Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Enerģētika un elektrotehnika
Nosaukums "Atjaunīgo energoresursu izmantojošo elektrostaciju plašākas attīstības ietekmes uz sadales elektrotīklu darbību analīze"
Nosaukums angļu valodā "Research of the impact to the power grid operations caused by wider introduction of power plants using renewable resources"
Struktūrvienība 27200 Enerģētikas institūts
Darba vadītājs A.Dolgicers
Recenzents
Anotācija Šajā maģistra darbā ir izpētīta izkliedētās ģenerācijas ietekme uz sadales tīkla darbību. Darbā ir aplūkotas galvenās izkliedētās ģenerācijas plašākas attīstības radītās problēmas un dots esošās elektrostaciju pieslēgšanas kārtības Latvijā izvērtējums, kā arī piedāvāti risinājumi, lai to pilnveidotu. Izmantojot licencētu datorprogrammu INTEGRAL Version 07.04.029 tika izveidots vidējā sprieguma tīkla posma modelis Aizpute-Cīrava-Pāvilosta un analizētas sprieguma svārstības un jaudas plūsmu izmaiņas pie dažādiem sistēmas parametriem. Darba gaitā iegūtie rezultāti tika salīdzināti ar spēkā esošo elektrostaciju pieslēgšanas kārtību sadales tīklam un doti priekšlikumi, lai pilnveidotu esošo elektrostaciju pieslēgšanas kārtību. Maģistra darbs izstrādāts sadarbojoties ar AS Latvenergo un Āhenes Reinas-Vestfālenas Tehniskās Universitātes Elektrisko Sistēmu un Ekonomikas Institūtu. Darbā ir 73 lapaspuses, 43 attēli, 13 tabulas un 49 informācijas avoti.
Atslēgas vārdi Izkliedētā ģenerācija, vidējā sprieguma tīkls, sprieguma profils, jaudas zudumu minimizācija
Atslēgas vārdi angļu valodā distributed generation, middle voltage network, voltage profile, power loss minimization
Valoda eng
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 07.06.2013 01:06:11