Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Kiberdrošības inženierija
Nosaukums Ētiskā uzlaušana un sarkano komandu veidošana kiberdrošības uzlabošanai
Nosaukums angļu valodā Ethical Hacking and Red Teaming for Improved Sybersecurity
Struktūrvienība 33000 Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultāte
Darba vadītājs Antons Patļins
Recenzents Rūta Pirta-Dreimane
Anotācija Maģistra darbs ir vērsts uz to, kā uzlabot digitālo līdzekļu drošību, izmantojot nepieciešamos pasākumus ētiskai uzlaušanai, īpaši sarkano komandu apvienošanai. Tiek uzsvērta izpratnes nepieciešamība pret pastāvīgi mainīgiem draudiem un proaktīvi pasākumi risku mazināšanai. Proaktīvās darbības ietver ievainojamību mazināšanu, kas ir atrastas sistēmās, kas patīkami atrodamas pārvietojamos atjauninājumos un operētājsistēmās. Tāpēc šī pētījuma mērķis būs novērtēt ētiskas uzlaušanas praksi, izmantojot tipisku sarkano komandas veidošanas vingrinājumu Metasploitable mašīnā, kas iestatīta personālajā datorā un tīklā, pamatojoties uz literatūras apskatu par dažiem iespiešanās testēšanas standartiem, rīku iestatīšanu un izpildi. red teaming, ievainojamību analīze, izmantojot Nessus, atrasto ievainojamību novēršanas stratēģijas un iespējamās ievainojamības, kas atklātas atvērtos portos. Dažādu portu pakalpojumu ievainojamības tika atklātas un uzskaitītas, izmantojot Oracle VM VirtualBox, Kali Linux un Metasploitable rīkus. Ir izklāstīti attiecīgie portu numuri un norādītas stratēģijas to mazināšanai. Šīs disertācijas ierobežojumi ir tādi, ka simulācija nekad nevar būt ideāls reālās pasaules draudu atspoguļojums; tāpēc galvenais uzsvars tiek likts uz personīgo tīkla vidi. Tāpēc promocijas darbā vairākas reizes ir uzsvērta sarkanās komandas pieeja, kas ir proaktīva kiberdrošības uzlabošanai. Maģistra darbā ir 85 lappuses, 56 attēli un 31 atsauce.
Atslēgas vārdi Kiberdrošība, Sarkanā komanda, Oracle VM, Kali Linux, Metasploitable, Ekspluatācija, Nmap, Searchsploit, Msfconsole, Palīgdarbs, Lietderīgā slodze, Wireshark, Nessus, Neaizsargātība.
Atslēgas vārdi angļu valodā Cybersecurity, Red Teaming, Oracle VM, Kali Linux, Metasploitable, Exploitation, Nmap, Searchsploit, Msfconsole, Auxiliary, Payload, Wireshark, Nessus, Vulnerability.
Valoda eng
Gads 2024
Darba augšupielādes datums un laiks 24.05.2024 18:56:22