Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Būvniecība
Nosaukums "Pasīva un tradicionāla privātmāja – norobežojošo konstrukciju siltumtehniskais salīdzinājums" ,(Inž.pr. "Koka pirmapstrādes cehs, “Lejas dzeņi”, Lobērģi"
Nosaukums angļu valodā "Passive and traditional private house – thermal technical comparison of the enclosing structures", ("Wood pre-processing workshop “Lejas Dzeņi”, Loberģi")
Struktūrvienība 24000 Būvniecības inženierzinātņu fakultāte
Darba vadītājs Sanita Rubene
Recenzents Laura Vītola
Anotācija Diplomprojekts ir izstrādāts Rīgas Tehniskās universitātes Būvražošanas katedrā. Darbs sadalīts divās daļās – bakalaura pētnieciskā daļa un inženierprojekta daļa. Bakalaura pētnieciskās daļas tēma - “Pasīvā un tradicionālā privātmāja – norobežojošo konstrukciju siltumtehniskais salīdzinājums”. Darbā ir apskatīti galvenie ēku norobežojošo konstrukciju siltuma enerģijas zudumu veidi un iemesli, kā arī siltuma izplatīšanās, termisko jeb aukstuma tiltu veidi un to ietekme. Pētīta norobežojošo konstrukciju siltumtehnisko aprēķinu metodika, veikts energoefektivitātes un būvizmaksu salīdzinājums trīs tipveida ēkām – pasīvai ēkai no Fibo keramzītbetona blokiem, gāzbetona bloku ēkai un koka karkasa ēkai. Bakalaura pētnieciskā daļa sastāv no 62 lappusēm. Ir izmantoti 17 literatūras avoti, 27 tabulas un 16 attēli. Diplomprojekta inženierprojekta daļas tēma - “Koka pirmsapstrādes cehs Lejas Dzeņi, Loberģi”. Izstrādāts karkasa ēkas projekts, kas sastāv no ražošanas daļas un personāldaļas telpām. Nesošās konstrukcijas veidotas no seklajiem dzelzsbetona pamatiem, tērauda kolonnām, tērauda trapecveida kopnēm. Otrā stāva pārsegums veidots no tērauda sijām, uz kurām ir balstīti dzelzsbetona pārseguma paneļi. Izvēle pamatota ar aprēķiniem un dimensionēšanu. Inženierprojektā aprakstīti izvēlētie risinājumi, darbu organizācija, objekta ekonomiskais pamatojums un darba aizsardzība, kā arī izstrādāti rasējumi un būvdarbu kalendārais grafiks. Bakalaura inženierprojekta daļa sastāv no 111 lappusēm. Ir izmantoti 37 literatūras avoti, 25 tabulas un 32 attēli.
Atslēgas vārdi Siltumtehniskais aprēķins, norobežojošās konstrukcijas, pasīva ēka, energoefektivitāte, karkasa ēka, tērauda kopne.
Atslēgas vārdi angļu valodā Thermal engineering calculation, enclosing structures, passive building, energy efficiency, frame building, steel truss.
Valoda lv
Gads 2023
Darba augšupielādes datums un laiks 08.02.2023 08:43:20