Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Master
Title of the study programm Transport Systems Engineering
Title in original language Starptautiskā kurjerpasta uzņēmuma kravu apstrādes termināla modernizācija, ar mērķi paaugstināt tā darbības efektivitāti
Title in English Modernization of Cargo Handling Terminal with the Aim to Increase the Operational Efficiency of an International Express Delivery Company.
Department
Scientific advisor docents Viktors Feofanovs
Reviewer profesors Aleksandrs Urbahs
Abstract Pēdējo gadu laikā tirgū, īpaši starptautiskajā tirgū, ir izveidojušies un nostabilizējušies vairāki ļoti lieli kurjerpasta uzņēmumi, kas nodrošina regulāras iekšzemes un starptautisko sūtījumu piegādes. Tādi lielākie kurjerpasta uzņēmumi, kā piem. DPD, DHL, TNT u.c., jau labu laiku darbojas arī Latvijas tirgū. Šiem uzņēmumiem jau ir uzkrāta bagātīga pieredze kurjerpasta sūtījumu apstrādē, kā arī izveidota ievērojama tehnoloģiskā bāze pārvadājumu procesa nodrošināšanai. Diplomdarbā apskatītais uzņēmums SIA Itella logistics, pārņemot Eiropas kurjerpasta pakalpojumu sniedzēja GLS sūtījumu distribūciju Latvijas teritorijā, ir saskāries ar problēmu, ka, ievērojami pieaugot apstrādājamo kurjerpasta sūtījumu apjomam, tālāka šobrīd izmantojamā manuālā sūtījumu apstrādes tehnoloģija vairs nespēj nodrošināt efektīvu un kvalitatīvu pārvadājumu sistēmas darbību. Diplomdarbā Starptautiskā kurjerpasta uzņēmuma kravu apstrādes termināla modernizācija ar mērķi paaugstināt tā darbības efektivitāti veikta loģistikas pakalpojumu sniedzēja SIA Itella logistics transporta pārvadājumu tehnoloģisko procesu izpēte, kas ļauj izprast uzņēmuma transporta organizācijas specifiku un nianses. Maģistra darbā tiek analizēta informācija par transporta uzņēmuma finanšu un apstrādāto kravu apjoma rādītājiem, kā arī apskatīta pārvadājumu tehnoloģisko procesu organizēšanas un pārvadājumu tirgus darbības teorētiskie pamati. Darbā analizēts iespējamais uzņēmuma sadales centra modernizācijas projekts, kura gaitā, ieviešot mehanizētu kurjerpasta sūtījumu apstrādes sistēmu, būtu iespējams ievērojami samazināt atbilstošo sūtījumu apstrādes laiku terminālā, tādējādi nodrošinot efektīvu vietējo piegāžu transportlīdzekļu satiksmi Latvijas teritorijā, kā arī palīdzētu uzlabot pakalpojumu sniegšanas kvalitātes rādītājus. Par modernizācijas projekta bāzi izvirzīts sūtījumu šķirošanas konveijera tehniskais, kā arī tā ieviešanas ekonomiskā pamatojuma aprēķins. Aprēķini veikti balstoties uz uzņēmuma apstrādāto kurjerpasta kravu apjomu periodā no 2012. gada maija līdz 2013. gada februāra mēnesim un šobrīd uzņēmumā pielietotās kravu apstrādes tehnoloģijas pamata. Darbs sastāv no 90 lapaspusēm. Darbā ir izmantoti 35 attēli, 9 tabulas, 49 formula un 23 literatūras avoti. Tehniskā daļa sastāv no viena A1 formāta rasējuma.
Keywords Transporta termināls, eksprespasts, mehanizācija
Keywords in English Freight terminal, expresspost, mechanization
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 17.05.2013 12:20:11