Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Autonoma signālapgaismojuma sistēmas izpēte un mikrokontrollera vadības sistēmas mezgla izstrāde"
Nosaukums angļu valodā "Investigation of autonomous signal lighting system and development of microcontroller based control unit"
Struktūrvienība 27100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs A.Avotiņš
Recenzents
Anotācija Šajā bakalaura darbā tiek apskatīts inženiertehniskais projekts par LED signālapgaismojuma izmantošanu, konkrēti gaismas diožu ceļa zīmes, lai uzlabotu drošību uz ceļiem Latvijā un ārpus tās. Tika izpētīti tirgus priekšlikumi LED ceļa zīmju ražotajiem, un to komplektācijai. Piemēram saules paneļi, akumulatoru batarejas u.t.t. Balstoties uz ražotāju izskatītajiem priekšlikumiem, tika izstrādāts LED ceļa zīmes prototips, kuram maksimāli būtu jānodrošina kustību uz ceļiem. Salīdzinoši ar parastajām atstarojošajām ceļa zīmēm. Lai nodrošinātu gaismas diožu ceļa zīmes ar enerģiju bez pārtraukumiem, tiek izmantota svina – skābes akumulatoru batareja, kura tiek uzlādēta no alternatīva enerģijas avota, konkrēti no saules paneļa. Lai ceļa zīmes ar gaismas diodēm efektīvi darbotos, tika izstrādāts sistēmas vadības mezgls, uz Arduino UNO kontrollera bāzes. Kontrollerim tika ieprogrammēti četri režīmi gaismas diožu ceļa zīmēm, kuri var mainīt diožu darbības laiku ar noteiktu aiztures periodu, atkarībā no akumulatora enerģijas līmeņa, un no uzdotajam datiem saules panelī, kurš izpilda fotorezistora funkciju. Dotais ceļa zīmju gaismas diožu prototips, tika projektēts un veiksmīgi testēts laboratorijas apstākļos, un parādīja pozitīvu rezultātu konkrētai sistēmai Kā arī šis sistēmas pielietošanu uz Latvijas ceļiem, kustības drošībai. Šajā darba ir 52 lappuses, kurās 44 attēli, 6 tabulas, 4 pielikumi, kā arī izmantoti 22 informācijas avoti.
Atslēgas vārdi LED ceļa zīmes, saules enerģija, saules paneļi, gaismas diodes, akumulatoru baterijas.
Atslēgas vārdi angļu valodā LED traffic sign , solar energy, solar panels, LED (light emitting diode), accumulator battery.
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 16.06.2013 16:49:58