Graduate papers
  
Description of the graduate paper
Form of studies Professional Bachelor
Title of the study programm Transportation Engineering
Title in original language „Ar šķiedrām pastiprinātu materiālu izmantošanas efektivitātes pētījums tiltu laiduma palīgkonstrukcijās” („Tilts pār Bebrupīti uz autoceļa V1435”)
Title in English „Effeciency Research of Fiber-Reinforced Material Application in Bridge Secondary Structures” („Bridge over the River Bebrupite on Road V1435”)
Department 24100 Institute of Transport Infrastructure Engineering
Scientific advisor M.Sc.V.Straupe
Reviewer
Abstract Jeļizavetas Umnovas izstrādātais bakalaura darbs sastāv no pētnieciskās daļas, kuras ietvaros analizēts fibrobetons un tā lietojamība paliekošo veidņu konstrukcijām, un inženierprojekta dzelzsbetona tilta projekta pāri Bebrupītei uz autoceļa V1435. Pētnieciskā daļā tiek apskatīta betona dispersās stiegrošanas problēma ar nemetāliskās fibras palīdzību. Darbā apkopota informācija par nemetālisko šķiedru un šķiedrbetona būtību, to pielietošanas priekšrocībām un trūkumiem, veikta dažādu šķiedrmateriālu salīdzinošā analīze, kā arī fibrobetona sastāvu ar dažādām šķiedrām (t.sk. arī metālisko) eksperimentāls salīdzinājums. Darbā arī veiksts paliekošo veidņu tehniski-ekonomisks salīdzinājums ar inventāriem veidņiem ar mērķi pierādīt fibrobetona plātņu efektivitāti, izmantojot tās kā paliekošos veidņus tilta laidumu betonēšanai. Pētnieciskās daļas apjoms ir 57 lapaspuses, kas papildinātas ar 17 attēliem, 18 tabulām, 23 formulām. Darba izstrādei izmantoti 15 informācijas avoti. Inženierdaļā izstrādāts tilta pāri Bebrupītei projekts. Darba autore paredz esošā objekta lielmēroga rekonstrukciju, kuras gaitā piedāvāts nomainīt laiduma konstrukciju, pastiprināt starpbalstu konstrukciju un krasta balstus, kā arī ilustrēt pētījuma daļā aprakstīto paliekošo veidņu pielietošanas laiduma konstrukcijā tehnoloģiju. Inženierdaļas apjoms 70 lpp., papildinātas ar 9 attēliem, 3 tabulām, izmantoti 22 informācijas avoti, izstrādāti 17 rasējumi.
Keywords dzelzsbetona tilts, fibrobetons, paliekošie veidņi
Keywords in English steel-concrete bridge, fiber-reinforced concrete, retaining formwork
Language lv
Year 2012
Date and time of uploading 06.01.2012 11:42:40