Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Ratiņkrēsla elektrisko mašīnu un baterijas salāgojošo pārveidotāju vadības metožu salīdzināšana un analīze"
Title in English "Comparison and analysis of control methods of wheelchair electrical machines and battery interface converters"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor Iļja Galkins
Reviewer Pēteris Apse-Apsītis
Abstract Maģistra darbs ir veltīts ortopēdiskās un sociālās rehabilitācijas adaptīvo, asistējošo kustības palīglīdzekļu izpētei. Darba mērķis – salīdzināt ratiņkrēslos pielietojamas piedziņas elektrisko mašīnu un bateriju salāgojošo pārveidotāju vadības metodes ar mērķi noteikt visatbilstošāko konkrētajam pielietojumam. Darba teorētiskajā daļā ir aprakstīti sinhronie dzinēji ar pastāvīgiem magnētiem, kā pamats piedziņai, ir aprakstītas dažādas spēka daļu topoloģijas kā arī ir aprakstītas dažādas vadības metodes. Darba praktiskajā daļā ir salīdzinātas dažādas vadības metodes. Maģistra darbs ir izstrādāts Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda (ERAF) projekta Nr. 1.1.1.1/16/A/147 “Elektrisko, informācijas un materiālu tehnoloģiju izstrāde un izpēte zema ātruma rehabilitācijas transportlīdzekļiem personām ar īpašām vajadzībām” ietvaros. Maģistra darbs satur 49 lapas, 31 attēlu, 3 tabulas, 16 bibliogrāfiskos nosaukumus.
Keywords Ratiņkrēsls ar elektrisko piedziņu, vadības metodes, piedziņa, sinhronie dzinēji, modelēšana
Keywords in English Powered wheelchair, control methods, electrical drives, synchronous machines, simulation
Language lv
Year 2018
Date and time of uploading 07.06.2018 20:06:47