Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transporta sistēmu inženierija
Nosaukums Starptautiskā kurjerpasta uzņēmuma kravu apstrādes termināla modernizācija, ar mērķi paaugstināt tā darbības efektivitāti
Nosaukums angļu valodā Modernization of Cargo Handling Terminal with the Aim to Increase the Operational Efficiency of an International Express Delivery Company.
Struktūrvienība 25100 Aeronautikas institūts
Darba vadītājs docents Viktors Feofanovs
Recenzents profesors Aleksandrs Urbahs
Anotācija Pēdējo gadu laikā tirgū, īpaši starptautiskajā tirgū, ir izveidojušies un nostabilizējušies vairāki ļoti lieli kurjerpasta uzņēmumi, kas nodrošina regulāras iekšzemes un starptautisko sūtījumu piegādes. Tādi lielākie kurjerpasta uzņēmumi, kā piem. DPD, DHL, TNT u.c., jau labu laiku darbojas arī Latvijas tirgū. Šiem uzņēmumiem jau ir uzkrāta bagātīga pieredze kurjerpasta sūtījumu apstrādē, kā arī izveidota ievērojama tehnoloģiskā bāze pārvadājumu procesa nodrošināšanai. Diplomdarbā apskatītais uzņēmums SIA Itella logistics, pārņemot Eiropas kurjerpasta pakalpojumu sniedzēja GLS sūtījumu distribūciju Latvijas teritorijā, ir saskāries ar problēmu, ka, ievērojami pieaugot apstrādājamo kurjerpasta sūtījumu apjomam, tālāka šobrīd izmantojamā manuālā sūtījumu apstrādes tehnoloģija vairs nespēj nodrošināt efektīvu un kvalitatīvu pārvadājumu sistēmas darbību. Diplomdarbā Starptautiskā kurjerpasta uzņēmuma kravu apstrādes termināla modernizācija ar mērķi paaugstināt tā darbības efektivitāti veikta loģistikas pakalpojumu sniedzēja SIA Itella logistics transporta pārvadājumu tehnoloģisko procesu izpēte, kas ļauj izprast uzņēmuma transporta organizācijas specifiku un nianses. Maģistra darbā tiek analizēta informācija par transporta uzņēmuma finanšu un apstrādāto kravu apjoma rādītājiem, kā arī apskatīta pārvadājumu tehnoloģisko procesu organizēšanas un pārvadājumu tirgus darbības teorētiskie pamati. Darbā analizēts iespējamais uzņēmuma sadales centra modernizācijas projekts, kura gaitā, ieviešot mehanizētu kurjerpasta sūtījumu apstrādes sistēmu, būtu iespējams ievērojami samazināt atbilstošo sūtījumu apstrādes laiku terminālā, tādējādi nodrošinot efektīvu vietējo piegāžu transportlīdzekļu satiksmi Latvijas teritorijā, kā arī palīdzētu uzlabot pakalpojumu sniegšanas kvalitātes rādītājus. Par modernizācijas projekta bāzi izvirzīts sūtījumu šķirošanas konveijera tehniskais, kā arī tā ieviešanas ekonomiskā pamatojuma aprēķins. Aprēķini veikti balstoties uz uzņēmuma apstrādāto kurjerpasta kravu apjomu periodā no 2012. gada maija līdz 2013. gada februāra mēnesim un šobrīd uzņēmumā pielietotās kravu apstrādes tehnoloģijas pamata. Darbs sastāv no 90 lapaspusēm. Darbā ir izmantoti 35 attēli, 9 tabulas, 49 formula un 23 literatūras avoti. Tehniskā daļa sastāv no viena A1 formāta rasējuma.
Atslēgas vārdi Transporta termināls, eksprespasts, mehanizācija
Atslēgas vārdi angļu valodā Freight terminal, expresspost, mechanization
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 17.05.2013 12:20:11