Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Autonoma LED apgaismojuma sistēmu ar alternatīvajiem enerģijas avotiem izpēte un laboratorijas prototipa izstrāde"
Nosaukums angļu valodā "Investigation of autonomous LED lighting systems and development of laboratory prototype with alternative energy source"
Struktūrvienība 27100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs A.Avotiņš
Recenzents
Anotācija ANOTĀCIJA Šajā bakalaura darbā apskatīta iespēja izmantot alternatīvos enerģijas avotus ielu apgaismojumam Latvijā. Pēc saules un ūdeņraža enerģijas avotu variantu apskatīšanas, tika secināts, ka tie neder Latvijas apstākļiem. Rezultāta tika izvēlēts vienīgais barošanas avots, vēja ģenerators, kas spēj ražot elektroenerģiju neatkarīgi no diennakts laika. LED gaismekļa barošanai tika izvēļets svina skābes akumulators. Lai efektīvi lietot LED gaismekli un pagarināt akumulatora dzīves ciklu un nodrošināt pēc iespējas ilgāku apgaismojamo stundu skaitu, tika izveidots algoritms un izstrādāta praktiskā vadības realizācija ar Arduino UNO kontrolleri. Kopumā tika izveidoti 4 apgaismojuma režīmi, kur gaismeklis maina savu spilgtumu atkarīgi no akumulatora uzlādes līmeņa un kustības devēja datiem.
Atslēgas vārdi Atslēgas vārdi: mazjaudas vēja enerģētiskās iekārtas, vēja enerģija, akumulatori, LED apgaismojums,
Atslēgas vārdi angļu valodā Key words: small wind energy facilities, wind energy, batteries, LED light, power LED.
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 17.06.2013 21:38:11