Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Computerised Control of Electrical Technologies
Title in original language "Akumulatora lādētāja izpēte un izstrāde fotoelektroniskajai sistēmai ar maksimālās jaudas punkta sekošanas algoritmu"
Title in English "Research and development of battery charger for photovoltaic system with maximum power point tracking"
Department Institute of Industrial Electronics and Electrical Engineering
Scientific advisor A.Stepanovs
Reviewer
Abstract Darbā tiek apskatīti līdzstrāvas pārveidotāji, fotoelektriskās sistēmas, akumulatora veidi, maksimālas jaudas sekošanas algoritmi un to priekšrocības. Ir piedāvāts iekārtu uzlabošanas veids ar mikrokontrollera vadību, kurā var tikt ieprogrammēti dažādu veidu maksimālas jaudas sekošanas algoritmi. Ir izstrādāts pazeminošs pārveidotais ar MSP430 mikrokontrollera vadību. Darbā tiek piedāvāts visu parametru aprēķins, kā arī izmantoto elementu apraksts. Elektriskā shēma tiek sadalīta četrās daļās, katrā daļā ir aprakstīti visu elementu funkcijas un nepieciešamie galvenie parametri. Tiek izstrādāts maksimālas jaudas sekošanas algoritms ar atgriezenisko saiti un izvades datiem uz LCD displeja. Ir aprakstīts maksimālas jaudas sekošanas algoritms ar apakšprogrammām, kurās tiek iekļauti akumulatora sprieguma uzlādes ierobežojumi. Ir aprēķināts projektā iekļautu elementu izmaksas un salīdzināts ar pastāvošo ierīci no Vācijas. Rezultātā ir izveidots pazeminošs pārveidotājs ar MSP430 mikrokontrollera vadību, kurā ir ieprogrammēts maksimālas jaudas sekošanas algoritms ar atgriezenisko saiti. Ir pievienots LCD displejs, kurā tiek izvadīti pārveidotāja parametri. Ierīce ir uzstādīta specialā korpusā un notestēta. Darbā ir: 57 lpp. teksts, 47 attēli, 6 tabulas un 17 nosaukumu informācijas avoti.
Keywords līdzstrāvas pārveidotāji, fotoelektriskās sistēmas, akumulatora veidi, maksimālas jaudas sek
Keywords in English direct current converters, photovoltaic systems, battery types, maximum power point
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 11.06.2013 14:45:47