Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Autonoma LED apgaismojuma sistēmu ar alternatīvajiem enerģijas avotiem izpēte un laboratorijas prototipa izstrāde"
Title in English "Investigation of autonomous LED lighting systems and development of laboratory prototype with alternative energy source"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor A.Avotiņš
Reviewer
Abstract ANOTĀCIJA Šajā bakalaura darbā apskatīta iespēja izmantot alternatīvos enerģijas avotus ielu apgaismojumam Latvijā. Pēc saules un ūdeņraža enerģijas avotu variantu apskatīšanas, tika secināts, ka tie neder Latvijas apstākļiem. Rezultāta tika izvēlēts vienīgais barošanas avots, vēja ģenerators, kas spēj ražot elektroenerģiju neatkarīgi no diennakts laika. LED gaismekļa barošanai tika izvēļets svina skābes akumulators. Lai efektīvi lietot LED gaismekli un pagarināt akumulatora dzīves ciklu un nodrošināt pēc iespējas ilgāku apgaismojamo stundu skaitu, tika izveidots algoritms un izstrādāta praktiskā vadības realizācija ar Arduino UNO kontrolleri. Kopumā tika izveidoti 4 apgaismojuma režīmi, kur gaismeklis maina savu spilgtumu atkarīgi no akumulatora uzlādes līmeņa un kustības devēja datiem.
Keywords Atslēgas vārdi: mazjaudas vēja enerģētiskās iekārtas, vēja enerģija, akumulatori, LED apgaismojums,
Keywords in English Key words: small wind energy facilities, wind energy, batteries, LED light, power LED.
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 17.06.2013 21:38:11