Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadīšana
Nosaukums „Starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas pilnveide kā viens no uzņēmuma konkurētspējas uzlabošanas aspektiem”
Nosaukums angļu valodā “Improvement of the International Trade Financing System as One of the Aspects for the Improvement of Company’s Competitiveness”
Struktūrvienība 22314 Starptautisko ekonomisko sakaru, transporta ekonomikas un loģistikas katedra
Darba vadītājs Lekt. N.Rudzītis
Recenzents Dr.oec.J.Komkova
Anotācija Diplomdarba autore ir Olga Borutenko un diplomdarba nosaukums ir „Starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas pilnveide kā viens no uzņēmuma konkurētspējas uzlabošanas aspektiem”. Diplomdarbā ir izanalizēti starptautiskajā tirdzniecībā sastopamie riska veidi, to apdrošināšanas instrumenti, kā arī ir piedāvāti risinājumi starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas attīstības pilnveidei. Diplomdarba pirmajā daļā ir raksturota starptautiskā tirdzniecība, aprakstīta starptautiskās tirdzniecības attīstības vēsture, kā arī ir izanalizēta starptautisko organizāciju loma tirdzniecībā un tirdzniecības finansēšanā. Analītiskajā apraksta daļā ir izanalizēti starptautiskajā tirdzniecībā sastopamie riski un problēmas, kā arī ir izanalizēti šo risku apdrošināšanas instrumenti. Pētījumu un aprēķinu daļā ir analizēti dokumentāro operāciju priekšrocības un trūkumi gan pircējam, gan pārdevējam, ir izpētīti AS „DNB bankā” piedāvātie dokumentāro operāciju pakalpojumi, kā arī ir aprakstītas starptautiskās tirdzniecības finansēšanas darījumu risku novērtēšanas principi AS „DNB bankā”. Balstoties uz veikto analīzi, ir piedāvātas starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas pilnveides iespējas nākotnē. Diplomdarba apjoms ir 67 lpp., darbā ir 13 attēli, 3 tabulas un 64 bibliogrāfiska saraksta vienības.
Atslēgas vārdi starptautiskā tirdzniecība, tirdzniecības finansēšana, tirdzniecības riski
Atslēgas vārdi angļu valodā international trade, trade finance, trade risks
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 24.05.2013 11:10:38