Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Satiksmes drošības un estētiskās prasības ceļa pārvadu starpbalstu projektēšanā” („Autoceļa A5 pārvada pār autoceļu A6 rekonstrukcijas projekts”)
Title in English „Traffic Safety and Aesthetic Requirements in Overpass Pier Design” („Reconstruction Projects of Road A5 Overpass over Road A6”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor I.Rozentāle
Reviewer doc. V.Putmaērglis
Abstract Bakalaura darbs ir izstrādāts par tēmu Satiksmes drošības un estētiskās prasības ceļa pārvadu starpbalstu projektēšanā. Tā ietvaros veikta ceļu satiksmes negadījumu statistikas datu izpēte par negadījumiem zem autoceļu pārvadiem Latvijā un citur pasaulē, starpbalstu izvietojuma, formas un aizsardzības projektēšanas normatīvo prasību un estētisko kritēriju apkopojums, kā arī izpētīta Rīgas un tās apkārtnē esošo autoceļu pārvadu starpbalstu atbilstība satiksmes drošības un estētiskajām prasībām. Ceļu satiksmes negadījumu analīze un iegūtie rezultāti rāda, ka zem autoceļu pārvadiem notiekošie negadījumi ir autobraucējiem vieni no dzīvībai visbīstamākajiem. Pētījuma rezultātā apkopotā informācija liecina, ka tiltu starpbalstu projektēšanā ievērtējamo estētisko kritēriju ir lērums, taču vizuāli skaista un apkārtējā vidē iederīga tilta projektēšanā nepieciešams ievērot tikai dažus no tiem. Lai gan Latvijas tiltu projektēšanas standartos nav minētas prasības, kas attiektos uz būves estētiku, ikviena sevi cienoša inženiera pienākums būtu rast labāko kombināciju starp efektivitāti, ekonomiju un tilta vizuālo izskatu. Inženierprojekta daļas ietvaros izstrādāts autoceļa A5 Salaspils Babīte pārvada pār autoceļu A6 Rīga Daugavpils rekonstrukcijas būvprojekts. Esošais autoceļa pārvads būvēts 1972.gadā, tā konstrukcija ir novecojusi un pārvada galvenie bojājumu iemesli saistīti ar tā izgatavošanas un uzturēšanas trūkumiem. Jaunais tilta projekts paredz divlaidumu nepārtrauktu spriegbetona siju konstrukciju ar starpbalstiem zemāk esošā autoceļa brauktuvju centrālajā sadalošajā joslā. Tilta kopējais garums 60,00m, tā kopējais platums 13,90m, kuru veido 9,5m plata brauktuve un 1,20m platas gājēju ietves abās pārvada pusēs. Inženierprojekta izstrādē veikti konstrukciju aprēķini, izstrādātas tehniskās specifikācijas, kā arī sastādīts darbu daudzumu saraksts un aprēķinātas provizoriskās pārvada izmaksas. Darbs sastāv no 205 lapām, 101 attēla, 4 tabulām, 29 izmantotās literatūras avotiem, 2 pielikumiem un 28 konstrukciju rasējumiem.
Keywords Tiltu estētika, starpbalstu estētika, starpbalstu satiksmes drošības prasības
Keywords in English Bridge Aesthetics, Pier Aesthetics, Traffic Safety requirements for Pier Design
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 14.01.2014 14:00:10