Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Organization and Management of International Economic Relations
Title in original language „Starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas pilnveide kā viens no uzņēmuma konkurētspējas uzlabošanas aspektiem”
Title in English “Improvement of the International Trade Financing System as One of the Aspects for the Improvement of Company’s Competitiveness”
Department 22314 Department of International Business, Transport Economics and Logistics
Scientific advisor Lekt. N.Rudzītis
Reviewer Dr.oec.J.Komkova
Abstract Diplomdarba autore ir Olga Borutenko un diplomdarba nosaukums ir „Starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas pilnveide kā viens no uzņēmuma konkurētspējas uzlabošanas aspektiem”. Diplomdarbā ir izanalizēti starptautiskajā tirdzniecībā sastopamie riska veidi, to apdrošināšanas instrumenti, kā arī ir piedāvāti risinājumi starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas attīstības pilnveidei. Diplomdarba pirmajā daļā ir raksturota starptautiskā tirdzniecība, aprakstīta starptautiskās tirdzniecības attīstības vēsture, kā arī ir izanalizēta starptautisko organizāciju loma tirdzniecībā un tirdzniecības finansēšanā. Analītiskajā apraksta daļā ir izanalizēti starptautiskajā tirdzniecībā sastopamie riski un problēmas, kā arī ir izanalizēti šo risku apdrošināšanas instrumenti. Pētījumu un aprēķinu daļā ir analizēti dokumentāro operāciju priekšrocības un trūkumi gan pircējam, gan pārdevējam, ir izpētīti AS „DNB bankā” piedāvātie dokumentāro operāciju pakalpojumi, kā arī ir aprakstītas starptautiskās tirdzniecības finansēšanas darījumu risku novērtēšanas principi AS „DNB bankā”. Balstoties uz veikto analīzi, ir piedāvātas starptautiskās tirdzniecības finansēšanas sistēmas pilnveides iespējas nākotnē. Diplomdarba apjoms ir 67 lpp., darbā ir 13 attēli, 3 tabulas un 64 bibliogrāfiska saraksta vienības.
Keywords starptautiskā tirdzniecība, tirdzniecības finansēšana, tirdzniecības riski
Keywords in English international trade, trade finance, trade risks
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 24.05.2013 11:10:38