Noslēguma darbu reģistrs
  
Studiju darba apraksts
Studiju veids bakalaura profesionālās studijas
Studiju programmas nosaukums Muitas un nodokļu administrēšana
Nosaukums „Nodokļu risku analīze reliģisko organizāciju darbībā”
Nosaukums angļu valodā “Analysis of Tax Risks for Religious Organizations”
Struktūrvienība 22315 Muitas un nodokļu katedra
Darba vadītājs Daiga Zēna-Zēmane
Recenzents Sandra Bāliņa, SIA “Revidents un grāmatvedis”, vecākais revidents
Anotācija Bakalaura darba tēma ir “Nodokļu risku analīze reliģisko organizāciju darbībā”, tēmas izvēle balstīta uz nevalstisko organizāciju sektora, tai skaitā reliģisko organizāciju nepilnīgo izpēti un iespējamajiem ļaunprātīgas izmantošanas gadījumiem. Darba mērķis bija izvērtēt iespējamos riskus reliģiskajās organizācijās, to mazināšanas iespējas un potenciālās izmaiņas trūkumu mazināšanai. Darbs sastāv no 3 daļām: pirmajā daļā tiek apskatīts viss nevalstisko organizāciju sektors tā būtība un attīstība Latvijā, pētīti reliģisko organizāciju veidi, skaits un iedalījums, kā arī saistība ar sabiedriskā labuma organizācijām. Darba otrajā daļā raksturoti nodokļu politikas aspekti, kas ietekmē reliģiskās un sabiedriskā labuma organizācijas, piemērojamie nodokļu atvieglojumi un to apjoms. Savukārt, trešajā daļā apskatītas Eiropas Parlamenta vadlīnijas risku pārvaldības procesā, analizēti nevalstisko organizāciju raksturīgākie riski, kā arī pētīti galvenie riski reliģiskajās organizācijās un to darbībā, veikta intervija ar reliģiskās organizācijas pārstāvi par ziedojumu pārvaldību reliģiskā organizācijā, analizētas saņemtās atbildes. Darba noslēgumā, balstoties uz darbā veikto pētījumu, tiek izdarīti secinājumi, kā rezultātā izvirzīti priekšlikumi reliģisko organizāciju saziedoto līdzekļu uzskaites pilnveidošanai un risku mazināšanai. Darbs sastāv no 57 lapaspusēm, tajā ietverti 10 attēli un 6 tabulas, izmantotās literatūras sarakstā atrodami 23 avoti.
Atslēgas vārdi Nevalstiskās orgnizācijas; sabiedriskā labuma organizācijas; reliģiskās organizācijas; nodokļu atvieglojumi; nodokļu riski; naudas atmazgāšana.
Atslēgas vārdi angļu valodā Non-governmental organizations; public benefit organizations; religious organizations; tax relief; tax risks; money laundering.
Valoda lv
Gads 2022
Darba augšupielādes datums un laiks 17.05.2022 13:43:05