Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana
Nosaukums Būvmateriālu izmantošanas efektivitātes novērtējums aprites ekonomikā
Nosaukums angļu valodā Evaluation of efficiency of building materials use in the circular economy
Struktūrvienība 22000 Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Darba vadītājs Jānis Zvirgzdiņš
Recenzents Ņikita Kočanovs
Anotācija Maģistra darbs novērtē būvēšanas aprites ekonomikas būvmateriālu efektivitāti būvniecībā. Pētījumā plānots izstrādāt BIM (Būvniecības Informācijas Modelēšana) balstītu “Visas dzīves cikla veiktspējas novērtētāju” (BWPE), lai novērtētu būvēšanas strukturālo komponentu saglabāšanas veiktspēju no dizaina līdz izmantošanas beigām. Maģistra darbam ir 135 lapas, 50 attēli, 30 tabulas un 72 avoti, tostarp Scopus, ScienceDirect, Wiley tiešsaistes bibliotēka un ACM digitālā bibliotēka. Maģistra darbam ir trīs daļas: analītiskā, teorētiskā, un praktiskā daļa. Analītiskā daļa apkopo statistiskos datus no daudziem avotiem, lai noteiktu, kādi faktori ietekmē strukturālo būvju komponentu saglabāšanas veiktspēju to izmantojamās dzīves laikā. Matemātiskā modelēšana tika izmantota, lai izveidotu BWPE, izmantojot identificētos komponentus un statistisko sadalījumu, lai ražotu produktu uzticamību. Modelis tika izveidots BIM vidē un validēts, izmantojot gadījumu pētījumus. Otrā teorētiskā sadaļa aptver galvenās teorētiskās pamatzināšanas. Tika izstrādāti “visas dzīves cikla veiktspējas profili” būvju saglabāšanai. Pētījums rāda, ka BWPE ir objektīvs veids, kā noteikt būves beigu dzīves beigās atkārtoti izmantojamus un pārstrādājamus būvkomponentus. Tāpēc BWPE sniegs arhitektiem un dizaineriem lēmumu atbalsta sistēmu, lai novērtētu, kā dizaina izvēles ietekmē struktūras saglabāšanas veiktspēju. Kad struktūra vairs nav nepieciešama, pirms demontāžas audita inženieri un konsultanti palīdz demontāžas inženieriem. Praktiskajā daļā tiek izmantots projekta BIM modelis un ēkas LCA modelis, kā arī tiek interpretēti rezultāti. BWPE iekļauj arī dizaina parametrus, izmantojot Veibulla vannas iespējamības funkciju. Projekta risinājumi un priekšlikumi izmanto “Labākā Sliktākā Lēmumu Pieņemšanas Metodi” (BWM), apvienojot ar TOPSIS metodi. Šāda pieeja vienkāršo LCA datu integrāciju dizainā. Maģistra darba noslēgumā tiek izstrādāti secinājumi un priekšlikumi.
Atslēgas vārdi “Labākā Sliktākā Lēmumu Pieņemšanas Metode” (BWM), “Būvniecības Informācijas Modelēšana” (BIM), aprites ekonomika, aprites ekonomikas integrācija, zaļās būvniecības dizains, “Visa Dzīves Cikla Novērtēšana” (LCA), atkārtota izmantošana.
Atslēgas vārdi angļu valodā Best Worst Decision-Making (BWM), Building Information Modeling (BIM), circular economy, circular economy integration, green building design, Life Cycle Assessment (LCA), reusability
Valoda eng
Gads 2024
Darba augšupielādes datums un laiks 16.01.2024 13:40:07