Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Master
Title of the study programm Electrical and Power Engineering
Title in original language "Atjaunīgo energoresursu izmantojošo elektrostaciju plašākas attīstības ietekmes uz sadales elektrotīklu darbību analīze"
Title in English "Research of the impact to the power grid operations caused by wider introduction of power plants using renewable resources"
Department Institute of Power Engineering
Scientific advisor A.Dolgicers
Reviewer
Abstract Šajā maģistra darbā ir izpētīta izkliedētās ģenerācijas ietekme uz sadales tīkla darbību. Darbā ir aplūkotas galvenās izkliedētās ģenerācijas plašākas attīstības radītās problēmas un dots esošās elektrostaciju pieslēgšanas kārtības Latvijā izvērtējums, kā arī piedāvāti risinājumi, lai to pilnveidotu. Izmantojot licencētu datorprogrammu INTEGRAL Version 07.04.029 tika izveidots vidējā sprieguma tīkla posma modelis Aizpute-Cīrava-Pāvilosta un analizētas sprieguma svārstības un jaudas plūsmu izmaiņas pie dažādiem sistēmas parametriem. Darba gaitā iegūtie rezultāti tika salīdzināti ar spēkā esošo elektrostaciju pieslēgšanas kārtību sadales tīklam un doti priekšlikumi, lai pilnveidotu esošo elektrostaciju pieslēgšanas kārtību. Maģistra darbs izstrādāts sadarbojoties ar AS Latvenergo un Āhenes Reinas-Vestfālenas Tehniskās Universitātes Elektrisko Sistēmu un Ekonomikas Institūtu. Darbā ir 73 lapaspuses, 43 attēli, 13 tabulas un 49 informācijas avoti.
Keywords Izkliedētā ģenerācija, vidējā sprieguma tīkls, sprieguma profils, jaudas zudumu minimizācija
Keywords in English distributed generation, middle voltage network, voltage profile, power loss minimization
Language eng
Year 2013
Date and time of uploading 07.06.2013 01:06:11