| Abstract |
Rozevska, P. Mārketinga stratēģijas izstrādes projekts jaunu klientu piesaistei apdrošināšanas sabiedrībā. Bakalaura darbs / vad. Kreicbergs, T. (2026). Rīga: RTU IEVF, pirmā cikla bakalaura profesionālā studiju programma “Uzņēmējdarbība un vadīšana”, 73 lpp.
Bakalaura darbs rakstīts latviešu valodā, to veido ievads, trīs daļas, secinājumi un priekšlikumi.
Darba apjoms ir 73 lpp., tajā iekļauti 18 attēli un 24 tabulas. Izmantotajā literatūras un avotu sarakstā
ietverti 17 avoti latviešu un 15 avoti angļu valodā.
Darba mērķis: Izvērtēt AAS BALTA jaunu klientu piesaistes praksi un, balstoties uz teorētisko un praktisko analīzi, izstrādāt mārketinga stratēģijas projektu jaunu klientu piesaistei.
Pirmajā darba daļā sniegts AAS BALTA uzņēmuma raksturojums, analizēts nedzīvības
apdrošināšanas tirgus un konkurences vide. Novērtēta uzņēmuma esošā jaunu klientu piesaistes prakse, tostarp kampaņu sistēma, daudzkanālu komunikācijas pieeja un klientu pieredzes vadība.
Identificēti galvenie izaicinājumi un nepilnības jaunu klientu piesaistē.
Otrajā darba daļā aplūkots mārketinga stratēģijas jēdziens un tās izstrādes principi un posmi, analizētas jaunu klientu piesaistes pieejas un klientu ceļš mārketingā. Aprakstīts patērētāja pirkšanas lēmuma pieņemšanas piecu posmu modelis, digitālā mārketinga loma uzņēmuma stratēģijā, kā arī integrētās mārketinga komunikācijas teorētiskie pamati.
Trešajā darba daļā, balstoties uz analītiskajā un teorētiskajā daļā iegūtājām atziņām, kā arī autores veiktās mājdzīvnieku īpašnieku aptaujas, izstrādāts gada ilguma integrētās mārketinga kampaņas projekts “Ķepas drošībā ar BALTA”. Projekta mērķis ir jaunu klientu piesaiste mājdzīvnieku apdrošināšanas segmentā. Tas ietver komunikācijas kanālu plānu, resursu un laika plānu, finanšu aprēķinus, sagaidāmos rezultātus un risku novērtējumu.
Nozīmīgākie rezultāti: Pētījuma gaitā kontatēts, ka Latvijas nedzīvības apdrošināšanas tirgus izaugsmes tempa palēnināšanās prasa stratēģiski pārdomātu pieeju jaunu klientu piesaistei.
Mājdzīvnieku apdrošināšanas tirgus Latvijā ir nepietiekami izmantots, jo apdrošināti ir vien 2-3%
mājdzīvnieku. Autores veiktā aptauja (n=87) apliecināja, ka galvenais šķērslis apdrošināšanas iegādei ir informācijas trūkums, nevis cena. Turklāt 75,8% respondentu pozitīvi vērtē bezmaksas perioda piedāvājumu. Izstrādātais kampaņas projekts “Ķepas drošībā ar BALTA” ar vēstījumu “Pirmos trīs mēnešus uzsauc BALTA” paredz 5000 jaunu klientu piesaisti gada laikā ar klienta piesaistes
izmaksām 20 EUR. |