Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Būvniecība
Nosaukums "Koka konstrukciju ražotnes angārs ar koka karkasu", (Bak.darbs "Režģota koka loka ugunsizturības palielinājuma analīze")
Nosaukums angļu valodā "Timber structure factory hangar with timber framework" ,(" Fire resistance increase analysis of lattice timber arch")
Struktūrvienība 24000 Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Darba vadītājs Dmitrijs Serdjuks
Recenzents Pāvels Tihomirovs
Anotācija Bakalaura darbā tiek veikta koka nesošās konstrukcijasu gunsizturības analīze. Ražošanas ēkas nesošās konstrukcijas ir režģoti koka loki ar 8 m pacēlumu un 24 m laidumu. Būves kopējais garums ir 84 m. Darba sastāvā ir 4 nodaļas. Teorētiskajā daļā tiek apskatīti dažādi nesošo koka konstrukciju biežāk izmantotie risinājumi, to īpatnības, trūkumi un priekšrocības. Praktiskās daļas izstrādes gaitā tiek salīdzināti dažādi pārsegumu konstrukciju veidi un tiek izvēlēts visizdevīgākais risinājums pēc patērētā kokmateriāla apjoma, ja konstrukciajs veids neietekmē paredzēto darbu zem tām. Pēctam tiek pielietotas EC5: 1-2 daļas vienkāršotās aprēķinu metodes ugunsizturības prognozēšanai, pēc kurām tiek veikti analītiski aprēķini. Lai varētu nodrošināt pārseguma konstrukcijas minimāli nepieciešamo ugunsizturības klasi, saskaņā ar LBN 201-15 “Būvju ugunsdrošība”, darba ietvaros tiek piedāvātas nesošo konstrukciju ugunsizturības palielināšanas metodes. Nodrošinot nesošajai konstrukcijai nepieciešamo ugunsizturības klasi, tika secināts, ka visefektīvākais risinājums būtu dublēt kontrukcijas slāni, divkāršojot nesošo elementu šķersgriezuma platumu, un paretinot kontrukcijas soli no 1200 mm uz 2400mm, tādejādi nepalielinot nepieciešamo kokmateriāla apjomu. Inženierprojekta daļā tiek aprēķināts angāra nesošā koka konstrukcija – režģots koka loks, kurš balstās uz seklajiem stabveida pamatiem. Ēkas galos tiek arī aprēķinātas fahverka kolonnas, pie kurām piestiprina sendvičpaneļus. Tiek aprēķināts pamatu nepieciešamie izmēri, dziļums un to nepieciešamais stiegrojums. Darba saturs sastāv no 136 lapaspusēm, 65 attēliem, 28 tabulām un 30 literatūras avotiem.
Atslēgas vārdi Koka konstrukcijas; ugunsizsturība, režģots koka loks
Atslēgas vārdi angļu valodā Timber constructions; fire resistance; latticed timber arch
Valoda lv
Gads 2023
Darba augšupielādes datums un laiks 08.02.2023 14:29:30