Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Akumulatora lādētāja izpēte un izstrāde fotoelektroniskajai sistēmai ar maksimālās jaudas punkta sekošanas algoritmu"
Nosaukums angļu valodā "Research and development of battery charger for photovoltaic system with maximum power point tracking"
Struktūrvienība 27100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs A.Stepanovs
Recenzents
Anotācija Darbā tiek apskatīti līdzstrāvas pārveidotāji, fotoelektriskās sistēmas, akumulatora veidi, maksimālas jaudas sekošanas algoritmi un to priekšrocības. Ir piedāvāts iekārtu uzlabošanas veids ar mikrokontrollera vadību, kurā var tikt ieprogrammēti dažādu veidu maksimālas jaudas sekošanas algoritmi. Ir izstrādāts pazeminošs pārveidotais ar MSP430 mikrokontrollera vadību. Darbā tiek piedāvāts visu parametru aprēķins, kā arī izmantoto elementu apraksts. Elektriskā shēma tiek sadalīta četrās daļās, katrā daļā ir aprakstīti visu elementu funkcijas un nepieciešamie galvenie parametri. Tiek izstrādāts maksimālas jaudas sekošanas algoritms ar atgriezenisko saiti un izvades datiem uz LCD displeja. Ir aprakstīts maksimālas jaudas sekošanas algoritms ar apakšprogrammām, kurās tiek iekļauti akumulatora sprieguma uzlādes ierobežojumi. Ir aprēķināts projektā iekļautu elementu izmaksas un salīdzināts ar pastāvošo ierīci no Vācijas. Rezultātā ir izveidots pazeminošs pārveidotājs ar MSP430 mikrokontrollera vadību, kurā ir ieprogrammēts maksimālas jaudas sekošanas algoritms ar atgriezenisko saiti. Ir pievienots LCD displejs, kurā tiek izvadīti pārveidotāja parametri. Ierīce ir uzstādīta specialā korpusā un notestēta. Darbā ir: 57 lpp. teksts, 47 attēli, 6 tabulas un 17 nosaukumu informācijas avoti.
Atslēgas vārdi līdzstrāvas pārveidotāji, fotoelektriskās sistēmas, akumulatora veidi, maksimālas jaudas sek
Atslēgas vārdi angļu valodā direct current converters, photovoltaic systems, battery types, maximum power point
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 11.06.2013 14:45:47