Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Satiksmes drošības un estētiskās prasības ceļa pārvadu starpbalstu projektēšanā” („Autoceļa A5 pārvada pār autoceļu A6 rekonstrukcijas projekts”)
Nosaukums angļu valodā „Traffic Safety and Aesthetic Requirements in Overpass Pier Design” („Reconstruction Projects of Road A5 Overpass over Road A6”)
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs I.Rozentāle
Recenzents doc. V.Putmaērglis
Anotācija Bakalaura darbs ir izstrādāts par tēmu Satiksmes drošības un estētiskās prasības ceļa pārvadu starpbalstu projektēšanā. Tā ietvaros veikta ceļu satiksmes negadījumu statistikas datu izpēte par negadījumiem zem autoceļu pārvadiem Latvijā un citur pasaulē, starpbalstu izvietojuma, formas un aizsardzības projektēšanas normatīvo prasību un estētisko kritēriju apkopojums, kā arī izpētīta Rīgas un tās apkārtnē esošo autoceļu pārvadu starpbalstu atbilstība satiksmes drošības un estētiskajām prasībām. Ceļu satiksmes negadījumu analīze un iegūtie rezultāti rāda, ka zem autoceļu pārvadiem notiekošie negadījumi ir autobraucējiem vieni no dzīvībai visbīstamākajiem. Pētījuma rezultātā apkopotā informācija liecina, ka tiltu starpbalstu projektēšanā ievērtējamo estētisko kritēriju ir lērums, taču vizuāli skaista un apkārtējā vidē iederīga tilta projektēšanā nepieciešams ievērot tikai dažus no tiem. Lai gan Latvijas tiltu projektēšanas standartos nav minētas prasības, kas attiektos uz būves estētiku, ikviena sevi cienoša inženiera pienākums būtu rast labāko kombināciju starp efektivitāti, ekonomiju un tilta vizuālo izskatu. Inženierprojekta daļas ietvaros izstrādāts autoceļa A5 Salaspils Babīte pārvada pār autoceļu A6 Rīga Daugavpils rekonstrukcijas būvprojekts. Esošais autoceļa pārvads būvēts 1972.gadā, tā konstrukcija ir novecojusi un pārvada galvenie bojājumu iemesli saistīti ar tā izgatavošanas un uzturēšanas trūkumiem. Jaunais tilta projekts paredz divlaidumu nepārtrauktu spriegbetona siju konstrukciju ar starpbalstiem zemāk esošā autoceļa brauktuvju centrālajā sadalošajā joslā. Tilta kopējais garums 60,00m, tā kopējais platums 13,90m, kuru veido 9,5m plata brauktuve un 1,20m platas gājēju ietves abās pārvada pusēs. Inženierprojekta izstrādē veikti konstrukciju aprēķini, izstrādātas tehniskās specifikācijas, kā arī sastādīts darbu daudzumu saraksts un aprēķinātas provizoriskās pārvada izmaksas. Darbs sastāv no 205 lapām, 101 attēla, 4 tabulām, 29 izmantotās literatūras avotiem, 2 pielikumiem un 28 konstrukciju rasējumiem.
Atslēgas vārdi Tiltu estētika, starpbalstu estētika, starpbalstu satiksmes drošības prasības
Atslēgas vārdi angļu valodā Bridge Aesthetics, Pier Aesthetics, Traffic Safety requirements for Pier Design
Valoda lv
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 14.01.2014 14:00:10