Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Adaptronika
Nosaukums Saules un elektroautomobiļu uzlādes enerģijas pārvaldības izpēte Ventspils reģiona sadales sistēmas operatora tīklā.
Nosaukums angļu valodā Research of Solar and Electric Vehicle Charging Energy Management in the Ventspils Region Distribution System Operator Network.
Struktūrvienība 27100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs Artūrs Bogdanovs
Recenzents Kristaps Vītols
Anotācija Darba mērķis ir veikt pētījumu un izstrādāt priekšlikumus, kā iespējams efektīvi diennakts griezumā sadales sistēmas operatora Ventspils reģiona tīklā pārvaldīt un sabalansēt saules ģenerēto elektroenerģiju.Darbs sastāv no četrām daļām: analītiskā, teorētiskā, projekta daļa. Pirmā ir analītiskā daļa, kurā tiek apskatīta elektroenerģijas pārvade un sadale, veikta saules ģenerācijas analīze un izpēte Latvijā un Ventspils reģionā, kā arī izpētītā elektroauto dinamika un infrastruktūra. Otrā ir teorētiskā daļa, kurā tiek izpētīta saules elektroenerģijas ģenerācija, balansēšanas stratēģijas, elektroenerģijas uzglabāšanas tehnoloģijas un litija-jonu baterijas uzglabāšanas sistēmas uzbūve. Trešā ir projektu daļa, kurā tiek veikti aprēķini un izstrādāts baterijas uzglabāšanas sistēmas modelis un veikta bateriju moduļu testēšana. Darba beigās ir apkopoti darba rezultāti un izdarīti secinājumi par litija-jonu baterijas enerģijas uzglabāšanas sistēmu.
Atslēgas vārdi Baterijas uzglabāšanas sistēma, sadale sistēmas operators, saules ģenerācija, elektroauto, enerģijas uzglabāšanas tehnoloģijas
Atslēgas vārdi angļu valodā Battery energy storage system, distribution system operator, solar generation, electric car, energy storage technologies
Valoda lv
Gads 2024
Darba augšupielādes datums un laiks 17.01.2024 15:19:15