Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Autonoma signālapgaismojuma sistēmas izpēte un mikrokontrollera vadības sistēmas mezgla izstrāde"
Title in English "Investigation of autonomous signal lighting system and development of microcontroller based control unit"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor A.Avotiņš
Reviewer
Abstract Šajā bakalaura darbā tiek apskatīts inženiertehniskais projekts par LED signālapgaismojuma izmantošanu, konkrēti gaismas diožu ceļa zīmes, lai uzlabotu drošību uz ceļiem Latvijā un ārpus tās. Tika izpētīti tirgus priekšlikumi LED ceļa zīmju ražotajiem, un to komplektācijai. Piemēram saules paneļi, akumulatoru batarejas u.t.t. Balstoties uz ražotāju izskatītajiem priekšlikumiem, tika izstrādāts LED ceļa zīmes prototips, kuram maksimāli būtu jānodrošina kustību uz ceļiem. Salīdzinoši ar parastajām atstarojošajām ceļa zīmēm. Lai nodrošinātu gaismas diožu ceļa zīmes ar enerģiju bez pārtraukumiem, tiek izmantota svina – skābes akumulatoru batareja, kura tiek uzlādēta no alternatīva enerģijas avota, konkrēti no saules paneļa. Lai ceļa zīmes ar gaismas diodēm efektīvi darbotos, tika izstrādāts sistēmas vadības mezgls, uz Arduino UNO kontrollera bāzes. Kontrollerim tika ieprogrammēti četri režīmi gaismas diožu ceļa zīmēm, kuri var mainīt diožu darbības laiku ar noteiktu aiztures periodu, atkarībā no akumulatora enerģijas līmeņa, un no uzdotajam datiem saules panelī, kurš izpilda fotorezistora funkciju. Dotais ceļa zīmju gaismas diožu prototips, tika projektēts un veiksmīgi testēts laboratorijas apstākļos, un parādīja pozitīvu rezultātu konkrētai sistēmai Kā arī šis sistēmas pielietošanu uz Latvijas ceļiem, kustības drošībai. Šajā darba ir 52 lappuses, kurās 44 attēli, 6 tabulas, 4 pielikumi, kā arī izmantoti 22 informācijas avoti.
Keywords LED ceļa zīmes, saules enerģija, saules paneļi, gaismas diodes, akumulatoru baterijas.
Keywords in English LED traffic sign , solar energy, solar panels, LED (light emitting diode), accumulator battery.
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 16.06.2013 16:49:58