Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Arhitektūra
Nosaukums Ūdens ilgtspējīga pilsēta. Juglas lielmēroga dzīvojamā rajona publiskās ārtelpas revitalizācija
Nosaukums angļu valodā Sustainable Water City: Revitalization of the Public Space of Jugla's Large-Scale Residential Areas
Struktūrvienība 26000 Arhitektūras fakultāte
Darba vadītājs Alisa Koroļova
Recenzents Dace Bērziņa
Anotācija Maģistra darba “Ūdens ilgtspējīga pilsēta. Juglas lielmēroga dzīvojamā rajona publiskās ārtelpas revitalizācija.” mērķis ir apkopot un strukturēt informāciju par ūdens ilgtspējīgu pilsētu apsaimniekošanu un ilgtspējīgu ūdens risinājumu integrēšanu pilsētvidē. Darba uzdevumi sastāv no tēmas teorētiskās izpētes, Eiropas piemēru apskates un analīzes, kā arī ilgtspējīgu ūdens risinājumu integrācijas iespējām Rīgas lielmēroga dzīvojamās ārtelpas teritorijās. Maģistra darbs sastāv no 3 nodaļām un 9 apakšnodaļām. Maģistra darba pirmajā nodaļā pētīti zili-zaļie risinājumi pilsētvidē – ēkas, kvartāla un pilsētas mērogā. Nodaļā apskatīti viedās pilsētas risinājumi un pieeja kā tie tiek integrēti pilsētvidē. Darbā aplūkots arī pilsētas ūdens metabolisms. Otrajā darba nodaļā tiek analizēti piemēri Eiropas pilsētās un kvartālos un apkopoti svarīgākie projektēšanas paņēmieni. Darbā apkopotie materiāli var kalpot kā resurss ilgtspējīgu ūdens risinājumu integrēšanai pilsētvidē – ēkas, kvartāla un pilsētas mērogā. Pēc veiktās pilsētvides apsekošanas (ilgtspējīgu lietus ūdens piemēru apsekošanas Latvijā – Rīgā, Rūjienā, Kandavā, Salaspilī) trešajā nodaļā, analizēti ilgtspējīgi ūdens risinājumi Latvijas pilsētās. Pēc ekspertu intervijām un tiesisko regulējumu ūdens apsaimniekošanā apskatīšanas tiek analizēta situācija Latvijas pilsētās un ilgtspējīgu ūdens risinājumu integrēšanas iespējas Rīgā.
Atslēgas vārdi ūdens ilgtspējīga pilsēta, zili-zaļie risinājumi, ilgtspējīgi ūdens risinājumi, ilgtspējīgu pilsētu ūdens apsaimniekošana.
Atslēgas vārdi angļu valodā sustainable water city, blue-green solutions, sustainable water solutions, sustainable urban water management.
Valoda lv
Gads 2024
Darba augšupielādes datums un laiks 23.01.2024 00:02:48