Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Tērauda – dzelzsbetona kompozīto tiltu pielietojuma efektivitātes analīze” ("Autoceļa tilts pāri Dīvajas upei, Skrīveri")
Nosaukums angļu valodā "Usage Effeciency Analysis of Steel-Reinforced Concrete Composite Bridges" ("Road Bridge over the River Divaja in Skriveri")
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs A.Paeglītis
Recenzents lekt. V.Straupe
Anotācija Rīgas Tehniskās universitātes studentes Marijas Grušinskas bakalaura darba tēma ir Tēraud-dzelzsbetona kompozīto tiltu pielietojuma efektivitātes analīze. Pētījuma objekts kompozīto tiltu būvniecība, materiālu īpašības un kopdarbības principi. Bakalaura darba mērķis salīdzinot tērauda un dzelzsbetona materiālu īpašības un stiprības radītājus, pieradīt ka tēraud-dzelzsbetona tiltu pielitojums ir efektīvāks gan no tehniskā viedokļa, gan no ekonomiskās puses. Inženierprojektā "Autoceļu tilts pāri Dīvajas upei, Skrīveri" izstrādāts jauns autoceļu tilta uz a/c A6 Rīga-Daugavpils-Krāslava-Baltkrievijas robeža (Pāternieki) posma km77,56-82,40. Būvprojekta mērķis ir nodrošināt autotransporta atbilstošo diennakts intensitātei normālo kustību, kā arī nodrošināt ērto gājēju un velobraucēju ērto pārvietošanos pāri Divajas upei. Kopējais tilta garums ir 90 m, platums 12.75 m. Trīslaidumu tilta nesošā konstrukcija ir piecas tērauda sijas ar dzelzsbetona plātni. Projektēšanas darbi, tehniskie rasējumi un būvniecības daļas aprēķini izpildīti, ievērojot Latvijas Valsts standartus un būvnormatīvus, kuru saraksts pievienots inženierprojekta izmantotās literatūras sarakstam. Bakalaura darba (ar inženierprojektu) apjoms: izpētes un aprēķinu daļa 179 lpp; 22 rasējumi; 39 tabulas; 63 attēli; 23 izmantotie literatūras avoti.
Atslēgas vārdi Tērauda-dzelzsbetona kompozītie tilti; Divaja; Skriveri; Autoceļu tilts.
Atslēgas vārdi angļu valodā Steel-Reinforced Concrete Composite Bridges; Divaja; Skriveri; Road bridge.
Valoda lv
Gads 2014
Darba augšupielādes datums un laiks 13.01.2014 20:34:03