Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Būvniecība
Nosaukums "Noliktavas ēkas koka karkasa nesošo elementu parametru pamatojums", (Inž.proj. "Noliktavas ēka ar nesošām koka konstrukcijām")
Nosaukums angļu valodā "Justification of parameters of load-bearing elements for timber frame warehouse building", ("Warehouse with load-bearing timber structures")
Struktūrvienība 24000 Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Darba vadītājs Dmitrijs Serdjuks
Recenzents Elīna Barone
Anotācija Diplomdarbs tika izstrādāts Rīgas Tehniskās universitātes būvniecības fakultātes, būvkonstrukciju katedrā. Diplomdarba sastāvā ietilpst pētnieciskā un inženierprojekta sadaļas: • Pētnieciskās daļas nosaukums: Noliktavas ēkas koka karkasa nesošo elementu parametru pamatojums; • Inženierprojekta nosaukums: Noliktavas ēka ar nesošām koka konstrukcijām. Pētījuma mērķis ir izpētīt koka konstrukciju vēsturi, attīstību un risinājumu veidus Latvijā un pasaulē, kā arī veikt vienas nesošās konstrukcijas konstruktīvo risinājumu salīdzinājumu un izdevīgākā risinājuma racionālāko parametru noteikšanu. Pētnieciskā daļas mērķa īstenošanai tika veikta literatūras avotu analīze un 3 horizontālo konstrukciju izvēle, kas šī darba ietvaros bija divslīpņu sija, trapecveida kopne un loks. Pēc tam tika veikta izvēlēto konstruktīvo risinājumu salīdzināšana un pamatvarianta izvēle. Salīdzinot šos variantus, tika secināts, ka trapecveida kopnes konstrukcijai patērētais materiālu daudzums uz m2 bija mazāks, kā lokam un divslīpņu sijai. Pieņemot kopni kā pamatvariantu, tika veikta racionālo parametru noteikšana, apskatot kopnes augstumu un nesošā divlocīklu rāmja soli, izmantojot atbalsta virsmas metodi (response surface methodolgy). Inženierprojekta daļā tika izstrādāts noliktavas ēkas ar nesošām koka konstrukcijām projekts. Projektā iekļauti arhitektūras un inženiertehniskā nodrošinājuma risinājumi, būvkonstrukciju sadaļa, būvdarbu veikšanas organizācijas apraksts un objekta ekonomiskie rādītāji. Projektētajā ēkā atrodas noliktavas telpa, administrācijas telpas ar atvērtā tipa ofisiem un vadības kabinetiem. Ēkas ofisa daļā atrodas arī 2 ģērbtuves ar dušām, tualetes, saimniecības telpas un siltummezgls. Ēkas konstruktīvais risinājums sastāv no 2 daļām. Noliktavas daļas konstruktīvais risinājums ir koka karkasa konstrukcija, ar koka trapecveida kopnēm un kolonnām, kas balstītas uz seklajiem dzelzsbetona pamatiem, ārsienas apšūtas ar sendvičpaneļiem. Biroja daļas ēkas konstrukcijas veidotas no CLT paneļu konstrukcijām, kas balstītas uz dzelzsbetona plātnes. Veikts kolonnas, kopnes un seklo pamatu aprēķins, kā arī aprēķināti kopnes-kolonnas un kolonnas-pamata mezgli.
Atslēgas vārdi koks, koka karkasa konstrukcijas, CLT, CLT paneļi, noliktava, birojs
Atslēgas vārdi angļu valodā timber, timber frame structures, CLT, CLT panels, warehouse, office
Valoda lv
Gads 2023
Darba augšupielādes datums un laiks 08.02.2023 21:41:46