Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Transportbūves
Nosaukums „Ar šķiedrām pastiprinātu materiālu izmantošanas efektivitātes pētījums tiltu laiduma palīgkonstrukcijās” („Tilts pār Bebrupīti uz autoceļa V1435”)
Nosaukums angļu valodā „Effeciency Research of Fiber-Reinforced Material Application in Bridge Secondary Structures” („Bridge over the River Bebrupite on Road V1435”)
Struktūrvienība 31000 Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Darba vadītājs M.Sc.V.Straupe
Recenzents
Anotācija Jeļizavetas Umnovas izstrādātais bakalaura darbs sastāv no pētnieciskās daļas, kuras ietvaros analizēts fibrobetons un tā lietojamība paliekošo veidņu konstrukcijām, un inženierprojekta dzelzsbetona tilta projekta pāri Bebrupītei uz autoceļa V1435. Pētnieciskā daļā tiek apskatīta betona dispersās stiegrošanas problēma ar nemetāliskās fibras palīdzību. Darbā apkopota informācija par nemetālisko šķiedru un šķiedrbetona būtību, to pielietošanas priekšrocībām un trūkumiem, veikta dažādu šķiedrmateriālu salīdzinošā analīze, kā arī fibrobetona sastāvu ar dažādām šķiedrām (t.sk. arī metālisko) eksperimentāls salīdzinājums. Darbā arī veiksts paliekošo veidņu tehniski-ekonomisks salīdzinājums ar inventāriem veidņiem ar mērķi pierādīt fibrobetona plātņu efektivitāti, izmantojot tās kā paliekošos veidņus tilta laidumu betonēšanai. Pētnieciskās daļas apjoms ir 57 lapaspuses, kas papildinātas ar 17 attēliem, 18 tabulām, 23 formulām. Darba izstrādei izmantoti 15 informācijas avoti. Inženierdaļā izstrādāts tilta pāri Bebrupītei projekts. Darba autore paredz esošā objekta lielmēroga rekonstrukciju, kuras gaitā piedāvāts nomainīt laiduma konstrukciju, pastiprināt starpbalstu konstrukciju un krasta balstus, kā arī ilustrēt pētījuma daļā aprakstīto paliekošo veidņu pielietošanas laiduma konstrukcijā tehnoloģiju. Inženierdaļas apjoms 70 lpp., papildinātas ar 9 attēliem, 3 tabulām, izmantoti 22 informācijas avoti, izstrādāti 17 rasējumi.
Atslēgas vārdi dzelzsbetona tilts, fibrobetons, paliekošie veidņi
Atslēgas vārdi angļu valodā steel-concrete bridge, fiber-reinforced concrete, retaining formwork
Valoda lv
Gads 2012
Darba augšupielādes datums un laiks 06.01.2012 11:42:40