Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra akadēmiskās studijas
Studiju programmas nosaukums Inženiertehnika, mehānika un mašīnbūve
Nosaukums Nanodaļiņu un to tilpuma ietekme uz nanošķiedras membrānas mehāniskajām un termiskajām īpašībām
Nosaukums angļu valodā Impact of Nanoparticles and Their Volume on the Mechanical and Thermal Characteristics of Nanofiber Membrane
Struktūrvienība 25600 Mehānikas un mašīnbūves institūts
Darba vadītājs Inga Ļašenko
Recenzents Vineta Zemīte
Anotācija Nanodaļiņu izmantošana mūsdienu dzīvē ir palielinājusies, salīdzinot ar pēdējiem pieciem gadiem, tagad mūsdienu inovācijām nanodaļiņu jomā ir nozīmīga loma inženierijas jomā. Nanodaļiņu izmērs ar dažādām atšķirīgām iezīmēm, piemēram, lielu virsmas laukumu, malu attiecību, elastību un izturību, ir palīdzējis tām izmantot audu inženierijā, zāļu ievadīšanā, filtrēšanā, enerģijas uzglabāšanā utt. Populārākais jeb visizplatītākais šajā jomā izmantotais polimērs ir poliakrilnitrils (PAN), šeit mēs ieviešam 1%, 3%, 5% dzelzs oksīda (Fe2O3) nanodaļiņu tīrā PAN šķīdumā. Mūsu pētījuma mērķis ir palielināt PAN nanošķiedru mehāniskās un termiskās īpašības, kad tajās tiek ievadītas dzelzs oksīda nanodaļiņas, kuras var izmantot filtrēšanai, citiem pielietojumiem utt. Nanošķiedru paklāju ražošanai šeit izmantotā metode ir elektrovērpšana ar rotējošu cilindru kā kolektoru, kas ir viena no vienkāršākajām un vēlamākajām metodēm, jo tā ražo garas nepārtrauktas nanošķiedras, kas ir izlīdzinātas viena virs otras. Šeit mēs vispirms ražojam tīru PAN šķiedru un tad salīdzinām to ar 1% Fe2O3 nanodaļiņām, kas tai pievienotas, un tāpat ar attiecīgi 3%, 5%. Šiem izgatavotajiem nanošķiedras paklājiem tiks veikti stiepes un termiskie testi, un to mehāniskās īpašības, kā arī termiskās īpašības tiks salīdzinātas ar skaitliskās analīzes rezultātiem. No mūsu pētījuma rezultātiem tika konstatēts, ka 5% Fe2O3 nanodaļiņu pievienoto nanošķiedru paklāja elastības modulis ir lielāks, salīdzinot ar 3% un 1% Fe2O3 nanodaļiņu pievienotajām nanošķiedras paklājiņām. Turklāt tiek veikts detalizēts pētījums par tā īpašībām, kā liecina tēma. Šis darbs sastāv no 62 lappusēm, 26 attēla, 6 tabulām un 68 literatūras saraksta informācijas avotiem.
Atslēgas vārdi Elektrovērpšana, poliakrilnitrils, dzelzs oksīda nanodaļiņas, kompozīta nanošķiedra, gaisa un ūdens filtrēšana.
Atslēgas vārdi angļu valodā Electrospinning, Polyacrylonitrile, iron oxide nanoparticles, Composite nanofiber, Air and water Filtration.
Valoda eng
Gads 2024
Darba augšupielādes datums un laiks 13.01.2024 23:17:29