Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids maģistra profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Elektrotehnoloģiju datorvadība
Nosaukums "Viedo sistēmu vadības datu iegūšana un apstrāde kritisko infrastruktūru savstarpējās ietekmes analīzei"
Nosaukums angļu valodā "Acquisition and processing of intelligent system control data for the analysis of the interdependence between critical infrastructures"
Struktūrvienība 27100 Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts
Darba vadītājs Nadežda Kuņicina
Recenzents Anatolijs Zabašta
Anotācija Maģistra darba pamatā ir izpētītas un izanalizētas viedās sistēmas, kas paredzētas attālinātai datu un parametru iegūšanai, izmantojot bezvadu datu apmaiņu. Tāpat tika izpētīta infrastruktūru savstarpējā mijiedarbība, iegūto datu analīzei. Pirmajā nodaļā ir apskatīts kā tiek klasificētas datu pārraides sistēmas, kur šajā klasifikācijā tiek iezīmēts jaunās paaudzes mobilais tīkls un lietišķais internets. Kādas attīstības hipotēzes ir jau apstiprinājušās un ir nonākušas pie patērētāja un kādas tiek paredzētas jau drīzā nākotnē. Tāpat tika analizēta 4G un 5G bezvadu tīkla kvalitāte un iespēja to uzlabot. Otrā nodaļa ir veltīta, lai izprast kas ir kritiskās infrastruktūras, kur ikdienā mēs tās redzam un kāda ir kritisko infrastruktūru definīcija- valsts, Eiropas un globālajā līmenī. Tāpat tika izskatīts, kā jaunās paaudzes tīkls un IoT palīdz mijiedarboties infrastruktūrām. Trešajā nodaļā, padziļināti izpētīta infrastruktūru savstarpējā mijiedarbība, izmantojot vairākus modeļu analīzes veidus (Topoloģiskais, Analītiskais, Pakalpojumu dekompozīcijas un Imitācijas pieejas modelis). Ceturtajā nodaļā uz praktiska piemēra apskatītas tādas “kritiskās nozares”, kā telekomunikācijas, informācijas tehnoloģijas un enerģētika mijiedarbība. Darbā ir 61 lappuse, 47 attēli, 4 tabulas, 23 formulas ar aprēķiniem un 42 atsauces uz informācijas avotiem.
Atslēgas vārdi kritiskās infrastruktūras, lietišķais internets (IoT), 5G (NR), 4G (LTE), 3G (WCDMA), 2G (GPRS), pakalpojuma kvalitāte (QoS, ) un bezvadu tīkls.
Atslēgas vārdi angļu valodā critical infrastructures, Internet of Things (IoT), 5G (NR), 4G (LTE), 3G (WCDMA), 2G (GPRS), quality of service (QoS) and wireless networking.
Valoda lv
Gads 2022
Darba augšupielādes datums un laiks 20.05.2022 08:57:02