Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Augstas stiprības tēraudu pielietošanas analīze tiltu konstrukcijās” („Tilta pār Salacu Staicelē rekonstrukcijas projekts”)
Nosaukums angļu valodā „Analysis of Use of High Strength Steels in Bridge Structures” (“Reconstruction Project of Bridge over Salaca in Staicele”)
Struktūrvienība 24100 Transportbūvju institūts
Darba vadītājs Prof. A.Paeglītis
Recenzents inž. I.Fedotova
Anotācija AUGSTAS STIPRĪBAS TĒRAUDU PIELIETOŠANAS ANALĪZE TILTU KONSTRUKCIJĀS (TILTA PĀR SALACU STAICELĒ REKONSTRUKCIJAS PROJEKTS) Bakalaura darba mērķis ir noteikt ieguvumus un trūkumus no augstas stiprības tērauda pielietošanas tiltu konstrukcijās. Bakalaura darba uzdevumi ir: 1) Literatūras izpēte; 2) Augstas stiprības tērauda pielietojuma piemēru apskats; 3) Ieguvumu un trūkumu analīze, kas balstīta uz analītisku aprēķinu pamata. Darbā aprakstītas augstas stiprības tērauda īpašības, to pielietojuma piemēri, un veikts pētījums. Tas rāda, ka iespējams ietaupīt materiālu, lietojot augstas stiprības tēraudu. Autors iesaka katrai tilta konstrukcijai veikt izpēti, lai noteiktu, kādas klases tērauds tai ir visizdevīgākais. Inženierprojekts sastāv no paskaidrojuma raksta, 3 variantu tehniski-ekonomiskā izvērtējuma, galvenā varianta aprēķiniem un rasējumiem. Trīs tiltu rekonstrukcijas varianti: 1) spriegbetona siju tilts ar platām ribām; 2) spriegbetona dobās plātnes tilts; 3) saliekamo spriegbetona siju tilts; Kā galvenais variants tika izvēlēts spriegbetona siju tilts ar platām ribām. Darbs sastāv no 137 lapaspusēm, 46 attēliem, 31 tabulas, 11 rasējumiem un 16 izmantotās literatūras avotiem.
Atslēgas vārdi augstas stiprības tērauds tilta rekonstrukcija
Atslēgas vārdi angļu valodā high strength steels reconstruction project of bridge
Valoda lv
Gads 2013
Darba augšupielādes datums un laiks 10.01.2013 09:07:49