Anotācija |
Diplomprojekta "Komercobjektu vērtēšana, problēmas un risinājumi nekustamā īpašuma tirgū Latvijā" galvenais mērķis ir apzināt ar komercobjektu vērtēšanu saistītās īpatnības un problēmas, kā arī apzināt ienākuma pieejas metodes, kas tiek pielietotas komercobjektu vērtības noteikšanā. Diplomprojekta uzdevumi ir: identificēt teorētisko bāzi, Latvijas Republikas likumdošanu, vērtēšanas standartus un praksi objekta vērtības noteikšanai, apzināt vērtējamā objekta fiziskās un tiesiskās īpašības, noteikt vērtējuma mērķa, apzināt pielietojamās ienākumu pieejas vērtēšanas metodes objekta vērtības noteikšanai, apzināt Latvijas ekonomikas kā kopuma un nekustamā īpašuma tirgus situāciju, apzināt biroju telpu un biroju ēku tirgus situāciju Rīgā, apzināt Skanstes apkaimes attīstības iespējas, iegūt aktuālo informāciju par vērtējamo objektu, aprēķināt objekta vērtību, izstrādāt priekšlikumus Latvijas nekustamo īpašumu vērtēšanas prakses uzlabošanai. Diplomprojekts sastāv no analītiskās daļas, aprēķinu daļas, tehnoloģiskās daļas, darba un dabas aizsardzības daļas.
Projekta analītiskajā daļā tiek sniegta vispārīga informācija par vērtēšanas standartiem un vērtēšanas pieejām, informācija par biroju telpu un biroju ēku izvietojumu un klasifikāciju Rīgā, īss Latvijas ekonomikas un padziļināts biroju tirgus apraksts, informācija par Skanstes apkaimes attīstības iespējām.
Projekta aprēķinu daļā tiek aprēķināta objekta tirgus vērtība, izmantojot Latvijas vērtēšanas standartus un praksi, teorētisko bāzi un ar vērtējamo objektu saistītās tiesības un likumus.
Projekta tehnoloģiskajā daļā ir aprakstīta aprēķinos izmantotā kartogrāfiskā informācija, kadastrs un zemesgrāmatu elektroniskā datu bāze.
Projekta darba un dabas aizsardzības daļā ir aprakstīta darba drošība, prasības atbilstošam darba klimatam, rīcība ārkārtas situācijās, kā arī vides aizsardzības principi.
Darbs sastāv no četrām daļām, secinājumiem un priekšlikumiem, izmantotās literatūras un avotu saraksta un pielikumiem. Darba apjoms 84 lpp., tajā ievietotas 8 tabulas, 24 attēli, 1 formula un 5 pielikumi. |