Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Augstas stiprības tēraudu pielietošanas analīze tiltu konstrukcijās” („Tilta pār Salacu Staicelē rekonstrukcijas projekts”)
Title in English „Analysis of Use of High Strength Steels in Bridge Structures” (“Reconstruction Project of Bridge over Salaca in Staicele”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor Prof. A.Paeglītis
Reviewer inž. I.Fedotova
Abstract AUGSTAS STIPRĪBAS TĒRAUDU PIELIETOŠANAS ANALĪZE TILTU KONSTRUKCIJĀS (TILTA PĀR SALACU STAICELĒ REKONSTRUKCIJAS PROJEKTS) Bakalaura darba mērķis ir noteikt ieguvumus un trūkumus no augstas stiprības tērauda pielietošanas tiltu konstrukcijās. Bakalaura darba uzdevumi ir: 1) Literatūras izpēte; 2) Augstas stiprības tērauda pielietojuma piemēru apskats; 3) Ieguvumu un trūkumu analīze, kas balstīta uz analītisku aprēķinu pamata. Darbā aprakstītas augstas stiprības tērauda īpašības, to pielietojuma piemēri, un veikts pētījums. Tas rāda, ka iespējams ietaupīt materiālu, lietojot augstas stiprības tēraudu. Autors iesaka katrai tilta konstrukcijai veikt izpēti, lai noteiktu, kādas klases tērauds tai ir visizdevīgākais. Inženierprojekts sastāv no paskaidrojuma raksta, 3 variantu tehniski-ekonomiskā izvērtējuma, galvenā varianta aprēķiniem un rasējumiem. Trīs tiltu rekonstrukcijas varianti: 1) spriegbetona siju tilts ar platām ribām; 2) spriegbetona dobās plātnes tilts; 3) saliekamo spriegbetona siju tilts; Kā galvenais variants tika izvēlēts spriegbetona siju tilts ar platām ribām. Darbs sastāv no 137 lapaspusēm, 46 attēliem, 31 tabulas, 11 rasējumiem un 16 izmantotās literatūras avotiem.
Keywords augstas stiprības tērauds tilta rekonstrukcija
Keywords in English high strength steels reconstruction project of bridge
Language lv
Year 2013
Date and time of uploading 10.01.2013 09:07:49