Barovskis Pāvels Gavrilovs
670. Laimis Tolvaisa 02063 External and Part-Time Studies Department J.Kreicbergs
671. Ņikita Turavins Guntis Strautmanis
672. Roberts Ščetiņins 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
673. Balaji Natarajan International Cooperation and Foreign Students Department Ņikita Kočanovs
674. Aiga Gvozdeva 12300 Institute of Applied Computer Systems Gints Jēkabsons
675. Edvīns Skrebelis Ēriks Vonda
676. Maksims Deņisovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Jānis Grundspeņķis
677. Vunders Zitāns 22200 Institute of Labour and Civil Safety Vladimirs Jemeļjanovs
678. Ramona Svirska 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
679. Oghenero Utomudo Omogha International Cooperation and Foreign Students Department Mārīte Kirikova
680. Oghenero Utomudo Omogha International Cooperation and Foreign Students Department Mārīte Kirikova
681. Justs Placāns 12300 Institute of Applied Computer Systems Raimundas Matulevičius
682. Kaspars Šaumanis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Guntars Laukazīle
683. Aleksandrs Šelgunovs Iļja Korago
684. Dmitrijs Koļesnikovs Mareks Mezītis
685. Thomas Shajan International Cooperation and Foreign Students Department Vladislavs Jevstigņejevs
686. Eglons Raudziņš 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Viesturs Bražis
687. Andris Bankovs Nataļja Ivaškovska
688. Vladislavs Korņilovs Jeļena Stepanova
689. Voldemārs Baroniņš Aleksandrs Rumjancevs
690. Dmitrijs Nataļjins Aleksandrs Rumjancevs
691. Umid Nizamov International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
692. Ingmārs Daniels Meļķis 12300 Institute of Applied Computer Systems Jurijs Čižovs
693. Ervīns Jansons 12100 Institute of Information Technology Agris Ņikitenko
694. Stefan Dayneko 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
695. Aļona Poteškina 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
696. Naveen Andrew International Cooperation and Foreign Students Department Ali Arshad
697. Antons Šidlovskis Ilmārs Ozoliņš
698. Daniels Levickis Māris Gailis
699. Beāte Karmena Bāliņa Faculty of Architecture Marts Švēde
700. Asnāte Kļava Faculty of Architecture Edgars Bondars
701. Sergejs Fedotovs 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Iveta Puķīte
702. Mihir Ajaykumar Parikh International Cooperation and Foreign Students Department Tatjana Tambovceva
703. Daņiils Derevščukovs 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Laimdota Šnīdere
704. Valdis Lesiņš 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Ineta Geipele
705. Anna Ieva Bukolde 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Armands Auziņš
706. Igors Daņilovs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Viktors Ajevskis
707. Daiga Pauzere 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
708. Elza Marta Pildere Uldis Kamols
709. Jānis Striks Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
710. Artjoms Formuļevičs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Oksana Pavļenko
711. Mursals Kerimovs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Romāns Andrijauskas
712. Divyaben Kantilal Patel International Cooperation and Foreign Students Department Anastasija Žiravecka
713. Anete Kirilova Sandra Jansone
714. Normunds Taurītis Viktors Feofanovs
715. Antons Harlamovs Sergejs Bratarčuks
716. Mairita Zālīte Margarita Urbaha
717. Marta Ozerska Aloizs Lešinskis
718. Lauris Bullis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Pošeiko
719. Rimants Jeļinsks Ventspils Branch of Riga Tehnical University Rahims Geidarovs
720. Santis Vanags Ventspils Branch of Riga Tehnical University Rahims Geidarovs
721. Intars Grinbergs Ventspils Branch of Riga Tehnical University Anna Mutule
722. Jevgeņijs Grahoļskis 02063 External and Part-Time Studies Department Oļegs Linkevičs
723. Kristaps Rossinskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Viesturs Bražis
724. Vladimirs Manukjans Viktors Feofanovs
725. Oļegs Gedzjuns Māris Gailis
726. Monta Taube 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
727. Mareks Vjaksa 11200 Institute of Power Engineering Nikolajs Breners
728. Aleksandrs Borisovs 02063 External and Part-Time Studies Department Laila Zemīte
729. Mikus Puriņš 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
730. Aigars Šmuksts 02063 External and Part-Time Studies Department Pēteris Apse-Apsītis
731. Andris Zemke Ventspils Branch of Riga Tehnical University Andrejs Podgornovs
732. Armands Krūmiņš Jānis Rudzītis
733. Nikhil Chenginimattam Thomas International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Stepins
734. Jānis Orols 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Viesturs Bražis
735. Anastasija Šaitore Ventspils Branch of Riga Tehnical University Josifs Survilo
736. Pāvels Survilo Mihails Gorobecs
737. Raimonds Leitāns Ēriks Vonda
738. Roberts Teivāns-Treinovskis Iļja Korago
739. Monta Pļiskova 12300 Institute of Applied Computer Systems Māra Pudāne
740. Reinis Znotiņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Māra Pudāne
741. Arnis Gustins 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Sintija Petroviča
742. Glorija Baliniškīte 12300 Institute of Applied Computer Systems Egons Lavendelis
743. Kristīne Rubene 22200 Institute of Labour and Civil Safety Inese Vilcāne
744. Līga Jupatova 22200 Institute of Labour and Civil Safety Inese Vilcāne
745. Valts Ulmanis Uldis Kamols
746. Rihards Bigis 02063 External and Part-Time Studies Department Aldis Greķis
747. Satyanarayana Patibandla International Cooperation and Foreign Students Department Oļģerts Belmanis
748. Reinis Sadovskis 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
749. Varun Sundaresan 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
750. Toms Raikstiņš 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
751. Roberts Šķiliņš 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
752. Henrijs Avotiņš Institute of Business Engineering and Management Nataļja Lāce
753. Ksenija Fortūna 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Dagnija Loča
754. Marija Gadžimuradova 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Daina Kalniņa
755. Matīss Zuteris 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Agnese Stunda-Zujeva
756. Aleksandrs Čmiļs Hermanis Sorokins
757. Navya Pati International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Stepins
758. Edgars Kukulis 02063 External and Part-Time Studies Department Ingars Steiks
759. Sergejs Lepeškins 02063 External and Part-Time Studies Department V.Haritonovs
760. Roberts Freibergs Vineta Zemīte
761. Roberts Freibergs Aldis Balodis
762. Nauris Rihards Penigs Sergejs Kuzņecovs
763. Bekzod Bababekov International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šestakovs
764. Germans Gusarevs Sabīne Upnere
765. Monta Vikštrema Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
766. Anna Dārija Roze Faculty of Architecture Ieva Miķelsone
767. Jurijs Eisaks Faculty of Architecture Edgars Bondars
768. Ilona Šmatko Institute of Design Technologies Baiba Lukaševiča
769. Eleonora Vežane Institute of Applied Linguistics Larisa Iļinska
770. Maksims Plohuta 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Olita Medne
771. Rihards Meisters Margarita Urbaha
772. Andis Šeršņovs 02063 External and Part-Time Studies Department Māris Kalvāns
773. Mahesh Chandupatla International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
774. Sergejs Batenko 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Viktors Ajevskis
775. Kristina Garkušina 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Valdis Kampars
776. Jānis Vilks 12100 Institute of Information Technology Solvita Bērziša
777. Kristīne Krasnopjorova 12100 Institute of Information Technology Henrihs Gorskis
778. Jānis Brēde 02063 External and Part-Time Studies Department Oļegs Linkevičs
779. Mārtiņš Goldbergs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Jānis Zaķis
780. Chul Hwan Cho International Cooperation and Foreign Students Department Pēteris Šķēls
781. Kristaps Zvirgzds Institute of Design Technologies Jānis Kalniņš
782. Igors Nerušs Mihails Gorobecs
783. Vladimirs Kuzmins 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
784. Ilvija Ulmane 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Viktors Ajevskis
785. Muhammed Shifil Tirundikkal International Cooperation and Foreign Students Department Vladislavs Jevstigņejevs
786. Felix Babu International Cooperation and Foreign Students Department Vladislavs Jevstigņejevs
787. Artjoms Ņefjodovs Māris Hauka
788. Līga Dolotova 12100 Institute of Information Technology Lauma Jokste
789. Avinash Narisetty International Cooperation and Foreign Students Department Sigurds Jaundālders
790. Lauris Klēfelds Ventspils Branch of Riga Tehnical University Oļegs Sļiskis
791. Aleksandra Pavlova Institute of Design Technologies Ilze Gūtmane
792. Ramona Horsta 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Normunds Balabka
793. Māris Ozoliņš Jānis Rudzītis
794. Santa Krukovska Oksana Iščuka
795. Aigars Ūdris Viktors Ivanovs
796. Valērija Agurjanova Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
797. Sai Srinivas Chowdary Komatineni International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
798. Ivan Bolshakov International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
799. Rihards Šimkus 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Ņikita Kočanovs
800. Tatjana Glazova 02063 External and Part-Time Studies Department Mihails Gorobecs
801. Anna Zabello 02063 External and Part-Time Studies Department Atis Zariņš
802. Jana Repše Faculty of Architecture Alisa Koroļova
803. Andris Naudiņš 02063 External and Part-Time Studies Department Jānis Markus
804. Paula Žaunere Institute of Design Technologies Inese Ziemele
805. Viktorija Iļjiniha Maija Šenfelde
806. Elgars Līpenīts 02064 BALTECH Study Centre Mārīte Kirikova
807. Mayank Jain International Cooperation and Foreign Students Department Aleksandrs Januševskis
808. Elija Paeglīte 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
809. Jevgēnijs Šašins 12300 Institute of Applied Computer Systems Sintija Petroviča
810. Madara Kristiāna Glinka Faculty of Architecture Alisa Koroļova
811. Paula Kalniete 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
812. Jūlianna Kostina 12100 Institute of Information Technology Jelena Pečerska
813. Roberts Lapsiņš Igors Smirnovs
814. Ieva Stradiņa Faculty of Architecture Anita Antenišķe
815. Arvis Bērziņš-Bērzītis Kaspars Plotka
816. Andris Tjuļins Irīna Boiko
817. Akhror Norkulov International Cooperation and Foreign Students Department Sabīne Upnere
818. Rūdolfs Cīrulis Faculty of Architecture Dace Kalvāne
819. Natalya Sineva International Cooperation and Foreign Students Department Jelena Pečerska
820. Viktoryia Bulyha International Cooperation and Foreign Students Department Jelena Pečerska
821. Paula Čvikova Tatjana Tambovceva
822. Aleksandra Maria Gasiorowska 12300 Institute of Applied Computer Systems Renāte Strazdiņa
823. Pāvels Grjozs 12300 Institute of Applied Computer Systems Jānis Eiduks
824. Canberk Urkup International Cooperation and Foreign Students Department Gundars Alksnis
825. Anastasija Vasiļjeva 12100 Institute of Information Technology Lauma Jokste
826. Chandu Dilhara Rupasinghe Madurapperuma Arachchige International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
827. Vladimirs Krasnogorskis Artis Kromanis
828. Marta Megne Institute of Environment and Energy Systems Francesco Romagnoli
829. Sandra Nonberga 12300 Institute of Applied Computer Systems Svetlana Jurenoka
830. Anastasija Pestova 12300 Institute of Applied Computer Systems Egons Lavendelis
831. Anastasiya Yan International Cooperation and Foreign Students Department Alla Anohina-Naumeca
832. Kristers Fišers 12100 Institute of Information Technology Jānis Pekša
833. Annija Luīze Pole 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
834. Jānis Raščevskis 12100 Institute of Information Technology Inese Upīte
835. Elīna Leiba-Lipsne Institute of Design Technologies Andra Ulme
836. Tatjana Kuzņecova 13100 Institute of Telecommunications Oļģerts Belmanis
837. Agnese Poiša Kristīne Gorbunova
838. Lauma Zaiga Treimane 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Vanags
839. Shaykhzod-Alibek Rakhmonov International Cooperation and Foreign Students Department Nadežda Koleda
840. Manivannan Srinivasan International Cooperation and Foreign Students Department Sigurds Jaundālders
841. Aija Maure 02063 External and Part-Time Studies Department Vitālijs Lūsis
842. Abdul-Khaliq Mohammed International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Jurenoks
843. Abdul-Khaliq Mohammed International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Jurenoks
844. Sherimol Jose International Cooperation and Foreign Students Department Jūlija Bistrova
845. Ruslans Sudņiks 13100 Institute of Telecommunications Andris Skrastiņš
846. Zaiga Vaišļa 13100 Institute of Telecommunications Andris Skrastiņš
847. Oskars Platacis 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
848. Ņikita Filipčenko 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
849. Juliāna Vangovska 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
850. Alise Zandersone-Narvaiša 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
851. Rihards Ošiņš 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
852. Jekaterina Gruzdova Institute of Business Engineering and Management Nadežda Semjonova
853. Rihards Kohs Māris Gailis
854. Anatolijs Lukaševičs Viktors Ivanovs
855. Aleksandrs Ševcovs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Anastasija Žiravecka
856. Elīza Sekace 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Viesturs
857. Edgars Grigorjevs Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
858. Michel Daniel Wettstein International Cooperation and Foreign Students Department Ervīns Butkevičs
859. Armands Rieba 02063 External and Part-Time Studies Department Mārtiņš Vilnītis
860. Kārlis Ozols 01B00 Riga Business School Aldis Greitāns
861. Signe Melkina Faculty of Architecture Dace Kalvāne
862. Justīne Iesaliņa Institute of Applied Linguistics Marina Platonova
863. Alvis Vilcāns Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
864. Dairis Jakubovskis Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
865. Komronbek Azimkhodjaev International Cooperation and Foreign Students Department Jana Eriņa
866. Roshan Thapa International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
867. Reinis Petkus Inesa Bušovska
868. Valērija Anševica Jeļena Stepanova
869. Ruslans Šilenkovs Viktors Feofanovs
870. Ineta Irbe Kristīne Carjova
871. Mairis Mušperts 02063 External and Part-Time Studies Department Aldis Lojāns
872. Aleksandrs Gupalo Ventspils Branch of Riga Tehnical University Anna Mutule
873. Gopala Krishnan Perumal International Cooperation and Foreign Students Department Oļģerts Belmanis
874. Klāvs Galenieks Faculty of Architecture Sandra Treija
875. Rūdolfs Jānis Štāls 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jānis Ločs
876. Alise Vabiščeviča Jānis Kaņeps
877. Staņislavs Ļisovenko 22200 Institute of Labour and Civil Safety Mārtiņš Baltmanis
878. Andrejs Rečs 12100 Institute of Information Technology Andrejs Romānovs
879. Adrians Kuzmins Edgars Kovals
880. Poļina Ņižņika 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
881. Anna Kokoreviča Institute of Design Technologies Gunta Zommere
882. Justīne Janaite Kaspars Plotka
883. Priya Karthikeyan International Cooperation and Foreign Students Department Jurijs Dehtjars
884. Mārcis Āboliņš 12100 Institute of Information Technology Sergejs Paršutins
885. Jahn Haldorsen 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
886. Anastasija Novotočinova Institute of Business Engineering and Management Ludmila Kasperoviča
887. Ilze Migliniece 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
888. Berta Beketova Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
889. Ēriks Vaikulis 12100 Institute of Information Technology Katrina Boločko
890. Madars Ozoliņš Ventspils Branch of Riga Tehnical University Josifs Survilo
891. Andrejs Graudiņš 22200 Institute of Labour and Civil Safety Dzintars Cvilikovskis
892. Anete Veidele RTU Liepāja Affiliation Vladimirs Šatrevičs
893. Kirils Koroļovs 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Kristīne Gorbunova
894. Dmitrijs Mihailovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
895. Dmitrijs Čornobiļs 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
896. Gatis Tikiņš 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Ieviņš
897. Maksims Korabovskis 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Raja Kočanova
898. Lauma Meimere 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Raja Kočanova
899. Pēteris Ceplis Gundars Zalcmanis
900. Maksims Šeļakovs 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
901. Sunnatilla Abdullaev International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
902. Roberta Fišere Faculty of Architecture Marts Švēde
903. Krishnaben Harshadkumar Patel International Cooperation and Foreign Students Department Ingars Steiks
904. Sintija Kiršnere 12300 Institute of Applied Computer Systems Jānis Grundspeņķis
905. Shokhrukhbek Muratov International Cooperation and Foreign Students Department Oļegs Jakovļevs
906. Sabīne Garkāja Institute of Design Technologies Inga Dāboliņa
907. Elīna Bistrova Institute of Applied Linguistics Marina Platonova
908. Kristīne Zariņa Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa-Siliņa
909. Kristaps Ciguzis 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
910. Sergey Charikov International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šestakovs
911. Luīze Eglīte Faculty of Architecture Sandra Treija
912. Laura Sārta 01B00 Riga Business School Raivis Lucijanovs
913. Rasuljon Sayfullaev International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
914. Dhruv Shaileshkumar Gurjar International Cooperation and Foreign Students Department Sigurds Jaundālders
915. Arturs Dankovs Jānis Lungevičs
916. Vladislavs Budovskis 02063 External and Part-Time Studies Department Mārtiņš Vilnītis
917. Artis Mičulis 02063 External and Part-Time Studies Department Ēriks Vonda
918. Sergejs Morozs Mareks Mezītis
919. Marina Gromova Fjodors Mihailovs
920. Kristīne Bruzgule Aloizs Lešinskis
921. Dainis Turkins Mārtiņš Kleinhofs
922. Viktorija Frolova 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Vanags
923. Pratheepan Karthikeyan International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Jurenoks
924. Tigran Tumanyan Kaspars Plotka
925. Anda Dručka Tatjana Tambovceva
926. Dāniels Klinge 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
927. Daniils Bobrovs Ivo Vaicis
928. Sergejs Čehs 02063 External and Part-Time Studies Department Elena Ketnere
929. Irina Puriņa Institute of Applied Linguistics Larisa Iļinska
930. Aldis Reinfelds 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Kristīne Fedotova
931. Elza Muraševa 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Mārtiņš Upītis
932. Lauma Rateniece Institute of Design Technologies Edgars Kirilovs
933. Raitis Bērziņš 13200 Institute of Radioelectronics Guntars Balodis
934. Srinivasa Manoj Mungamuri International Cooperation and Foreign Students Department Jurijs Grizāns
935. Sandeep Reddy Thumu International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Mazais
936. Ilze Kaugija 02064 BALTECH Study Centre Jānis Mazais
937. Arkādijs Zvaigzne 01B00 Riga Business School Andrejs Koliškins
938. Kristiāns Melnis 02064 BALTECH Study Centre Jānis Grabis
939. Alise Miezāne Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
940. Artemijs Ščeglovs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Šalma-Ancāne
941. Rolando Huapaija-Delgado 01B00 Riga Business School I.Jākobsone
942. Abdoul Razaq Dahood International Cooperation and Foreign Students Department Ģirts Zariņš
943. Mārcis Urbāns 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
944. Aleksandrs Štefaņuks 22200 Institute of Labour and Civil Safety Vladimirs Jemeļjanovs
945. Reinis Moisejs Jānis Rudzītis
946. Armands Meirāns 01B00 Riga Business School J.Ulmanis
947. Daniels Cjaputa Tatjana Survilo
948. Lāsma Luža Maija Šenfelde
949. Artūrs Baumanis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Māris Ziemelis
950. Edgars Eisons Kārlis Briņķis Dr.sc.ing.
951. Dainis Siliņš Ieva Markoviča
952. Dāvids Isakovs 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
953. Rolands Dzenis 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
954. Aleksandrs Drobovs 02063 External and Part-Time Studies Department Jānis Kaminskis
955. Jānis Pēkmanis Viktors Feofanovs
956. Gatis Upenieks 02063 External and Part-Time Studies Department Nikolajs Breners
957. Jekaterina Kabinkova Viktors Feofanovs
958. Lauris Lauža 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
959. Miķelis Hartmanis 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
960. Aivis Panovs 13100 Institute of Telecommunications Jurģis Poriņš
961. Rūta Karlīne Kiršfelde Institute of Design Technologies Dana Beļakova
962. Roberts Sūna Natālija Mozga
963. Ernests Rudzītis Ivo Vaicis
964. Austris Zeltiņš 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Igors Uteševs
965. Darja Dudkina Institute of Applied Linguistics Oksana Ivanova
966. Baiba Romanovska Institute of Applied Linguistics Larisa Iļinska
967. Aleksandrs Konoševičs 12100 Institute of Information Technology Ludmila Aleksejeva
968. Jevģenijs Novickis 12100 Institute of Information Technology Ludmila Aleksejeva
969. Yury Voronin International Cooperation and Foreign Students Department Sergejs Kuzņecovs
970. Maksims Stepanovs Valerijs Muhins
971. Kaspars Launags Vitālijs Pavelko
972. Rhythm Bawa International Cooperation and Foreign Students Department Vladislavs Jevstigņejevs
973. Andrey Kan International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šestakovs
974. Rihards Juris Bērziņš Mārtiņš Kleinhofs
975. Maksims Dragans Mārtiņš Kleinhofs
976. Aļina Aksjonova Institute of Design Technologies Ilze Gūtmane
977. Pēteris Ozoliņš 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Gusts Linkevičs
978. Renārs Ņikitins 02063 External and Part-Time Studies Department Ivars Raņķis
979. Kristaps Šins Mārtiņš Kleinhofs
980. Saravanan Singaram International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
981. Nora Patrīcija Fausta Institute of Design Technologies Inga Dāboliņa
982. Armands Dzenis 02063 External and Part-Time Studies Department Mārtiņš Vilnītis
983. Marta Arta Ostrovska 12100 Institute of Information Technology Solvita Bērziša
984. Mārtiņš Vizulis 12300 Institute of Applied Computer Systems Normunds Kante
985. Ēriks Vorobjovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
986. Delvin Karippai Paul International Cooperation and Foreign Students Department Gaļina Merkurjeva
987. Ramona Dūrena 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Inna Juhņeviča
988. Artūrs Jašins Aldis Balodis
989. Vitalijs Oļeščuks 02063 External and Part-Time Studies Department Guntars Balodis
990. Krista Volodina Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa-Siliņa
991. Ulvis Roberts Bebris Ivo Vaicis
992. Ernests Jēkabs Beigarts Sigurds Jaundālders
993. Ksenija Tkačova Mihails Gorobecs
994. Ruslan Abdurrahimov International Cooperation and Foreign Students Department Irina Voronova
995. Stanislav Firsov International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
996. Alimzhan Assiltayev International Cooperation and Foreign Students Department Mareks Mezītis
997. Germans Smirnovs 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
998. Uldis Požarskis Aleksandrs Urbahs
999. Toms Blūms 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1000. Arturs Laizāns Pāvels Gavrilovs
1001. Anta Štāle 13100 Institute of Telecommunications Ingrīda Lavrinoviča
1002. Siva Reddy Varikuti International Cooperation and Foreign Students Department Vjačeslavs Bobrovs
1003. Shiva Narayana Uppu International Cooperation and Foreign Students Department Vjačeslavs Bobrovs
1004. Sagar Prakashbhai Tailor International Cooperation and Foreign Students Department Guntis Ancāns
1005. Justīne Jakuševa Institute of Design Technologies Dana Beļakova
1006. Ksenija Gluško 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1007. Pāvels Novosads 02063 External and Part-Time Studies Department Mihails Gorobecs
1008. Kārlis Bulmers 12100 Institute of Information Technology Mg. sc. ing. Artūrs Blese
1009. Pramod Banjara International Cooperation and Foreign Students Department Artūrs Bartusevičs
1010. Zane Feodorova 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
1011. Nanija Kūma 12100 Institute of Information Technology Vladislavs Minkevičs
1012. Niks Ertmanis 12300 Institute of Applied Computer Systems Ilze Andersone
1013. Roberts Birkants 12300 Institute of Applied Computer Systems Anastasija Špakova
1014. Kārlis Rudāks 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jolanta Goldšteine
1015. Azizakhon Alimova International Cooperation and Foreign Students Department Larisa Iļinska
1016. Santa Krasauska Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1017. Sendija Rakova Institute of Business Engineering and Management Ieva Andersone
1018. Ritvars Mežiels 02064 BALTECH Study Centre Deniss Ščeulovs
1019. Nodirjon Karimov International Cooperation and Foreign Students Department Vladimirs Šatrevičs
1020. Eltaj Babazade International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1021. Kamil Adam Zaborowski International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Boļšakovs
1022. Lauris Leimanis 13100 Institute of Telecommunications Nikolajs Bogdanovs
1023. Rose Marie Charuvil Elizabeth International Cooperation and Foreign Students Department Agnese Stunda-Zujeva
1024. Toms Olands 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Nataļja Budkina
1025. Kashif Ali Tariq International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
1026. Lauris Jākobsons 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1027. Emīls Brics 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
1028. Kintija Čukure RTU Liepāja Affiliation Irina Voronova
1029. Katrīna Bērziņa Institute of Design Technologies Uģis Briedis
1030. Eva Raudziņa 12300 Institute of Applied Computer Systems Jurijs Čižovs
1031. Evita Cucure 12100 Institute of Information Technology Mg. s. ing. Baiba Blumberga
1032. Fazliddin Ismailov International Cooperation and Foreign Students Department Oksana Ivanova
1033. Reinis Rozenbergs 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1034. Aleksandrs Avdejevs 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1035. Abhishek Anjanappa International Cooperation and Foreign Students Department Inna Buņina
1036. Raimonds Survila Egils Liepiņš
1037. Raimonds Kraulis Ventspils Branch of Riga Tehnical University Laila Zemīte
1038. Kristaps Freijs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Matīss Stunda
1039. Arnis Vinters Ventspils Branch of Riga Tehnical University Renāta Varfolomejeva
1040. Manditha Kuruppu Appuhamilage International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1041. Efeja Glinska Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
1042. Ļubava Popova Maija Šenfelde
1043. Laura Balode Institute of Business Engineering and Management Nataļja Lāce
1044. Roberts Krastiņš Emma Šidlovska
1045. Demija Tijāre Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
1046. Krists Pētersons Oskars Liniņš
1047. Ērika Jasvina 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1048. Ksenija Osadcuka 12100 Institute of Information Technology Jānis Pekša
1049. Gustavs Slūtiņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Anastasija Špakova
1050. Signe Dambiņa Institute of Design Technologies Gunta Zommere
1051. Romāns Ostrovskis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valdis Dzērve
1052. Igors Kristiāns Medvedevs RTU Liepāja Affiliation Dmitrijs Ļitvinovs
1053. Emīls Bolmanis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Oskars Grīgs
1054. Aleksandrs Razuvajevs RTU Liepāja Affiliation Andris Priževaitis
1055. Arvīds Vāvere 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1056. Dmitrijs Prigunovs 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1057. Rajapaksha Pathirannahelage Chanuka Rajapaksha International Cooperation and Foreign Students Department Klinta Vilcāne
1058. Mārtiņš Lukjaņenoks 22200 Institute of Labour and Civil Safety Andris Molotanovs
1059. Elvijs Lankovskis-Ķeķis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jeļena Malahova
1060. Ziming Wang International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Jurenoks
1061. Nikita Ponomarjovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Oksana Ņikiforova
1062. Antra Kalniņa 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
1063. Agija Stanke 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Valdis Kampars
1064. Illa Klabe 22200 Institute of Labour and Civil Safety Guntars Bāliņš
1065. Laura Ogorceva RTU Liepāja Affiliation Inga Eriņa
1066. Gundega Līva Lonska 13100 Institute of Telecommunications Alīna Stafecka
1067. Artūrs Ķempelis 12100 Institute of Information Technology Pāvels Rusakovs
1068. Einārs Leckis 12300 Institute of Applied Computer Systems Jānis Eiduks
1069. Raghwendra Kumar International Cooperation and Foreign Students Department Gundars Alksnis
1070. Raghwendra Kumar International Cooperation and Foreign Students Department Gundars Alksnis
1071. Liene Kirķe 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Normunds Balabka
1072. Renārs Žeļezkins 22200 Institute of Labour and Civil Safety Iveta Uka
1073. Gvido Kleins Jānis Kaņeps
1074. Manish Rajeshbhai Sevak International Cooperation and Foreign Students Department Ingars Steiks
1075. Roberta Aina Kaspare Institute of Design Technologies Silvija Kukle
1076. Beāte Zavadska Faculty of Architecture Sandra Treija
1077. Jolanta Graudone 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Pēteris Apse-Apsītis
1078. Sandra Griģe 12100 Institute of Information Technology Mg. sc. ing. Lauma Jokste
1079. Arturs Kušins 12300 Institute of Applied Computer Systems Marina Uhanova
1080. Krišjānis Pinka 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Jānis Kampars
1081. Vusal Orujlu International Cooperation and Foreign Students Department Oksana Ņikiforova
1082. Anete Brenčuka 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Agris Ņikitenko
1083. Justīns Petinens Māris Buiķis
1084. Herta Vītuma Faculty of Architecture Egons Bērziņš
1085. Alise Rūja Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa-Siliņa
1086. Anastasija Ribaka Institute of Design Technologies Agnese Nagle
1087. Artūrs Grullis-Drullis RTU Liepāja Affiliation Andris Priževaitis
1088. Kristaps Zembergs 12100 Institute of Information Technology Mārtiņš Bonders
1089. Armands Kazia 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jānis Veliks
1090. Aivars Skridulis 12300 Institute of Applied Computer Systems Kārlis Laiviņš
1091. Katrīna Buravcova 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jolanta Goldšteine
1092. Rolands Neimanis Juris Kreicbergs
1093. Amanda Pipare 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1094. Rūdolfs Ērkšķis Edgars Kovals
1095. Rama Rao Thakkala Pally International Cooperation and Foreign Students Department Oļģerts Belmanis
1096. Igors Suharevskis Aldis Balodis
1097. Gints Bērziņš 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1098. Umesh Haribhai Vavaliya International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Vība
1099. Elmārs Timoškāns 12100 Institute of Information Technology Jurijs Čižovs
1100. Armands Kozlovskis 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
1101. Anandh Shankar International Cooperation and Foreign Students Department Vjačeslavs Lapkovskis
1102. Zarina Begulova International Cooperation and Foreign Students Department Nataļja Lāce
1103. Dāgs Putniņš 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jegors Fjodorovs
1104. Laura Skladova 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1105. Viktorija Rupato Institute of Business Engineering and Management Ludmila Kasperoviča
1106. Ivonna Mūrniece Institute of Business Engineering and Management Iveta Pokromoviča
1107. Amanda Zelča Aleksandra Mihņenoka
1108. Daniils Gončarovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1109. Leonīds Perminovs 12100 Institute of Information Technology Solvita Bērziša
1110. Muzeeb Ur Rehman - International Cooperation and Foreign Students Department Ilze Andersone
1111. Deniss Bezuščonoks 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1112. Ieva Kalniņa 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Viesturs
1113. Ligita Avsjukova 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
1114. Kaspars Pots 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Oskars Krievs
1115. Ludmila Jakovļeva Ivars Bekmanis
1116. Pāvels Dorohovs 13100 Institute of Telecommunications Jurģis Poriņš
1117. Pavithra Gunasekaran International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Kataševs
1118. Vitālijs Visockis Nataļja Ivaškovska
1119. Aleksandrs Idermans Viktors Gutakovskis
1120. Anastasija Trizna 12100 Institute of Information Technology Andris Ozols
1121. Beatrise Stūre 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Sergejs Gaidukovs
1122. Agne Simanoviča 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1123. Solveiga Krima-Dāve Ilze Judrupa
1124. Ģirts Orols Konstantins Savkovs
1125. Uģis Aramins Institute of Business Engineering and Management Rita Greitāne
1126. Alberts Žagars 12300 Institute of Applied Computer Systems Ainārs Auziņš
1127. Kirils Petrovecs Egils Cēders
1128. Karolina Juganova Institute of Applied Linguistics Larisa Iļinska
1129. Vita Logina Institute of Applied Linguistics Oksana Ivanova
1130. Linda Klindžāne 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jolanta Goldšteine
1131. Oskars Ugulis Artis Kromanis
1132. Svetlana Muravjova Jūlija Freimane
1133. Naleen Kumar Karuppasamy International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Boļšakovs
1134. Agnese Višņevska 13100 Institute of Telecommunications Andis Supe
1135. Kaspars Zaķis 13100 Institute of Telecommunications Andis Supe
1136. Sintija Logina Varis Karitāns
1137. Arnis Leitens Aldis Balodis
1138. Jānis Viesis 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1139. Jeevan Kishore Jujjuvarapu International Cooperation and Foreign Students Department Andis Supe
1140. Dmitrijs Andrejevs 13100 Institute of Telecommunications Andis Supe
1141. Aleksejs Mirnijs 02063 External and Part-Time Studies Department Māris Zeltiņš
1142. Elvis Haritonovs 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1143. Artūrs Ņikuļins 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1144. Evita Pluce 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1145. Artūrs Petrovičs 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1146. Bobur Azizov International Cooperation and Foreign Students Department Klinta Vilcāne
1147. Rolands Cāzers 13100 Institute of Telecommunications Klinta Vilcāne
1148. Anastasija Vologžaņina 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Skaidrīte Reihmane
1149. Madara Brice-Daukševiča 22200 Institute of Labour and Civil Safety Georgijs Kiseļovs
1150. Didzis Lapsa 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Kaspars Ozols
1151. Uvis Spole 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1152. Linda Roze RTU Liepāja Affiliation Rita Greitāne
1153. Artūrs Jaunošāns Institute of Business Engineering and Management Ludmila Kasperoviča
1154. Agnese Pidrika Institute of Business Engineering and Management Jana Eriņa
1155. Klāvs Rudzons Ernests Jansons
1156. Vaira Monta Meldere Institute of Design Technologies Inga Zotova
1157. Arturs Artemjevs 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
1158. Jūlija Spuriņa Institute of Applied Linguistics Tatjana Smirnova
1159. Evija Cibuļska 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Katrina Boločko
1160. Armands Kļaviņš 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Māris Ziema
1161. Raitis Šaripo 12100 Institute of Information Technology Egils Ginters
1162. Heinrihs Kristians Skrodelis 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1163. Andrejs Rotmistrovs Viktors Gutakovskis
1164. Artūrs Aleksandrovičs 12300 Institute of Applied Computer Systems Jurijs Čižovs
1165. Ezozbek Yulchiev International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
1166. Sergejs Muraško Nataļja Ivaškovska
1167. Kārlis Millers Egons Bērziņš
1168. Lūkass Tomass Lukašēvics 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Liene Grigorjeva
1169. Lauma Trautmane Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
1170. Edvīns Krūmiņš Nataļja Ivaškovska
1171. Andrejs Ratuševs Aleksandrs Rumjancevs
1172. Mihails Smirnovs Aleksandrs Rumjancevs
1173. Maksims Princs Aleksandrs Rumjancevs
1174. Andrejs Lavrinovičs Ruslans Muhitovs
1175. Lauris Ziemelis 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Iveta Puķīte
1176. Valērijs Lomaka 02063 External and Part-Time Studies Department Mihails Pudžs
1177. Diāna Tukāne Margarita Urbaha
1178. Jana Logunova 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
1179. Jevgenijs Andersons Pāvels Gavrilovs
1180. Amanda Strakša Kaspars Plotka
1181. Kaspars Fišers 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
1182. Laine Madelāne Tatjana Survilo
1183. Romāns Galaiko 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1184. Annija Lasmane 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1185. Mārtiņš Lapiņš 01B00 Riga Business School Kārlis Jānis Ātrens
1186. Jūlija Topņikova Institute of Design Technologies Inga Dāboliņa
1187. Chukwuma Victor Iheanacho International Cooperation and Foreign Students Department Artūrs Āboltiņš
1188. Anete Heiberga 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1189. Santa Elizabete Kārkliņa 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1190. Daiga Keiša Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
1191. Karīna Hundadze Institute of Business Engineering and Management Deniss Ščeulovs
1192. Vladlens Starovoitovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Eleonora Latiševa
1193. Ervīns Ainārs Balodis Institute of Business Engineering and Management Elīna Gaile-Sarkane
1194. Jekaterina Pankeviča Institute of Business Engineering and Management Iveta Ozoliņa-Ozola
1195. Laura Feldmane 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1196. Arsenijs Rogovs 01B00 Riga Business School Daiga Ērgle
1197. Edvards Kiruks 12300 Institute of Applied Computer Systems Eleonora Latiševa
1198. Elza Priede 01B00 Riga Business School Claudio Andres Rivera
1199. Katrīne Otersone 13100 Institute of Telecommunications Valentīns Popovs
1200. Jānis Skuja 02063 External and Part-Time Studies Department Inga Zicmane
1201. Danils Babašs Ventspils Branch of Riga Tehnical University Inga Zicmane
1202. Ahmed Gamal Ezzeldin Mohamed Ibrahim Mowafy International Cooperation and Foreign Students Department Ingars Steiks
1203. Emīls Zalcmanis Ainārs Āboltiņš
1204. Agnese Katlapa Ainārs Āboltiņš
1205. Zigmārs Kalniņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
1206. Ilona Valdmane 01B00 Riga Business School Raimonds Lieksnis
1207. Bhargav Vegi International Cooperation and Foreign Students Department Andrejs Romānovs
1208. Bharath Sugali Krishna Naik International Cooperation and Foreign Students Department Arnis Lektauers
1209. Sanchu George International Cooperation and Foreign Students Department Arnis Lektauers
1210. Pauls Jānis Auziņš Māris Gailis
1211. Mihails Mišutkins Jānis Kaņeps
1212. Mārtiņš Zernis 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Iveta Puķīte
1213. Samanta Gavare 12300 Institute of Applied Computer Systems Jurijs Čižovs
1214. Aleksandrs Matkevičs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ivars Raņķis
1215. Dany Davis International Cooperation and Foreign Students Department Egils Ginters
1216. Olga Zīle 02063 External and Part-Time Studies Department Viesturs Bražis
1217. Evita Zīle Institute of Design Technologies Gunta Zommere
1218. Viktors Sidorovs Pāvels Gavrilovs
1219. Kristaps Paļskis Aldis Balodis
1220. Normunds Krontāls Māris Hauka
1221. Ainārs Zībarts 02063 External and Part-Time Studies Department Ingars Steiks
1222. Ņikita Grišmanovskis Ļubova Kirillova
1223. Viktors Ananičs 13100 Institute of Telecommunications Andis Supe
1224. Jānis Lakševics 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Remo Merijs-Meri
1225. Sandis Ziediņš 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jurijs Ozoliņš
1226. Pāvels Tihomirovs 02063 External and Part-Time Studies Department Aleksandrs Korjakins
1227. Aleksandrs Sergijenko Aleksejs Kataševs
1228. Emīlija Vija Ploriņa Aldis Balodis
1229. Iļja Sosunovs Aleksejs Kataševs
1230. Deniss Kiseļovs 02063 External and Part-Time Studies Department Diāna Žalostība
1231. Semih Yoltan International Cooperation and Foreign Students Department Mārīte Kirikova
1232. Sofja Batalova 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Šalma-Ancāne
1233. Jānis Ruicēns 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Zvirgzdiņš
1234. Jurģis Prikulis Faculty of Architecture Renāte Čaupale
1235. Jānis Pohevičs 02063 External and Part-Time Studies Department Ivars Raņķis
1236. Vinay Nannapaneni International Cooperation and Foreign Students Department Ģirts Zariņš
1237. Dhana Srivalli Golukonda International Cooperation and Foreign Students Department Ņikita Kočanovs
1238. Gusts Svarinskis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Vunders Zitāns
1239. Andris Kozinda 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Jānis Uzulēns
1240. Tatjana Kolomenčikova Institute of Design Technologies Gunta Zommere
1241. Kristīne Daņiļenko 22200 Institute of Labour and Civil Safety Gunita Sudāre
1242. Ksenija Klementjeva 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Oksana Pavļenko
1243. Andrejs Svetlovs 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1244. Agnija Onukrāne 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
1245. Jānis Andersons 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Dmitrijs Bļizņuks
1246. Imants Pulkstenis 02063 External and Part-Time Studies Department Mihails Pudžs
1247. Matīss Cišs Deniss Brodņevs
1248. Darja Bistrova 12100 Institute of Information Technology Vineta Minkēviča
1249. Giacomo Muraro International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1250. Vladislavs Siņicins 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Ineta Geipele
1251. Matīss Zemturis 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1252. Sachin Pannegar International Cooperation and Foreign Students Department Ģirts Zariņš
1253. Miķelis Gulbis 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1254. Maksims Drozdovičs 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
1255. Yahya Abdulraheem Hamdan Alshwaily International Cooperation and Foreign Students Department Oļegs Jakovļevs
1256. Regina Gaynulina International Cooperation and Foreign Students Department Aleksandrs Fedotovs
1257. Andis Cīrulis 01B00 Riga Business School Raivis Lucijanovs
1258. Laura Sprudzāne 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
1259. Sindija Balode Sarmīte Barvika
1260. Egils Zvejnieks 02063 External and Part-Time Studies Department Aleksandrs Korjakins
1261. Rajanikanth Doddagadiganahalli Nage Gowda International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Serdjuks
1262. Edijs Matīss Māris Hauka
1263. Arnis Šmidriņš 02063 External and Part-Time Studies Department A.Dolgicers
1264. Ieva Elizabete Brudne Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
1265. Emma Moroza Jānis Eiduks
1266. Alīna Ārenta 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Zane Ābelniece
1267. Vlada Gračova Hermanis Sorokins
1268. Elvija Vanaga Aleksandra Mihņenoka
1269. Ingus Mastiņš 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1270. Jānis Krūms Margarita Urbaha
1271. Anete Tauriņa RTU Liepāja Affiliation Ieva Andersone
1272. Madara Ārente Institute of Design Technologies Baiba Lukaševiča
1273. Parvizs Šihalijevs Vladislavs Jevstigņejevs
1274. Arnita Spule 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Andris Šutka
1275. Sergejs Žizņevskis 13200 Institute of Radioelectronics Māris Zeltiņš
1276. Ralfs Osītis Māris Gailis
1277. Miks Jātnieks Mārtiņš Kleinhofs
1278. Toms Mārtiņš Sīmanis 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
1279. Atis Žvagiņš 02063 External and Part-Time Studies Department Mārtiņš Vilnītis
1280. Liene Pēkšēna 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Andrejs Matvejevs
1281. Paula Dīriņa 02064 BALTECH Study Centre Jānis Grabis
1282. Valters Gotlaufs Jānis Lungevičs
1283. Raimonds Ratniks 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Iļja Galkins
1284. Paula Mangule 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1285. Alīsija Kislicka 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1286. Valērija Kuranova 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Inesa Bušovska
1287. Gundega Selga Horste Inesa Bušovska
1288. Mihails Šepeļevs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Aivars Pumpurs
1289. Aivars Gailis 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Ineta Geipele
1290. Reinis Jānis Silavs 12300 Institute of Applied Computer Systems Anita Finke
1291. Valters Veinbergs 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Viesturs
1292. Ivars Buls 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Ineta Geipele
1293. Moahamad Salih Ali Khableel International Cooperation and Foreign Students Department Edgars Pudzis
1294. Laura Kļava 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
1295. Alise Ciema 02064 BALTECH Study Centre Jānis Mazais
1296. Aleksis Pauls Lindemanis Jānis Lungevičs
1297. Rinalds Puriņš 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Ingars Steiks
1298. Valdis Gavars 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Katrina Boločko
1299. Krists Venterzutis Natālija Mozga
1300. Elīna Ērgle Institute of Design Technologies Inita Rudzīte
1301. Aleksandrs Repins 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Ansis Avotiņš
1302. Igors Jušanovs Guntis Strautmanis
1303. Anna Kristiāna Dāve Faculty of Architecture Egons Bērziņš
1304. Džeina Kleina RTU Liepāja Affiliation Konstantins Didenko
1305. Ņikita Kudrjaševs 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
1306. Henrijs Vīgants Margarita Urbaha
1307. Madara Marcinkus Faculty of Architecture Edgars Bondars
1308. Gatis Jaunzems 02063 External and Part-Time Studies Department Oskars Krievs
1309. Kaspars Zaķis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Ineta Tērauda
1310. Muthu Sankar Venkatachalam International Cooperation and Foreign Students Department Oksana Ņikiforova
1311. Jānis Krūmiņš 02063 External and Part-Time Studies Department S.Rubene
1312. Dmitrijs Balackis 02063 External and Part-Time Studies Department B.Gaujēna
1313. Evija Biseniece 02063 External and Part-Time Studies Department S.Rubene
1314. Lasha Koniashvili International Cooperation and Foreign Students Department Genādijs Šahmenko
1315. Vitālijs Rudkovskis Artis Kromanis
1316. Aleksejs Umanskis 12300 Institute of Applied Computer Systems Alla Anohina-Naumeca
1317. Jānis Melnis 02063 External and Part-Time Studies Department Verners Straupe
1318. Alexander Bykov 12100 Institute of Information Technology Vitālijs Boļšakovs
1319. Tatjana Zaharova Aloizs Lešinskis
1320. Sandra Šlara Igors Smirnovs
1321. Oskars Kroniņš 02063 External and Part-Time Studies Department Juris Smirnovs
1322. Rathish Mariappan International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1323. Aigars Lagzdiņš Ventspils Branch of Riga Tehnical University Laila Zemīte
1324. Vladislavs Šiškins 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Jānis Zaķis
1325. Daina Baumane 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
1326. Dāvis Kokins 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Matīss Eriņš
1327. Reinis Rītiņš 12100 Institute of Information Technology Henrihs Gorskis
1328. Ojārs Stūre 01B00 Riga Business School D.Auers
1329. Liene Siliņa Institute of Design Technologies Inga Dāboliņa
1330. Anna Korvena Kosakovska 02064 BALTECH Study Centre Jeļena Titko
1331. Deepak Tumkur Shivanandaiah International Cooperation and Foreign Students Department Gundars Alksnis
1332. Signe Zommere Institute of Design Technologies Gaļina Terļecka
1333. Mārtiņš Vilhoviks 02063 External and Part-Time Studies Department Ēriks Vonda
1334. Ints Gruzītis Ēriks Vonda
1335. Asghar Khan International Cooperation and Foreign Students Department Igors Smirnovs
1336. Santa Bērziņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Māris Turks
1337. Arjun Mohan International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1338. Yuliya Bazhenava Guntis Strautmanis
1339. Varunkumar Pandiarajan International Cooperation and Foreign Students Department Jurijs Merkurjevs
1340. Rūta Zariņa 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristaps Rubenis
1341. Lelde Svarāne Armands Leitāns
1342. Anta Guzika Sergejs Kuzņecovs
1343. Vladimirs Ankudovičs Jeļena Stepanova
1344. Mārtiņš Mukāns Viktors Ivanovs
1345. Arnolds Kadiķis 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Bērziņš
1346. Andris Bačkurs Irina Voronova
1347. Agnete Zanda Dzirkale Uldis Kamols
1348. Nigar Ayyubova International Cooperation and Foreign Students Department Ieva Andersone
1349. Roberts Pozņaks 12300 Institute of Applied Computer Systems Eleonora Latiševa
1350. Roberts Grunte Mārtiņš Kleinhofs
1351. Austris Bogdanovs 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Ansis Avotiņš
1352. Kristens Raščevskis Oskars Liniņš
1353. Dmitrijs Kuzņecovs Vladimirs Iriškovs
1354. Natālija Korņeva Viktors Feofanovs
1355. Dmitrijs Siņica Guntis Strautmanis
1356. Diāna Reinfelde Tatjana Survilo
1357. Raitis Kols 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Vanags
1358. Everita Glazīrina Institute of Design Technologies Inese Ziemele
1359. Kristīne Viktorija Kūle Irīna Boiko
1360. Mārtiņš Nābels-Šneiders 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jurijs Dehtjars
1361. Dana Šelkovņikova 12100 Institute of Information Technology Inese Poļaka
1362. Deins Alksnis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Valdis Kokars
1363. Agate Kauliņa 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
1364. Anna Marija Zīdere-Laizāne 01B00 Riga Business School Andrejs Dzedons
1365. Arsenijs Mamikoņans 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1366. Elizabete Liene Šterna 12100 Institute of Information Technology Jānis Bicāns
1367. Edgars Mežvēvers 22200 Institute of Labour and Civil Safety Valentīna Urbāne
1368. Valērija Križanovska 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Solveiga Grīnberga
1369. Bhumika Vallabhbhai Dobariya International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Lūsis
1370. Sarankarthik Parthiban International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Lūsis
1371. Aleksejs Šomins 02063 External and Part-Time Studies Department Vitālijs Lūsis
1372. Daniils Aleksandrovs-Moisejs 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
1373. Viktors Proščenko Valentīns Popovs
1374. Armands Ostrovskis 13100 Institute of Telecommunications Jānis Braunfelds
1375. Jevgēnijs Koņevs 13100 Institute of Telecommunications Vjačeslavs Bobrovs
1376. Aleksandrs Ostapenko Ļubova Kirillova
1377. Marks Ivanovs Oksana Iščuka
1378. Pjotrs Borisenko Edgars Ēķis
1379. Richard Stanley - International Cooperation and Foreign Students Department Igors Smirnovs
1380. Kristofers Dmitruks Deniss Brodņevs
1381. Shaban Aslam International Cooperation and Foreign Students Department Deniss Brodņevs
1382. Shokhbos Mukhamedov International Cooperation and Foreign Students Department Māris Hauka
1383. Mārtiņš Lisovs Deniss Brodņevs
1384. Haralds Rukmanis Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
1385. Islombek Nazarov International Cooperation and Foreign Students Department Gaļina Merkurjeva
1386. Valentīna Začiņajeva Institute of Design Technologies Inese Ziemele
1387. Aleksejs Batenko 02064 BALTECH Study Centre Uldis Cimdiņš
1388. Yosuman Makhadova 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1389. Alisher Urunov 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1390. Laima Kamzola 12300 Institute of Applied Computer Systems Alla Anohina-Naumeca
1391. Valters Veispals Aleksandrs Okss
1392. Ieva Viola Babre Institute of Applied Linguistics Inese Kočote
1393. Adrija Enrika Ēdele Institute of Applied Linguistics Marina Platonova
1394. Zayniddin Umarov International Cooperation and Foreign Students Department Oksana Ivanova
1395. Andrejs Kučerjavijs 13100 Institute of Telecommunications Pēteris Gavars
1396. Melānija Ivulāne 13100 Institute of Telecommunications Irina Kļevecka
1397. Lauris Kūms 13200 Institute of Radioelectronics Guntars Balodis
1398. Reinis Graviņš 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Valdis Kampars
1399. Mārtiņš Arbidāns 02063 External and Part-Time Studies Department Dmitrijs Serdjuks
1400. Ieva Stafecka 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Liene Plūduma
1401. Edgars Bariss Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
1402. Jokhongir Abdulakhatov International Cooperation and Foreign Students Department Antra Roskoša
1403. Ksenija Vaškēviča Institute of Applied Linguistics Larisa Iļinska
1404. Sofja Pašina Institute of Applied Linguistics Marina Platonova
1405. Yashdeepsinh Pradhumansinh Vashi International Cooperation and Foreign Students Department Sigurds Jaundālders
1406. Elīna Vilka 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Edžus Žeiris
1407. Ance Maija Kampe 12300 Institute of Applied Computer Systems Aleksejs Jurenoks
1408. Ervīns Patmalnieks 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Valerijs Zagurskis
1409. Artūrs Leškovskis 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Aivars Pumpurs
1410. Reinis Gaņģis 01B00 Riga Business School Jānis Grēviņš
1411. Emīls Dimitrovs 12100 Institute of Information Technology Jānis Kampars
1412. Ņikita Burčeņa 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1413. Andars Lūkass 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1414. Alīna Platonova 12100 Institute of Information Technology Arnis Kiršners
1415. Juris Indāns 02063 External and Part-Time Studies Department Andris Paeglītis
1416. Jānis Lielmanis Faculty of Architecture Marts Švēde
1417. Oto Mārtiņš Cērps Gundars Zalcmanis
1418. Junita Āriņa Institute of Business Engineering and Management Guna Ciemleja
1419. Vladislavs Jasinskis Vladimirs Iriškovs
1420. Aleksandrs Jasjukovičs 02063 External and Part-Time Studies Department Nikolajs Breners
1421. Dmitrijs Kraiņiks 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1422. Sukhil Mundur Sudhakaran International Cooperation and Foreign Students Department Arnis Lektauers
1423. Vineta Haritonova Institute of Design Technologies Toms Mūrnieks
1424. Daina Novikova Institute of Design Technologies Agrita Krieviņa-Siliņa
1425. Līga Mašinska Jānis Rudņevs
1426. Beate Zlaugotne Institute of Design Technologies Inese Ziemele
1427. Andris Skerškāns 02063 External and Part-Time Studies Department D.Serdjuks
1428. Chetan Sharma International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Vība
1429. Veronika Ņesteroviča 13100 Institute of Telecommunications Andis Supe
1430. Sergejs Seļaņins Ventspils Branch of Riga Tehnical University Oļegs Sļiskis
1431. Vladislavs Glugovskis Ilmārs Ozoliņš
1432. Mohamed Medhat Abdelrehim Mohamed Hussein International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
1433. Arta Bite Ilze Judrupa
1434. Havva Dagdelen International Cooperation and Foreign Students Department Jans Jeļinskis
1435. Sumanth Chowdary Potturi International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1436. Alīna Afanasjeva 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Raja Kočanova
1437. Annija Sleže 22200 Institute of Labour and Civil Safety Jānis Vaivods
1438. Deniss Nikandrovs Institute of Business Engineering and Management Vladimirs Šatrevičs
1439. Laura Kudiņa Faculty of Architecture Dace Kalvāne
1440. Diāna Puķīte Kaspars Burbeckis
1441. Ivo Bendrats 22200 Institute of Labour and Civil Safety Uģis Vējš
1442. Uldis Aizups 22200 Institute of Labour and Civil Safety Guntars Bāliņš
1443. Normunds Feldbergs 22200 Institute of Labour and Civil Safety Georgijs Kiseļovs
1444. Oskars Kurpnieks 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Oskars Grīgs
1445. Aleksandrs Koršunovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Ilze Andersone
1446. Andis Romanovs Ilze Judrupa
1447. Viktorija Rāviņa 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Kaspars Plotka
1448. Sanda Kronberga Jurijs Dehtjars
1449. Mārtiņš Zālītis 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jānis Kajaks
1450. Jēkabs Lielmanis 02064 BALTECH Study Centre Jelena Pečerska
1451. Jānis Bremanis 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
1452. Jūlija Medvedeva 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Irina Voronova
1453. Linards Čudars Ineta Geipele
1454. Farmonjon Akmalov International Cooperation and Foreign Students Department Nadežda Koleda
1455. Svetlana Carenko 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1456. Svetlana Carenko 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1457. Anna Peiseniece 02064 BALTECH Study Centre Uldis Cimdiņš
1458. Mijo Joseph Kannath International Cooperation and Foreign Students Department Konstantins Kozlovskis
1459. Rihards Pranis 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Jānis Vanags
1460. Kristiāns Spūlis 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1461. Mārcis Aizkalns Institute of Business Engineering and Management Judīte Jakubāne
1462. Santa Vīmane 12100 Institute of Information Technology Mārtiņš Bonders
1463. Inga Rūķe 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1464. Iļja Sergejevs Māris Hauka
1465. Linda Vītoliņa Aleksejs Kataševs
1466. Diāna Mironova 12300 Institute of Applied Computer Systems Larisa Zaiceva
1467. Aleksandrs Aksenovskis 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1468. Rūta Liflande Institute of Business Engineering and Management Inese Suija-markova
1469. Andris Kitts Viktors Feofanovs
1470. Evita Zarkeviča 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Jegors Fjodorovs
1471. Grigorijs Škuļteckis Aldis Balodis
1472. Matīss Broks 12300 Institute of Applied Computer Systems Pāvels Rusakovs
1473. Sarmīte Kaupuža 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Kristīne Gorbunova
1474. Marina Ogay International Cooperation and Foreign Students Department Larisa Iļinska
1475. Azat Kalimbayev International Cooperation and Foreign Students Department Olga Kononova
1476. Agneta Muceniece 12300 Institute of Applied Computer Systems Mārīte Kirikova
1477. Laura-Jolanta Aberfelde 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Mārcis Dzenis
1478. Evija Reimane 12100 Institute of Information Technology Dr. sc. ing. Edžus Žeiris
1479. Nauris Melnbārdis Ventspils Branch of Riga Tehnical University Inga Zicmane
1480. Kristīne Sviridjuka Ventspils Branch of Riga Tehnical University Renāta Varfolomejeva
1481. Roberts Sergijevskis Ivo Vaicis
1482. Sanjay Rajni Vejanand International Cooperation and Foreign Students Department Edgars Kovals
1483. Rūdolfs Duburs Ventspils Branch of Riga Tehnical University Renāta Varfolomejeva
1484. Zane Bērzkalne-Liepkalne 12300 Institute of Applied Computer Systems Natālija Prokofjeva
1485. Jēkabs Šmits Faculty of Architecture Egons Bērziņš
1486. Ernests Stūriška Gundars Lācis
1487. Valters Vēciņš 12300 Institute of Applied Computer Systems Agris Ņikitenko
1488. Piyush Oswal International Cooperation and Foreign Students Department Vitālijs Beresņevičs
1489. Aashi Kaushik International Cooperation and Foreign Students Department Ivo Vaicis
1490. Renāts Tutiņš Vladislavs Jevstigņejevs
1491. Kaspars Sproģis 02063 External and Part-Time Studies Department Anatolijs Borodiņecs
1492. Kirils Katanovs Mārtiņš Kleinhofs
1493. Aregaks Avetjans Faculty of Architecture Alisa Koroļova
1494. Elvijs Vikštrems Faculty of Architecture Uģis Bratuškins
1495. Aleksandrs Okss Pēteris Eizentāls
1496. Kārlis Šteinerts 02063 External and Part-Time Studies Department Kristīna Bērziņa
1497. Kaspars Kalniņš-Kalnmalis 02063 External and Part-Time Studies Department Ivars Raņķis
1498. Amanda Brizga Vladislavs Ņesterovskis
1499. Dmitrijs Zaiko 12100 Institute of Information Technology Antons Patļins
1500. Santa Odmiņa Māris Gailis
1501. Emīls Melders 12100 Institute of Information Technology Jānis Grabis
1502. Genādijs Jeņičeks Aleksandrs Zaslavskis
1503. Arvīds Nātiņš Jānis Rudzītis
1504. Imants Loškarevs 11100 Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering Ingars Steiks
1505. Laine Bogomazova 13100 Institute of Telecommunications Sandis Spolītis
1506. Harshilkumar Yogeshbhai Patel International Cooperation and Foreign Students Department Jurģis Poriņš
1507. Vladislavs Kergets 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
1508. Mārtiņš Lērums 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
1509. Ineta Eversa 22501 Department of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics and Management Iveta Puķīte
1510. Vadims Romaņenko Vladimirs Iriškovs
1511. Artūrs Galītis Mareks Mezītis
1512. Edgars Stuļģis Jeļena Stepanova
1513. Dmitrii Ivanov International Cooperation and Foreign Students Department Viesturs Bražis
1514. Ģirts Cinkus Pjotrs Trifonovs-Bogdanovs
1515. Renāte Raubišķe Institute of Design Technologies Inga Zotova
1516. Renāte Melngaile 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Jānis Veliks
1517. Jyothi Prasad Gandreddi International Cooperation and Foreign Students Department Artis Kromanis
1518. Vamsi Andra International Cooperation and Foreign Students Department Artis Kromanis
1519. Sarath Kumar Babu International Cooperation and Foreign Students Department Aleksejs Tatarinovs
1520. Nursultonbek Akanov International Cooperation and Foreign Students Department Jānis Grundspeņķis
1521. Linda Elksnīte 12200 Institute of Computer Control, Automation and Computer Engineering Katrina Boločko
1522. Līva Kalniņa Institute of Design Technologies Baiba Lukaševiča
1523. Pengbo Cong International Cooperation and Foreign Students Department Ali Arshad
1524. Irina Samoiļenko Kristaps Freimanis
1525. Agris Asups 22200 Institute of Labour and Civil Safety Kristaps Kolbergs
1526. Sergejs Pokatovs 13100 Institute of Telecommunications Toms Salgals
1527. Oļegs Djačenko 13100 Institute of Telecommunications Elmārs Lipenbergs
1528. Didzis Otomers 22500 Institute of Construction Entrepreneurship and Real Estate Economics Jurijs Grizāns
1529. Danilo Andreozzi International Cooperation and Foreign Students Department Inga Eriņa
1530. Lucas Brandao Rodrigues International Cooperation and Foreign Students Department Ali Arshad
1531. Amrinder Singh International Cooperation and Foreign Students Department Ingars Steiks
1532. Miks Garjāns 11000 Faculty of Power and Electrical Engineering Matīss Stunda
1533. Sijo Jose International Cooperation and Foreign Students Department Dmitrijs Rusovs
1534. Artjoms Semjonovs Ventspils Branch of Riga Tehnical University Josifs Survilo
1535. Sudhanbalaji Karthikeyan International Cooperation and Foreign Students Department Sandis Spolītis
1536. Beāte Krauze Inna Dovladbekova
1537. Alīna Reķēna 14000 Faculty of Material Science and Applied Chemistry Kristīne Veģere
1538. Una Īle Faculty of Architecture Marts Švēde
1539. Māris Ancāns 12300 Institute of Applied Computer Systems Ēvalds Urtāns
1540. Artjoms Ščipanovs 12300 Institute of Applied Computer Systems Marina Uhanova