Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Tērauda – dzelzsbetona kompozīto tiltu pielietojuma efektivitātes analīze” ("Autoceļa tilts pāri Dīvajas upei, Skrīveri")
Title in English "Usage Effeciency Analysis of Steel-Reinforced Concrete Composite Bridges" ("Road Bridge over the River Divaja in Skriveri")
Author Marija Grušinska
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor A.Paeglītis
Reviewer lekt. V.Straupe
Abstract Rīgas Tehniskās universitātes studentes Marijas Grušinskas bakalaura darba tēma ir Tēraud-dzelzsbetona kompozīto tiltu pielietojuma efektivitātes analīze. Pētījuma objekts kompozīto tiltu būvniecība, materiālu īpašības un kopdarbības principi. Bakalaura darba mērķis salīdzinot tērauda un dzelzsbetona materiālu īpašības un stiprības radītājus, pieradīt ka tēraud-dzelzsbetona tiltu pielitojums ir efektīvāks gan no tehniskā viedokļa, gan no ekonomiskās puses. Inženierprojektā "Autoceļu tilts pāri Dīvajas upei, Skrīveri" izstrādāts jauns autoceļu tilta uz a/c A6 Rīga-Daugavpils-Krāslava-Baltkrievijas robeža (Pāternieki) posma km77,56-82,40. Būvprojekta mērķis ir nodrošināt autotransporta atbilstošo diennakts intensitātei normālo kustību, kā arī nodrošināt ērto gājēju un velobraucēju ērto pārvietošanos pāri Divajas upei. Kopējais tilta garums ir 90 m, platums 12.75 m. Trīslaidumu tilta nesošā konstrukcija ir piecas tērauda sijas ar dzelzsbetona plātni. Projektēšanas darbi, tehniskie rasējumi un būvniecības daļas aprēķini izpildīti, ievērojot Latvijas Valsts standartus un būvnormatīvus, kuru saraksts pievienots inženierprojekta izmantotās literatūras sarakstam. Bakalaura darba (ar inženierprojektu) apjoms: izpētes un aprēķinu daļa 179 lpp; 22 rasējumi; 39 tabulas; 63 attēli; 23 izmantotie literatūras avoti.
Keywords Tērauda-dzelzsbetona kompozītie tilti; Divaja; Skriveri; Autoceļu tilts.
Keywords in English Steel-Reinforced Concrete Composite Bridges; Divaja; Skriveri; Road bridge.
Language lv
Year 2014
Date and time of uploading 13.01.2014 20:34:03